Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam moda na mapę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 14 May 2018 - 20:31

OK, to poproszę PW   :D

 

 

Ta mapa to Adventure z podpisu?  Pobiera się. Ja niestety nie jestem bardzo kreatywna, dlatego niczego nie wstawiam do neta. Nie mam też specjalnie cierpliwości do budowania dużych i skomplikowanych rzeczy. Do tego ciągle zaczynam od nowa, bo mi się dana lokacja szybko nudzi, a skoro do tej pory podróżowanie było dla mnie uciążliwe, to niespecjalnie zwiedzałam swoje światy. Jak niektórzy mają gigantyczne mapy, bo ciągle gdzieś chodzą i się dodatkowe biomy generują, to nie aż zazdrość bierze...   :P  Mało tego, wiedzą gdzie co jest, i to wielokrotnie bez żadnych map... Ale teraz to się u mnie zmieni, bo VoxelMap jest świetna i zaczęłam już łazić. Tylko mam pecha, że akurat w kierunku zwiedzania, który obrałam trafiłam na ocean i małe wysepki co kawałek   :P   Ale na jednej buduję małą chałupkę, więc będzie git Tylko co mnie trochę irytuje w VoxelMap, to to, że te oznaczenia waypointów na obrzeżach "kółka" znikają po tym jak trochę dalej się odejdzie od waypointa.Moim zdaniem powinny być widoczne zawsze, niezależnie od tego jak daleko odejdę od danego waypoint'a. Oznaczam sobie wioski tubylców na zielono, moje chatki na niebiesko, miejsce narodzin na żółto... Świetna sprawa.

Ja specjalnie kreatywny też nie jestem, moja pierwsza mapa którą udostępniłem, a zabierałem sięza robienie jakiś 15 łącznie, przerywałem po kilku chwilach, bo mi się nudziły lokacje i nie miałem pomysłu, lub mnie zainspirowało coś innego.

Odległość do waypointów można ustawić w [M] > Waypoints > settings > distance


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Lana

Lana

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 179 postów

Napisano 20 May 2018 - 15:02

Teraz dużo gram w MC i szukam więcej modów, tak więc prócz mapy mam też inne mody, fajna to sprawa.

 

Mam w zasadzie ostatnie pytanie w temacie mapy, mianowicie, czy jest możliwość przeniesienia bazy danych od waypointsów na inny komputer, innymi słowy, teraz planuję trochę pomieszkać dłużej na jednym zapisie, nawet bym chciała zabrać mój zapis w podróż na lapku (normalnie gram na stacjonarce). No i pytanie co tu zrobić, by zapis wtedy pamiętał kordy...?



#23 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 20 May 2018 - 15:21

Teraz dużo gram w MC i szukam więcej modów, tak więc prócz mapy mam też inne mody, fajna to sprawa.

 

Mam w zasadzie ostatnie pytanie w temacie mapy, mianowicie, czy jest możliwość przeniesienia bazy danych od waypointsów na inny komputer, innymi słowy, teraz planuję trochę pomieszkać dłużej na jednym zapisie, nawet bym chciała zabrać mój zapis w podróż na lapku (normalnie gram na stacjonarce). No i pytanie co tu zrobić, by zapis wtedy pamiętał kordy...?

Jeśli używasz VoxelMap - mods/VoxelMods/voxelMap - tu jest folder z waypointami. Kopiujesz na pendrive'a i wklejasz na inny komputer do tego samego folderu.


Użytkownik Katniss edytował ten post 20 May 2018 - 15:21

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/