Przegląd modyfikacji – Dynamic Lights

Wreszcie pojawiła się finalna poprawka wersji Minecraft Beta 1.6 więc można zacząć prezentować kolejne modyfikacje. Pierwszym modem, tuż po premierze 1.6.6 będzie bardzo pomocna i prosta rzecz. Jeśli często miałeś problemy z małą ilością pochodni w ekwipunku, a musiałeś poruszać się po ciemnych pomieszczeniach to teraz jest na to rozwiązanie.

Dynamic Light to dodanie nowych źródeł światła do gry. A dokładniej ich usprawnienie, ale od początku.

Modyfikacja ta pozwala na trzymanie pochodni, która daje nam światło. Nie musimy teraz kłaść ich co krok by oświetlać otoczenie. Mod świetnie sprawuje się w trybie jednoosobowym jak i wieloosobowym. Prócz trzymania pochodni, działa również jej wyrzucenie. Jeśli musimy oświetlić trudno dostępne miejsce, to wystarczy, że rzucimy tam przedmiot emitujący światło. I mówiąc o przedmiocie nie mam na myśli wyłącznie pochodni. W tę modyfikację wliczają się: pochodnie, glowstone, glowdust, podświetlona dynia, redstone, wiadro z lawą oraz zasilany wagonik.

Używanie tej modyfikacji w trybie sieciowym nie wymaga posiadania jego przez inne osoby. Jeśli ktoś trzyma pochodnie to automatycznie mod to wykrywa i widzimy światło.

Filmik prezentujący mod oraz download poniżej:

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=faiyVIGBAkE’]

Dynamic Lights – Download+ModLoader – Strona

Instrukcja jak wgrywać modyfikacje