Skocz do zawartości


Zdjęcie

[1.12.2][NP&P][S/RPG/QUESTY/BOSS/KLASY] MCKRÓLESTWARPG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 16 August 2018 - 01:12

Wnioskujac po tym ze siedzisz caly czas na forum i krytykujesz serwery w poszukiwaniu atencji lub dramy sam jestes "brzydki i nudny" mnie np poczatek zaciekawil i uwazam ze jest ladny a z txt Conquest jeszcze ladniejszy. Widac nie byles na obecnych polskich serwerach "RPG" ze wypowiadasz sie w taki sposob bo na ten moment moge smialo stwierdzic ze nie ma nawet 1 dobrego takiego serwera polskiego podkreslam. Ale jak mowilam pare postow wyzej kazdy ma swoj gust a jako "mapmaker" jak sie okreslasz nie powinienes krytykowac czyjejs pracy wiedzac ile czasu to pochlania i jak duzo pracy trzeba wlozyc w to zeby rozwijac siebie i swoj serwer kazdy z nas sie uczy mozna podpowiedziec cos w postaci tipow a nie czystego hejtu.


Nie byłem na innych polskich serwerach RPG bo żadnych nie ma, a ten tutaj co powtórze raz jeszcze nie jest RPG . Jako mapmaker z wieloletnim doświadczeniem mogę otwarcie oznajmić, że włożony czas nie jest żadnym wyznacznikiem jakości. Deep in Dungeon powstawało 6 miesięcy, ale efekt końcowy nie wynika z poświęconych 6 miesięcy tylko z moich umiejętności. Równie dobrze mógłbym posadzić przed komputerem moją babcię i w te 6 miesięcy może nauczyła by się sterowania i podstawowych mechanik minecrafta.

Chcecie tipów? Proszę bardzo.

1. Prawdziwe RPG. Wybór klasy na początku, związane z nią spelle i role. Rozwój postaci i customowe moby.

2. Obniżka kosztów gildii. Na chwilę obecną gracz musiałby zabić mniejwięcej 200 000 potworów żeby uzbierać na gildie bez kupowania serwerowej waluty za prawdziwą.

3. Normalne dialogi z NPC. Nie jakieś śmieszne loopy przez /msg.

4. Porządna mapa. Kiedy zobaczyłem tą pustkę to aż się oplułem.

5. Brak mikropłatności, bo śmierdzą.

Użytkownik MrKisiel edytował ten post 16 August 2018 - 01:19


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 wardziu

wardziu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 16 August 2018 - 12:07

Nie lubię się przechwalać co kto potrafi.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

-  To jest moje portfolio, ba to tylko jego ułamek.

 

 

Mapa serwera, proszę zaobserwuj sobie

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- Mamy jeszcze wiele terenu do stworzenia bogatego świata RPG i ciągle go budujemy

 

Wytłumaczę jeszcze jedną kwestie którą nie każdy doczytał. Projekt Klas i serwera służy nie ograniczaniu sposobu prowadzenia postaci przez gracza a moim założeniem było stworzenie otwartego wyboru łączenia kim chce sie być. Owszem mogłem dograć jakiś plugin na Klasy, ba nawet mogłem sobie kupić wszystkie najdroższe pluginy świata i zrobić kosmiczny serwer, lecz tutaj dochodzimy do trochę innej sprawy. Nie chciałem twardo ustawiać jakiś statystyk jak HP/Mana/Siła/Inteligencja itd. W takie gry to można pograć na Steamie lub innej platformie. Mam tu na myśli prawdziwe gry RPG jak Skyrim, Divinity czy jakieś MMORPG. Ja staram się stworzyć coś wyjątkowego na miarę Minecrafta, coś co ma tylko ta gra.

 

Rozumiem i dziękuje za uwagi, będę mieć na oku balans. Zarobki jak i ceny poszczególnych spraw były ustawione na surowo, po jakimś czasie jak ekonomia serwera się rozwinie dzięki interakcją graczy zaobserwuje jaki jest balans zarobków. Zarobki to nie tylko bicie mobów. To także sprzedawanie itemów z tych mobów, oddawanie skrzynek z mobów. Daje coraz więcej możliwości zarobku. Dodatkowo pragnę zauważyć że na serwerze istnieją specjalne oferty, takie jak darmowe klasy za Questy, konkursy, ba... jak ktoś po prostu gra to może dostać klasę!  Dałem nawet opcje że całe Królestwo które przejdzie określony trudny dungeon, każdy jego członek otrzyma Klasę za darmo! Samych sposób na uzyskanie Klasy jest na obecną chwilę jak dobrze liczę z 10. Dorzucając coś do historii o efektach pracy, żeby osiągnąć pewien efekt trzeba się go najpierw nauczyć jak coś takie coś zrobić.


Użytkownik wardziu edytował ten post 16 August 2018 - 12:16


#23 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 16 August 2018 - 19:22

Zgniłem hardo z tej mapy. Wytłumaczy mi po co ci duży otwarty świat skoro jest tak pusty? Jedna lokacja na 10 kilometrów bez niczego między nimi.


#24 Lukasul

Lukasul

    Nowy

  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lukasul

Napisano 16 August 2018 - 20:16

Zgniłem hardo z tej mapy. Wytłumaczy mi po co ci duży otwarty świat skoro jest tak pusty? Jedna lokacja na 10 kilometrów bez niczego między nimi.


No z tym muszę się z tobą zgodzić. Przydało by się dookoła centrum królestwa (czyli spawna) trochę lokacji dla początkujących bo iść przez tyle do jednej lokacji (co też na smoku jest nużące) jest wyzwaniem I ciekawą rzeczą, ale myślę, że dużo coś dookoła by zmieniło i ulepszyło rozgrywkę i tym nowym graczom i starym wyjadaczom.

#25 Roqqu

Roqqu

    tak

  • Użytkownik+
  • 528 postów
  • Roqqu

Napisano 16 August 2018 - 20:34

@up @2up no tak, ale w końcu "codziennie dodają nowe lokacje!" kappa



#26 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 16 August 2018 - 21:16

Nie dość, że tych lokacji prawie nie ma, to te co są, wyglądają... Średnio. Ogólnie bieda taka.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#27 wardziu

wardziu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 16 August 2018 - 21:37

Ja się świetnie bawię budując coraz nowe lokacje, no patrz go. Ja nie widzę biedy, widzę co miałem 3 miesiące temu a co mam teraz i jak świetnie mi się buduje i rozwija. W dwie osoby świetnie nam praca idzie i jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni, wręcz dumni i cieszymy Się że stawiamy klocki.

My chyba mamy dwie inne wizje tego na czym polega gra w Minecraft. Patrz, wiesz ile się nowych rzeczy nauczyłem? Wiesz jak jestem z siebie dumny ile rzeczy się nauczyłem? Mam praktycznie zerową potrzebę udowadniania czegokolwiek! Ja ciągle się rozwijam i fajnie się bawię i gram w Minecraft.



#28 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 16 August 2018 - 23:37

>zbuduj kilka lokacji na ogromnej mapie która spokojnie pomieści ich kilkaset
>bądź dumny


#29 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 20 August 2018 - 23:42

A więc przyznaje się, że tamte screeny miałem od znajomego. Dzisiaj jednak sam zmarnowałem jakieś pół godziny mojego krótkiego życia na to bagno, i przynosze kilka własnych screenów które jednoznacznie pokazują jak bardzo na od******l jest ten serwer.

 

Ten NPC też jest bez lore? Jak każdy inny? Do tej pory nie znalazłem NPC który miałby więcej niż 2 pętlące się w nieskończoność kwestie.

259FAjF.png

 

Czy tylko mi coś w konstrukcji tego zdania brzmi dziwnie?

2cfk2cw.png

 

Ze środka ten zamek jeszcze jakoś wygląda. Ale z zewnątrz?

mMq7GAa.png

 

Próbowałem pójść do jednej z lokacji którymi chwalił się autor, lavagoon czy jakoś tak. A więc szedłem przez krajobraz składający się w 80% z tego

cDi4Y6n.png

Aż po zasranych 20 minutach (tak, liczyłem) zabił mnie szkielet, drugi raz za darmo nie próbuje.

 

Po drodze wpadłem na coś takiego. Nie mam pojęcia co to miało być ale wygląda źle.

xBzh42i.png

 

Potem był las w którym drzewa rosły na ścieżce

X9MKQh3.png

 

Potem był ten niesamowity most, bo ktoś wpadł na niesamowity pomysł by akurat tu był most.

sQauqla.png

 

A pod mostem ta rwąca rzeka

6JCWNxl.png

 

A tu losowy jeden gracz który przewinął się podczas mojego pobytu zapytany o gameplay.

UeaVssX.png

 

Pełne screeny tutaj, żeby nikt mi nie zarzucił wyciągania czegoś z kontekstu

 

Aha, okazuje się że klasy to nie tylko paczki questów, ale i paczki craftingów. Co nie zmienia faktu, że nie są klasami i nie powinny być płatne.

 

Jeśli to nie wystarczy moge się poświęcić, i jutro znów zanurkować w tym bagnie by pokazać jak bardzo twórca ma gdzieś dbałość o szczegóły.



#30 ProjectElgaria

ProjectElgaria

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 55 postów

Napisano 21 August 2018 - 04:48

^wyjasnil prawie wszystko

 

chcialbym tylko dodac, ze serwer nie ma antycheata i mozna sobie latac po mapie


  • Egzequtor lubi to

#31 wardziu

wardziu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 21 August 2018 - 05:33

Obecnie współpracujemy z technikami, którzy zajmują się stroną techniczną. Od antycheata aż po cały system postaci.



#32 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 21 August 2018 - 08:18

Obecnie współpracujemy z technikami, którzy zajmują się stroną techniczną. Od antycheata aż po cały system postaci.


Dajecie się dymać*
  • Katniss lubi to

#33 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 21 August 2018 - 09:44

Poświęciłem się, i dotarłem do tego zasranego lavagoon idąc najkrótszą drogą. Przecież to budowla jak z 2012, a autor się tym czymś chwalił.

 

23db53g.png

ekB5nnC.png

CUEmXJT.png



#34 wardziu

wardziu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 21 August 2018 - 11:33

Nikt nie daje sie dymać, gdyż nic jeszcze nie zostało dodane. Etap planowania. Kisiel, czy bedziesz swojemu dziecku tez mowil jak brzydko buduje z klockow? Nie pozwolisz mu na pomylki? Chcialbys zeby wszystko bylo tak jak chcesz? Naprawde myslisz ze sie zalamiemy, zamkniemy serwer , wycofamy bo mamy Twoja negatywna opinie? Mi jest Ciebie szkoda Kisiel, wspolczuje Ci ze grasz role takiej osoby.

#35 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 21 August 2018 - 11:43

Nikt nie daje sie dymać, gdyż nic jeszcze nie zostało dodane. Etap planowania. Kisiel, czy bedziesz swojemu dziecku tez mowil jak brzydko buduje z klockow? Nie pozwolisz mu na pomylki? Chcialbys zeby wszystko bylo tak jak chcesz? Naprawde myslisz ze sie zalamiemy, zamkniemy serwer , wycofamy bo mamy Twoja negatywna opinie? Mi jest Ciebie szkoda Kisiel, wspolczuje Ci ze grasz role takiej osoby.

Czy ty właśnie obraziłeś siebie i swoją ekipę, porównując ją do bandy dzieci? xD 

Kisiel przedstawił ci rzeczową krytykę, która jest wręcz wskazana na forum. Negatywna opinia nie jest od tego, by zrobiło wam się smutno i źle. Macie z niej wyciągnąć jakieś wnioski, zwłaszcza, jeśli zgadza się z nią spora grupa osób.


Użytkownik Hevbis edytował ten post 21 August 2018 - 11:44

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#36 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 21 August 2018 - 12:25

Dziecko budujące z klocków dla zabawy a grupa otwierająca publiczy serwer który domyślnie ma dostarczać wysokiej jakości rozgrywke jak największej grupie osób to chyba mała różnica. Nie zależy mi na zamykaniu waszego serwera czy załamywaniu się, przedstawiam tylko swoją szczerą opinie. A że jest negatywna to tylko i wyłącznie wasza wina.



#37 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 08 September 2018 - 18:53

Nie jestem o dobrej myśli patrząc na komentarze i posty pod tym wątkiem, muszę jednak stwierdzić, że Kisiel zrobił kawał dobrej roboty.

Dziwi mnie jak serwer obrany z jakości przez bardzo mocne argumenty niczym cebula ze swoich warstw jest w stanie dalej się bronić.

Co raz słabsze kontrargumenty i dalszy nacisk mocnymi sprawia, że jednak administracja tego serwera powinna przyznać rację - są bardzo wielkie niedociągnięcia i po prostu tani shit zamiast RPG.

Im większa ilość tagów, tym większe wyświetlenia - jednak kto realnie uwierzy, że to coś to Survival, RPG czy jakieś questy? To jest zwyczajnie tanie wykonanie, w bardzo amatorski sposób, to tyle.

Gdybym to ja był administratorem tego serwera i miał odpowiadać za to ,,coś" to po prostu przyznałbym rację, należy ten serwer zmienić, udoskonalić lub zwyczajnie zamknąć i przyznać rację, że to zwykła amatorszczyzna, która wymaga od ekipy serwera nieco więcej wysiłku.

 

Dziękuję.


  • Katniss i ProjectElgaria lubią to

,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#38 wardziu

wardziu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 08 September 2018 - 20:38

Owszem, serwery można tylko poprawiać. No taka jest logika już. Może być tylko lepiej. Owszem gdyby każdy serwer jaki się stworzy w Minecraft był idealny, to pewnie doszło by do jakieś sytuacji przesycenia. No tak już jest, najłatwiej sie krytykuje, najłatwiej jest się poddać i zrezygnować w coś co sie włożyło już dużo pracy.

No zajmuje sie teraz innym projektem, poprawiam co mogę i się jakoś pójdzie dalej.



#39 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 16 November 2018 - 10:13

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został przeniesiony do
archiwum


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/