Przegląd TexturePacków – Wydanie trzecie

W wydaniu trzecim zagłębimy się w to co trzeba wykonać, by zrobić własny texture pack oraz przedstawię kolejną dawkę paczek, które polecone zostały przez użytkowników Craftsite, zaczynamy.

Samo tworzenie wyglądów do Minecraft to nie jest nic trudnego, jedynie trzeba umieć rysować i poświęcić trochę czasu na posklejanie wszystkiego.

Cały, normalny texture pack składa się z ok. 67 plików graficznych, które możemy zmienić. Zaczynając od całego intefejsu, przez moby i kończąc na blokach i przedmiotach.

Jak wam pewnie już wiadomo, istnieją paczki o różnych rozdzielczościach. Od x16 po x256. Jeśli chcemy tworzyć paczkę większą niż x16 wystarczy, że powiększymy standardowy wygląd. Na jakiej zasadzie?

Każda grafika w standardowym wyglądzie ma różne wymiary. Jednak żeby cały texture pack był wyższej rozdzielczości niż x16, musimy powiększyć każdą grafikę dwukrotnie by osiągnąć rozdzielczość x32.

x16 > x32 to powiększenie grafiki dwukrotnie.

x16 > x64 to powiększenie trzykrotne.

x16 > x128 to powiększenie czterokrotne.

x16 > x256 to powiększenie pięciokrotne.

Z każdym powiększeniem zyskujemy więcej pikseli do rysowania. Na x16 przypada nam 256 pikseli dla jednego bloku, jednak na x256 to aż 65536 pikseli do rysowania na jeden blok. Jeśli nie jesteśmy w stanie rysować dużych grafik, lepiej pozostać na rozdzielczości x16.

Specjalnie dla tego wydania stworzyłem prosty szablon o rozdzielczości x16. Są tam wszystkie grafiki, które występują w Minecraft 1.5. Każda jest opisana do czego służy i gotowa do waszej obróbki.

Ale czym obrabiać texture pack do Minecraft? To jest ważny aspekt tworzenia wyglądu. Nie możemy tego robić MS Paintem ponieważ format wszystkich grafik to PNG, a on składa się na warstwę przeźroczystą grafiki, której to MS Paint nie obsługuje.

Najlepiej wyposażyć się w lepszy program, który obsługuje Alpha Channel. Mówię tutaj o takich programach jak Gimp czy Paint.net. Można oczywiście użyć programów płatnych, jeśli takowe posiadacie(Photoshop).

W każdym razie, program odgrywa tutaj ważną rolę ponieważ, źle zapisana grafika będzie źle wyglądać w grze.

Na koniec dodam jeszcze jak zapisać taki texture pack. Wszystko sprowadza się do spakowania grafik do paczki o rozszerzeniu .zip. Można do tego użyć darmowego programu 7-zip. Zaznaczamy wszystkie grafiki oraz foldery, wybieramy Dodaj do archiwum i pakujemy paczkę BEZ kompresji na format ZIP. Po tym wystarczy wrzucić go do folderu Minecraft/texturepacks i cieszyć się gotowym wyglądem.

Poniżej paczka o której wspomniałem. Każdy folder zawiera plik info.txt z opisami każdej grafiki aby każdy wiedział do czego służy.

DOWNLOAD(Minecraft Deafult Pack)

W związku z tym co przed chwilą przedstawiłem chciałbym was zachęcić do akcji – Stwórzmy Oficjalny TexturePack Craftsite. Zadanie jest proste: Stworzyć oficjalny wygląd Craftsite. Wejdź w TEN TEMAT, wspomóż projekt, nie ważne co narysujesz, jeśli będzie ładne i dobrze zrobione zostanie dodane do oficjalnego texture pack Craftsite, a Ty zostaniesz dopisany do listy twórców.

Teraz możemy przejść do tego co użytkownicy i Ja przygotowaliśmy na dzisiejszy przegląd:

Amethyst’s Texture Pack [x128] – Download Strona

Polecona paczka przez użytkownika, osobiście mi się nie podoba. Charakteryzuje się ona swoją zwyczajnością, nie ma niczego niesamowitego. Sam nie wiem czy przez takie paczki nie prosić was o dodatkowe jej opisy. Poniżej screeny:

DokuCraft [x32] – Download Strona

DokuCraft to paczka dzieląca się na trzy różne typy: Default, Dark Fantasy i High Fantasy. Różnią się one kolorystyką oraz detalami wykonania. Są wykonane dokładnie i z detalami. Poniżej zrzuty z każdego z wymienionych typów:

Faithful [x32] – Download Strona

Paczka ta, to tak naprawdę standardowy wygląd Minecraft, ale w rozdzielczości x32. Wszystkie bloki, przedmioty, moby i inne zostały dostosowane i polepszone jakościowo. Gra wygląda naprawdę o wiele lepiej. Więc jeśli podoba Ci się standardowy wygląd Minecraft, ale wolał byś go w lepszej jakości to spróbuj z tym. Poniżej zrzuty:

Jolicraft [x16] – Download Strona

Kiedy zobaczyłem tę paczkę to się uśmiechnąłem. Są jeszcze ładne paczki x16. Wykonana naprawdę profesjonalnie paczka Joilcraft podmienia całą grafikę Minecraft nadając grze dodatkowy klimat. Poniżej jeden artystyczny zrzut stworzony przez twórcę paczki, który pokazuje jej wszystkie elementy:

LAR Games Texture Pack [x16] – Download Strona

Następna paczka x16. Mam nadzieję, że komuś się spodoba. Poniżej zrzuty:

Good Morning Craft [x16] – Download Strona

Good Morning Craft to następna paczka, która mnie zadowoliła. Jest wykonana bardzo estetycznie, ma humorystyczne elementy, a gra wygląda naprawdę dobrze. Poniżej kolejny artystyczny zrzut:

Nie dużo tych paczek(Niektóre zostawiłem specjalnie na wydanie czwarte, dodaję wszystkie jakie wyślę), ale mam nadzieję, że wesprzecie tworzenie paczki Craftsite żeby było co zaprezentować w wydaniu piątym ponieważ na wydanie czwarte mam już plany.

Oczywiście wciąż czekam na wasze propozycje paczek! Widziałeś fajną? Używasz fajnej? Napisz TU! Na pewno dodam!