Przegląd TexturePacków – Wydanie drugie

W wydaniu drugim przedstawię więcej niż dwa średniej jakości texturepacki. Chcę poruszyć temat paczek HD, które trzeba wgrywać naprawdę prostym w obsłudze programem. Przedstawię też kilka wyglądów, które polecili mi użytkownicy Craftsite, za co bardzo dziękuje. Na koniec pokażę jeszcze jedną bardzo fajną rzecz za pomocą której stworzymy nasz własny wygląd do Minecraft.

 

W poprzednim wydaniu wspomniałem o wielkości kratek w texture packach. Sięgają one też do x128, a nawet x256 gdzie nazywamy je paczkami HD. Paczki HD oraz wszystkie inne, które są większe niż x16 wgrywamy specjalnym programem.

Program nazywa się:

MCPatcher 2 – Download Strona

MCPatcher 2 to nowa wersja programu, która znajduje się w fazie beta. Wiele nowych wyglądów nie działa poprawnie po wgraniu na starej wersji programu dlatego właśnie prezentują drugą część.

Na początek dodam, że by uruchomić program wymagane jest użycie „Java(TM) Platform SE binary„. Kiedy otworzymy plik to wybieramy właśnie tę opcję by otworzyć aplikację.

Używanie tego programu jest naprawdę łatwe. Nie musimy tam wybierać żadnych specjalnych opcji, wszystkie są ustawione tak by wygląd był pokazany w pełnij.

Jedyne co trzeba zrobić to włączyć program i kliknąć przycisk Patch, a następnie chwilę poczekać. Wszystkie texture packi wgrywamy tam gdzie Minecraft sobie życzy czyli do folderu .minecraft/texturepacks.

Różnica między MCPatcher 1, a najnowszą wersją jest taka, że w tej wersji nie musimy ustalać jaką wielkość ma nasz wygląd i co najważniejsze, że możemy wgrać kilka texture packów o różnych wymiarach bez potrzeby bawienia się z programem.

Po wgraniu texture pack do folderu Minecraft wystarczy go wybrać z menu głównego gry i cieszyć się nowym wyglądem.

Jednak ostrzegam! Czym większy texture pack, tym Minecraft więcej wymaga od komputera. Jeśli masz słaby komputer nie próbuj z paczkami większymi niż x64.

A jeśli chodzi o wygląd, to zobaczmy co przygotowali użytkownicy Craftsite. Wybrałem kilka własnych, plus oczywiście wszystkie, które mi nadesłaliście. Zacznijmy od tych największych.

Minecraft Enhanced [x256,x128] Strona

Download[x128]

Download[x256]

Minecaft Enhanced jest jedną z tych większych paczek, które możecie pobrać. Zmienia ona wszystkie elementy grafiki. Mamy opcjonalny wybór pomiędzy wersję x128 i x256. Jak wiadomo wiele komputerów nie uciąga Minecraft z taką grafiką, dlatego jest to jedna z nielicznych paczek. Jeśli chcecie więcej tak wielkich paczek to mogę poszukać, dajcie znać. Poniżej kilka zrzutów.

Misa’s Realistic [x64]- Download Strona

Ten wygląd wysłało mi kilka osób. Nie wygląda źle, prócz bloków podmienia też przedmioty, zbroje, moby oraz poprawia jakość obrazów. Podoba mi się staranność wykonania tego wyglądu. Zwłaszcza to jak zmieniły się moby jest warte wyróżnienia. Zauważyłem też, że wiele osób nagrywające filmiki używa właśnie tego texture packa.

ALBION [x64]- Download Strona

Sam twórca nie rozwija już tego texture packa, ale istnieją ludzie, którym się on podoba i dlatego też tworzą go dalej. Paczka nawiązuje swoim wyglądem do gry Albion, która zadebiutowała w 1995. Wygląd ten oferuje naprawdę dobrej jakości grafikę, bardzo ładne, nowe obrazy i odświeżony interfejs. Poniżej kilka zrzutów.

LB Photo Realism [x64, x128, x256] Strona

Download[x64]

Download[x128]

Download[x256]

LB Photo Realism to nic specjalnego. Kolejna paczka stawiająca na realistyczny wygląd Minecraft. Jest wykonana dość estetycznie, wszystko wygląda jak powinno, a jednak wyróżnia się od innych tego typu paczek. Warto zobaczyć, poniżej zrzuty.

Ovo’s Rustic Pack [x64] – Download Strona

Jest to naprawdę śliczna paczka, wszystko nabiera naprawdę intensywnych kolorów, idealnie nadaje się do fotografowania wiosek, zamków, które wybudujemy. Ma styl, jest dobrze zrobiona i świetnie się prezentuje. Niżej prześliczne zrzuty.

GERUDOKU [x32] – Download Strona

Kolejna paczka, której to twórca nie zaktualizował, ale nie! Są ludzie którym zależy i chcą by wygląd Minecraft był o ten jeden texture pack lepszy. Zawiera on dodatkowo więcej obrazów. Gerudoku poleciło mi kilka osób więc go dodałem. Oczywiście ten i wszystkie inne paczki dodaję zawsze zaktualizowane do aktualnej wersji Minecraft. Ogólnie polecany, poniżej screeny.

Mixcraft – SemiRealistic [x32] – Download Strona

Najwięcej wiadomości, które od was dostałem zawierało właśnie tę paczkę. Nie wiem dlaczego, nie widzę w niej niczego niesamowitego, ale każdy ma różne gusta. Paczka podmienia wygląd bloków, przedmiotów, mobów i wielu innych rzeczy. Poniżej zrzuty.

JohnSmith Texture Pack [x32] – Download Strona

Ta paczka mnie się spodobała, nowa grafika ma naprawdę fajny styl. Podmienione zostają trzy moby, obrazy, bloki i kilka innych. Cóż więcej pisać, poniżej zrzuty.

OVERGROWN [x32] – Download Strona

To jest raczej paczka tematyczna. Lubisz klimat Fallout? Jeśli lubisz też postapokaliptyczny wygląd, to ten texture pack jest dla ciebie. Zielona woda, wszystko zardzewiałe i poniszczone. Poniżej zrzuty.

Clean Design Pack [x16] – Download Strona

Paczka stawiająca na małą szczegółowość i schematyczność. Wszystko jest narysowane prosto i schematycznie, nie znajdziemy tam cudów rysownictwa, ale niektórym się to podoba. Poniżej zrzuty.

Na koniec jak już wspomniałem pokażę prostą w obsłudze stronę na której stworzymy nasz własny texture pack. Jest on uzależniony od dostępnych tam grafik, ale można za pomocą niego zrobić dopasowany do nas wygląd.

The Painterly Pack – Customizer

Wchodząc pod ten link, natrafimy na stronę gdzie będziemy wybierać wygląd wszystkich elementów Minecraft.

Na początku dostajemy możliwość wyboru tematyki wyglądu, która dzieli się na: Standardowy, Halloweenowy i Świąteczny.

Potem wybieramy jeszcze ikonę naszej paczki oraz jej podpis.

Dopiero teraz zaczyna się zabawa. Do wyboru mamy setki opcji tego jak ma wyglądać dowolna rzecz w naszym texture packu. Zacznijmy od początku:

Na start musimy wybrać roślinność, zaliczają się do tego kwiatki, grzyby, kaktusy, liście drzew, barwa trawy, styl drewna, sadzonki, zboże i trzcina. A to dopiero początek. Mamy jeszcze możliwość dodania do wyglądu modyfikacji Wildgrass, tam mamy dodatkowe wybory roślinności.

Potem wybieramy wygląd ziemi, pól uprawnych, trawy oraz śniegu i lodu.

Następnie przechodzimy do wyboru wyglądu drewna, skrzyń i wielu innych drewniany elementów.

Czeka nas jeszcze wybór kamienia, złóż minerałów, elementów netheru, wyglądu zbroi, przedmiotów, mobów i interfejsu.

Jest z tym mnóstwo zabawy i jeśli ktoś chce stworzyć swój własny texture pack w ten sposób to zapraszam pod wcześniej wymieniony link.

To koniec tego przeglądu. Poszedłem za waszymi sugestiami, dodałem to co proponowaliście. Oczywiście wciąż czekam na wasze propozycje!

Widziałeś fajny texture pack? Używasz jakiegoś texture pack? Wyślij go pod ten link! To tylko chwila, a pomożesz tej serii istnieć. Dzięki!