Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 3 głosy

Katedra by Superna Gates

Superna Gates Katedra

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Superna Gates

Superna Gates

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 April 2017 - 15:40

 
VK89G0D.png

Hejka z tej strony Superna Gates.
Zaprezentujemy Wam dzisiaj pierwszą budowlę naszego Teamu.
Jest to Katedra o wymiarach 560x300x255. Z racji jej ogromnego rozmiaru zaprezentujemy tylko jej rendery (żadne zdjęcie nie mieściło nawet ćwiartki budowli).
Wykonanie budowli zajęło nam 16h.

 

Rendery

 

Budowla wykonana przez:

kacper_o: https://craftportal....55758-kacper-o/

Gorylson: https://craftportal....29045-gorylson/

Jahumen: https://craftportal..../85430-jahumen/

Sajmon: https://craftportal....on-rowninghton/

 


Użytkownik Superna Gates edytował ten post 09 April 2017 - 15:45


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 09 April 2017 - 15:59

Ładnee :))


Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 


#3 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 09 April 2017 - 16:15

Z ilu różnych materiałów korzystaliście przy budowie katedry?

Ciekawa konstrukcja. Mi się podoba.


  • Simon Rowninghton lubi to

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#4 Superna Gates

Superna Gates

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 April 2017 - 16:18

Z ilu różnych materiałów korzystaliście przy budowie katedry?

Ciekawa konstrukcja. Mi się podoba.

Katedra powstała z ok. ośmiu różnych materiałów



#5 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 09 April 2017 - 17:20

Katedra powstała z ok. ośmiu różnych materiałów

Gdybyście zbudowali ją z samego kamienia, nie byłoby widać żadnej różnicy na tych renderach.

Będzie można pobrać mapę?


Użytkownik Hevbis edytował ten post 09 April 2017 - 17:20

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#6 Superna Gates

Superna Gates

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 April 2017 - 18:53

Gdybyście zbudowali ją z samego kamienia, nie byłoby widać żadnej różnicy na tych renderach.

Będzie można pobrać mapę?

Cóż... uroki renderów i kamiennych budowli;)
Budowla może zostanie udostępniona, gdy będzie w 100% skończona, ale to nie jest nic pewnego;)



#7 MinecraftRudenet

MinecraftRudenet

    Znawca

  • Użytkownik
  • 357 postów
  • Rudenet

Napisano 09 April 2017 - 19:39

Rzadko na tym forum pojawiają się budowle sakralne, pomimo faktu, że je bardzo lubię, toteż spodziewałem się sporej niespodzianki. Niestety, czekało mnie małe rozczarowanie.
Z doświadczenia wiem, że jest to katedra gotycka. Jednak odbiega ona od prawdziwych świątyń (zwłaszcza chrześcijańskich) budowanych w tym stylu. Zacznijmy od tego, że jest ona zbudowana na planie krzyża, jednak zamiast być on takim, jak ten, na którym ukrzyżowano Chrystusa, przypomina on bardziej Krzyż świętego Jerzego (a to jest duża różnica). Po drugie łuki przyporowe. Zamiast być oszczędnie budowane na bokach kościoła, nastawiałeś ich ile wlezie nawet na apsydzie, przez co z daleka przypomina on trochę jakiegoś stawonoga. Na sam koniec warto zwrócić uwagę, że budowla jest bardzo jednolita kolorystycznie, a jest to barwa szara. Wygląda przez to dość ponuro i mrocznie.

Te cechy, który wyżej wymieniłem sprawiają, że katedra zamiast być miejscem modlitwy przypomina bardziej jakiś pogański lub satanistyczny przybytek-zgaduję, że nie taki efekt chciałeś uzyskać. Wiem też, że się napracowałeś razem z kolegami, jednak powinniście bardziej się douczyć o wyglądzie gotyckich świątyń.

Moja ocena: 4/10; 3.



#8 Superna Gates

Superna Gates

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 April 2017 - 19:59

Rzadko na tym forum pojawiają się budowle sakralne, pomimo faktu, że je bardzo lubię, toteż spodziewałem się sporej niespodzianki. Niestety, czekało mnie małe rozczarowanie.
Z doświadczenia wiem, że jest to katedra gotycka. Jednak odbiega ona od prawdziwych świątyń (zwłaszcza chrześcijańskich) budowanych w tym stylu. Zacznijmy od tego, że jest ona zbudowana na planie krzyża, jednak zamiast być on takim, jak ten, na którym ukrzyżowano Chrystusa, przypomina on bardziej Krzyż świętego Jerzego (a to jest duża różnica). Po drugie łuki przyporowe. Zamiast być oszczędnie budowane na bokach kościoła, nastawiałeś ich ile wlezie nawet na apsydzie, przez co z daleka przypomina on trochę jakiegoś stawonoga. Na sam koniec warto zwrócić uwagę, że budowla jest bardzo jednolita kolorystycznie, a jest to barwa szara. Wygląda przez to dość ponuro i mrocznie.

Te cechy, który wyżej wymieniłem sprawiają, że katedra zamiast być miejscem modlitwy przypomina bardziej jakiś pogański lub satanistyczny przybytek-zgaduję, że nie taki efekt chciałeś uzyskać. Wiem też, że się napracowałeś razem z kolegami, jednak powinniście bardziej się douczyć o wyglądzie gotyckich świątyń.

Moja ocena: 4/10; 3.

Nikt nie powiedział, że jest to świątynia chrześcijańska. Od początku budowy myśleliśmy o jakimś bóstwie, więc to że ta świątynia przypomina Ci jakiś pogański przybytek, jest jak najbardziej na miejscu. Wiem, że słowo "Katedra" kojarzy się większości tylko i wyłącznie z chrześcijańską świątynią, ale w samym google'u można znaleźć wiele budynków przypominających katedry/kościoły, a wcale nie pełniących takich funkcji. Być może źle zrobiłem nazywając tą budowlę "Katedrą". Tak czy inaczej budowla miała być masywna i myślę, że wywiązaliśmy się z tego punktu. Podczas budowy myśleliśmy raczej o jakimś budynku fantasy, niżeli o realistycznym sakralnym obiekcie. Tak czy inaczej dzięki za konstruktywną krytykę ;)


Użytkownik Superna Gates edytował ten post 09 April 2017 - 20:00


#9 Simon Rowninghton

Simon Rowninghton

    Budowniczy świszczypała

  • Użytkownik+
  • 208 postów

Napisano 12 April 2017 - 14:42

 

Rzadko na tym forum pojawiają się budowle sakralne, pomimo faktu, że je bardzo lubię, toteż spodziewałem się sporej niespodzianki. Niestety, czekało mnie małe rozczarowanie.

Z doświadczenia wiem, że jest to katedra gotycka. Jednak odbiega ona od prawdziwych świątyń (zwłaszcza chrześcijańskich) budowanych w tym stylu. Zacznijmy od tego, że jest ona zbudowana na planie krzyża, jednak zamiast być on takim, jak ten, na którym ukrzyżowano Chrystusa, przypomina on bardziej Krzyż świętego Jerzego (a to jest duża różnica). Po drugie łuki przyporowe. Zamiast być oszczędnie budowane na bokach kościoła, nastawiałeś ich ile wlezie nawet na apsydzie, przez co z daleka przypomina on trochę jakiegoś stawonoga. Na sam koniec warto zwrócić uwagę, że budowla jest bardzo jednolita kolorystycznie, a jest to barwa szara. Wygląda przez to dość ponuro i mrocznie.

Te cechy, który wyżej wymieniłem sprawiają, że katedra zamiast być miejscem modlitwy przypomina bardziej jakiś pogański lub satanistyczny przybytek-zgaduję, że nie taki efekt chciałeś uzyskać. Wiem też, że się napracowałeś razem z kolegami, jednak powinniście bardziej się douczyć o wyglądzie gotyckich świątyń.

Moja ocena: 4/10; 3.

 

Podstawowym błędem w twoim rozumowaniu na temat naszej budowli jest to że zakładasz jakoby była ona budowana na podstawie jakiejkolwiek katedry gotyckiej, co jest absolutna bzdurą ponieważ inspirowaliśmy się grafiką tzw. ,,concept artem' i z tego powodu nie zastosowaliśmy się do zasad budowli tego stylu, tylko całkiem wiernie odwzorowaliśmy ,,budowle z obrazka''. Po drugie nasza katedra nie jest jednolita kolorystycznie (co widać na ostatnich zdjęciach), natomiast posłużyliśmy się kolorami komplementarnymi do szarego a także czarną gliną by nadać tej budowli aurę tajemniczości (eufemizując zdanie o ,,ponuro i mrocznie''). Kolejna sprawa dotyczy łuków przyporowych które faktycznie zostały umieszczone również wzdłuż absydy jednak nie zrobiliśmy tego przypadkowo (bez nich absyda wygląda w naszej opinii gorzej) (łuki przyporowe występują również na absydach prawdziwych gotyckich katedr). Ostatnia kwestia dotyczy tego co już powiedzieliśmy post wyżej a mianowicie to w założeniu nie miała być świątynia żadnego znanego kultu i nie podporządkowaliśmy się żadnemu stylowi ponieważ wiąże się to z ograniczeniami budowli zależnymi od kanonu danej epoki w której ten styl był popularny, a jakikolwiek budowniczy przy swojej pracy stara się omijać ograniczenia


Użytkownik Simon Rowninghton edytował ten post 12 April 2017 - 14:46

  • jahumen lubi to

#10 MinecraftRudenet

MinecraftRudenet

    Znawca

  • Użytkownik
  • 357 postów
  • Rudenet

Napisano 12 April 2017 - 17:50

Podstawowym błędem w twoim rozumowaniu na temat naszej budowli jest to że zakładasz jakoby była ona budowana na podstawie jakiejkolwiek katedry gotyckiej, co jest absolutna bzdurą ponieważ inspirowaliśmy się grafiką tzw. ,,concept artem' i z tego powodu nie zastosowaliśmy się do zasad budowli tego stylu, tylko całkiem wiernie odwzorowaliśmy ,,budowle z obrazka''. Po drugie nasza katedra nie jest jednolita kolorystycznie (co widać na ostatnich zdjęciach), natomiast posłużyliśmy się kolorami komplementarnymi do szarego a także czarną gliną by nadać tej budowli aurę tajemniczości (eufemizując zdanie o ,,ponuro i mrocznie''). Kolejna sprawa dotyczy łuków przyporowych które faktycznie zostały umieszczone również wzdłuż absydy jednak nie zrobiliśmy tego przypadkowo (bez nich absyda wygląda w naszej opinii gorzej) (łuki przyporowe występują również na absydach prawdziwych gotyckich katedr). Ostatnia kwestia dotyczy tego co już powiedzieliśmy post wyżej a mianowicie to w założeniu nie miała być świątynia żadnego znanego kultu i nie podporządkowaliśmy się żadnemu stylowi ponieważ wiąże się to z ograniczeniami budowli zależnymi od kanonu danej epoki w której ten styl był popularny, a jakikolwiek budowniczy przy swojej pracy stara się omijać ograniczenia

Wybacz, z przyzwyczajenia zaliczyłem budowlę do gotyckich, ściśle przypisując jej te cechy. Jednak jeżeli chcieliście zbudować nie chrześcijańską budowlę, a może nawet pogańską, to zamiast słowa "katedra" powinniście byli dać określenie "świątynia", wtedy mógłbym ją ocenić niekoniecznie w kwestii kościoła.



#11 Mydełko

Mydełko

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1068 postów

Napisano 13 April 2017 - 08:20

Cóż... uroki renderów i kamiennych budowli;)
Budowla może zostanie udostępniona, gdy będzie w 100% skończona, ale to nie jest nic pewnego;)Ty

Tył całej katedry, wygląda najlepiej. Co do renderów, dałoby się uzyskać ładny efekt bynajmniej przy pomocy c4d. Zapewne użyliście Magica Voxel



#12 Czarownicax3

Czarownicax3

    Nowy

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 14 April 2017 - 14:46

Budowla wygląda na bardzo prostą. Jeśli miała być to katedra gotycka, to na moje oko powinna być nieco węższa, dodałoby jej to strzelistości. Jest mało zdobiona i widać tu kilka elementów //copy //paste. No i jeszcze te przypory jakieś takie "uginające" do ziemi całą budowlę.



#13 Superna Gates

Superna Gates

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 April 2017 - 17:11

Budowla wygląda na bardzo prostą. Jeśli miała być to katedra gotycka, to na moje oko powinna być nieco węższa, dodałoby jej to strzelistości. Jest mało zdobiona i widać tu kilka elementów //copy //paste. No i jeszcze te przypory jakieś takie "uginające" do ziemi całą budowlę.

Wydaje mi się, że nie przestudiowałaś całego wątku... Już raz odpowiadaliśmy, że nie jest to katedra gotycka. Ba my nawet nigdzie nie pisaliśmy, że została budowana w tym stylu. Budowla jest inspirowana grafiką znalezioną w internecie, więc porównywanie jej do realistycznych budowli jest chyba nieco nie na miejscu.


Użytkownik Superna Gates edytował ten post 14 April 2017 - 17:11

  • Simon Rowninghton lubi to

#14 Mutro

Mutro

    Nowy

  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 14 April 2017 - 21:32

Budowla jest inspirowana grafiką znalezioną w internecie, więc porównywanie jej do realistycznych budowli jest chyba nieco nie na miejscu.

 

Praktycznie od razu widać, że autor owej grafiki wzorował się na sztuce gotyku... Na dodatek porównywanie Waszego dzieła do czegokolwiek jest jak najbardziej na miejscu, o ile nie jest wulgarne. W końcu to forum i każdy może mieć własne zdanie na dany temat ;p

Sama katedra jest strasznie prosta, praktycznie pozbawiona detali. 16 h w cztery osoby przy tak dużym projekcie to dziwnie mało... Do tego w środku pusto, prawda? Jak na pierwszą budowlę team'u nie jest wcale tak tragicznie. Macie potencjał - dobrze go wykorzystajcie ;3 


  • Mydełko lubi to

#15 Simon Rowninghton

Simon Rowninghton

    Budowniczy świszczypała

  • Użytkownik+
  • 208 postów

Napisano 14 April 2017 - 23:41

Jak już wcześniej pisałem budowlą była wzorowana na grafice koncepcyjnej która z grubsza wyglądała tak samo, więc nie inspirowalismy się żadna istniejąca budowla.Katedra faktycznie z powodu olbrzymich rozmiarów nie została przez nas w pełni dodetalizowana i stan prac nad nią można określić jako 50% ukończenia, (więc możliwe że kiedyś wrzucimy zdjęcia kompletnej katedry) natomiast na chwilę obecną przedstawiliśmy ten projekt jedynie po to aby zaprezentować nasz Build team na forum. W każdym razie dziękujemy za kreatywna krytykę pod postem, zapewniam że przeanalizujemy ją i wyciągniemy odpowiednie wnioski aby każda kolejna budowla była jeszcze lepsza.

#16 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 15 April 2017 - 21:01

Więc może, żeby rozwiać wątpliwości potomnych, wstawicie tu tego concept arta? Wtedy ludzie mieliby już do czego porównywać budowlę i dałoby się wtedy uniknąć powtarzających się w kółko tych samych pytań i zastrzeżeń.

 

Co do samej budowli, to moje zdanie nie różni się za bardzo od zdania poprzedników. Jeśli wrzucicie ten obrazek to może dopowiem coś więcej.
 


Użytkownik Bigfoot edytował ten post 15 April 2017 - 21:03


#17 Simon Rowninghton

Simon Rowninghton

    Budowniczy świszczypała

  • Użytkownik+
  • 208 postów

Napisano 15 April 2017 - 22:08

minecraft1_924557.png


Opieraliśmy się na grafice powyżej ale zrezygnowaliśmy z pewnych powodów z poprowadzenia mostu na rzecz przypór. Elementy otoczenia i bardziej szczegółowe zdobienia być może wkrótce się pojawią.



#18 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 16 April 2017 - 17:20

I te przypory, mimo, że bardzo starannie wykonane, zeszpeciły moim (i zapewne nie tylko moim) zdaniem całą budowlę. Katedra wydaje się przez to za bardzo "rozlazła" Gdyby była wyższa o te chociażby 10 klocków, wszystko zostałoby ładnie zrekompensowane. Niemniej podziwiam. Zróbcie jeszcze jakieś witraże w oknach, to budowla będzie wyglądać znacznie żywiej.
Moja ocena to 8/10.



#19 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 16 April 2017 - 20:41

Tak, wiem, że pewnie skrytykujecie to co napiszę, ale wygląda to na gotyk. Do tego bardzo ładnie odwzorowany i ładnie ukończony gotyk. Mimo, że to jest katedra i staracie się utrzymywać wizerunek osobistej odrębności od stylu, to wciąż jest to kopia, a dokładnie wzorzec na planie czegoś innego, więc nie starajcie się o to walczyć, bo od góry jesteście skazani właśnie na krytykę ,,kopii". Jednak dla mnie jedynie odwzorowaliście realną budowlę, przez co to nie jest kopia.

 

Na pierwszy rzut oka, co użytkownik wyżej zauważył, to rozlazłość budowli, otóż, on się mylił. Tutaj nie chodzi o podpórki, które są najważniejszym elementem fizycznym, który sprawia, że katedra się nie zawali, ale o plan figur.

Otóż, patrząc na katedrę z góry zauważyłem coś, co bardzo ją zepsuło. Chodzi o krzyż. Jest on ,,równy", czyli ramiona poziome są rozmieszczone na środku osi pionowego ramienia. Gdybyście przesunęli poziome ramiona po osi dłuższego ramienia w kierunku przeciwnym od wejścia, uzyskalibyście znacznie bardziej dynamiczny efekt.

 

Tak budowali średniowieczni architekci, przez co uzyskiwali bardziej spektakularny i dynamiczny wygląd całej budowli, najczęściej zastępował on konieczność wysokości katedry, gdyż długość i kształt nią nadrabiał.

 

W skrócie, uzyskaliście przekątne rombu (lub prostopadłościanu, nie sprawdzę tego dokładnie), zamiast deltoidu.

 

Całość budowli oceniam na 7/10. Zrobiliście podstawowy błąd, który bardzo oszpecił cały wygląd, zbyt bardzo pogrubił katedrę, a tutaj nie chodzi o centralizację elementów czyniąc przekątne planu figury symetrycznymi do siebie, tylko o wolność ,,rozrostu budowli, zupełnie jakby była wolna sama się ,,budując" (subtelne zaostrzenia, delikatne ściany, ostre zakończenia, duże swobodne okna).

 

Myślę, że wiecie o co chodzi.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#20 Simon Rowninghton

Simon Rowninghton

    Budowniczy świszczypała

  • Użytkownik+
  • 208 postów

Napisano 16 April 2017 - 21:33

Tak, wiem, że pewnie skrytykujecie to co napiszę, ale wygląda to na gotyk. Do tego bardzo ładnie odwzorowany i ładnie ukończony gotyk. Mimo, że to jest katedra i staracie się utrzymywać wizerunek osobistej odrębności od stylu, to wciąż jest to kopia, a dokładnie wzorzec na planie czegoś innego, więc nie starajcie się o to walczyć, bo od góry jesteście skazani właśnie na krytykę ,,kopii". Jednak dla mnie jedynie odwzorowaliście realną budowlę, przez co to nie jest kopia.

 

Na pierwszy rzut oka, co użytkownik wyżej zauważył, to rozlazłość budowli, otóż, on się mylił. Tutaj nie chodzi o podpórki, które są najważniejszym elementem fizycznym, który sprawia, że katedra się nie zawali, ale o plan figur.

Otóż, patrząc na katedrę z góry zauważyłem coś, co bardzo ją zepsuło. Chodzi o krzyż. Jest on ,,równy", czyli ramiona poziome są rozmieszczone na środku osi pionowego ramienia. Gdybyście przesunęli poziome ramiona po osi dłuższego ramienia w kierunku przeciwnym od wejścia, uzyskalibyście znacznie bardziej dynamiczny efekt.

 

Tak budowali średniowieczni architekci, przez co uzyskiwali bardziej spektakularny i dynamiczny wygląd całej budowli, najczęściej zastępował on konieczność wysokości katedry, gdyż długość i kształt nią nadrabiał.

 

W skrócie, uzyskaliście przekątne rombu (lub prostopadłościanu, nie sprawdzę tego dokładnie), zamiast deltoidu.

 

Całość budowli oceniam na 7/10. Zrobiliście podstawowy błąd, który bardzo oszpecił cały wygląd, zbyt bardzo pogrubił katedrę, a tutaj nie chodzi o centralizację elementów czyniąc przekątne planu figury symetrycznymi do siebie, tylko o wolność ,,rozrostu budowli, zupełnie jakby była wolna sama się ,,budując" (subtelne zaostrzenia, delikatne ściany, ostre zakończenia, duże swobodne okna).

 

Myślę, że wiecie o co chodzi

Cóż jesteśmy świadomi że efekt nadmiernej masywności i przysadzistości budowli zapewne wielu osobom się nie podoba w obliczu czego pozostaje nam jedynie podziękować za konstruktywną krytykę i nie powtarzać w przyszłości błędów.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Superna Gates, Katedra