Przegląd Modyfikacji: Minema [1.2]

Wielu graczy Minecraft chciałoby sfilmować swoje dzieła z gry, ale ich sprzęt nie pozwala im używać programów nagrywających oraz jednocześnie grać. Modyfikacja Minema nie jest żadną rewolucją, ale umożliwia w prosty sposób nakręcenie tego, czego chcemy bez użycia innych aplikacji. W żadnym wypadku nie służy ona do nagrywania let’s playów, ale nada się do pokazania innym swoich kreacji.

Sposób działania Minema jest prosty – zmniejsza ona liczbę FPS do takiej, na której nie musimy obawiać się zawieszenia gry. Poruszając się w pozornym zwolnionym tempie, możemy uchwycić każdy moment z doskonałą precyzją. Efekt takiego nagrania zawsze jest pokazany w odpowiednio dopasowanej prędkości, więc jeśli nie chcemy, to nie musimy tracić czasu na obróbkę naszego filmiku. Poniżej przykładowe wideo nagrane za pomocą Minema.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=fJBozGmnmCE’]

Nagrywanie inicjujemy klawiszem F4. Zaczynając filmować odczujemy spowolnienie gry, jednak nie otrzymamy wtedy żadnego komunikatu! Wyłączając nagrywanie tym samym klawiszem, dostaniemy kilka informacji na temat naszego filmu, jak jego długość czy nazwę zapisanego pliku.

Mod działa w trybie jednoosobowym oraz wieloosobowym z takim samym rezultatem. Zapisane nagrania znajdziemy w katalogu Minecraft w folderze Movies. Ze względu na wysoką jakość i ilość klatek filmy osiągają spore wagi więc przed publikacją warto pomyśleć o skonwertowaniu wideo.

PobierzStrona Twórcy

Instalacja polega na wrzuceniu plików z archiwum prosto do katalogu .minecraft oraz zainstalowaniu ModLoadera do Minecraft. Należy nie wypakowywać pliku znajdującego się w folderze mods!