Przegląd modyfikacji – Survivalism

Zaczynając w Minecraft na pewno mieliście problemy z przetrwaniem, spotkanie wtedy potwora było ciężkim przeżyciem. Jednak z każdym dniem gry stawało się to błahostką, gra po prostu stała się za prosta. Na nasze szczęście powstała modyfikacja, która utrudni nam trochę przetrwanie. Beztroskie bieganie i skakanie po świecie gry nie ma w tej modyfikacji miejsca. W niej trzeba oszczędzać energię, dbać o głód oraz pragnienie i uważać na śmierć, ponieważ możemy tym zakończyć grę.

Survivalism to mod, który dodaje do gry elementy prawdziwego przetrwania. Teraz nie mamy samego paska życia, musimy dbać o inne potrzeby naszej postaci. Przeżycie w świecie Minecraft’a nabiera nowego znaczenia.

Po instalacji tej modyfikacji dostaniemy cztery nowe elementy w interfejsie gracza i cztery nowe przedmioty.

W górnym lewym rogu mamy trzy złote serduszka. Ten licznik przedstawia ilość żyć jakie nam pozostały. Kiedy zginiemy, jedno serduszko ubywa, w chwili utraty wszystkich trzech nasz świat zostanie po prostu zablokowany. Można temu zapobiec tworząc Soul Orb i Soul Shrine. Stworzenie obu tych rzeczy zabiera trochę czasu, ale jest dość proste.

Soul Orb & Soul Shrine

Utworzenie Soul Shrine wymaga pójścia do Netheru i zdobycia czterech bloków netherracku oraz glowstone. Potem wystarczy to połączyć z jednym proszkiem redstone. Uzyskamy pudełko do którego musimy włożyć Soul Orb by go aktywować, ale to nie wszystko.

Zdobycie Soul Orb też jest dość czasochłonnym zajęciem. Utworzenie go wymaga czterech diamentów i jednego Soul Sand. Jednak kiedy go utworzymy jest on nieaktywny i wymagane jest włożenie go do Soul Shrine wraz z całym stackiem proszku redstone(Stack = 64) by go uaktywnić. Aktywowanie trwa sporo czasu gdyż wymaga czekania, aż cały redstone zostanie wpuszczony do Soul Orb, działa to na zasadzie piecyka.

Posiadanie aktywnego Soul Orb w ekwipunku pozwala nam ginąć ile razy chcemy bez utraty żyć. Ważne jednak by po śmierci go znaleźć lub zrobić nowy ponieważ ekwipunek po śmierci przy nas nie pozostaje.

Proces aktywowanie Soul Orb

Następnymi elementami interfejsu są liczniki energii, pragnienia oraz głodu. Kiedy dowolny z nich dotrze do zera zaczniemy w szybkim tempie tracić punkty życia.

Energy bar

Energia – 

Tracimy ją biegając, skacząc, kopiąc i robiąc wszystkie inne ruchowe czynności. Będzie ona regenerowana kiedy zaczniemy stać bezczynnie. Można ją również uzupełnić jedząc, pijąc, śpiąc lub używając Energy Bar. Uzupełnia on trzy „pioruny” na liczniku energii.

Kiedy będziemy mieć niski poziom energii to gra nas o tym zawiadomi wyświetlając informację tekstową. Więc ważne byście zawsze mieli przy sobie jakieś jedzenie lub Energy bar’y.

 

Waterskin

Pragnienie – 

Z czasem samoczynnie ilość wody w organizmie zacznie spadać i będziemy musieli ją uzupełnić. Dlatego, że Minecraft sam nie posiada możliwości picia, twórca umożliwił nam tworzenie bukłaku, do którego będziemy nabierać wodę. Napełnienie go wodą pozwala na pięć użyć i uzupełnia trzy punkty pragnienia. Nie możemy pić kiedy nie jesteśmy spragnieni.

Głód – 

Pasek prezentujący jabłka to nasz głód. Z czasem zacznie spadać i wystarczy wtedy coś zjeść by podnieść jego poziom. Jego istnienie nie zmienia faktu, że musimy się leczyć kiedy stracimy punkty życia.

Więc jeśli Minecraft jest dla was za prosty i potrzebujecie jakiegoś wyzwania, to zainstalujcie ten mod i spróbujcie przetrwać. Na pewno gra stanie się ciekawsza.

Survivalism – DownloadStrona

Poradnik jak zainstalować modyfikacje!