Przegląd budowli – Kwiecień 2017

Kwiecień – przegląd budowli


W tym miesiącu dużo się dzieje w budownictwie Minecraftowym. W tym czasie powstało dużo prac na największy, najbardziej wyczekiwany konkurs budowlany w ciągu roku – MCBcon, biorą w nim udział osoby budujące solo jak i największe ekipy budowlane z całego świata.


 

The Insurrection – Mapa stworzona przez ekipę Astrium. Projekt był budowany we współpracy z architektami, technikami od command blocków, oraz oczywiście z utalentowanymi budowniczymi. Budowa zajęła aż 6 miesięcy, efekt wyszedł niesamowity – każdy najmniejszy detal został dopracowany, dzięki czemu zwiedzający ma dużo ciekawych i tajemniczych pomieszczeń, tuneli oraz interesujących zakamarków do odkrycia. Budując z członkami Astrium, mogę śmiało napisać, że plan został w większej mierze zrealizowany, dlaczego nie do końca? Może wydawać się to zabawne, ale podczas tych sześciu miesięcy prac kilka rzeczy nie zostało zrealizowane.
Na plus pojawia się talent techników, którzy zrobili świetną pracę odnośnie np. unoszącego się dymu z kominów domów, oraz powiewających flag. Niestety, w żaglach statków nie udało nam się zastosować tego efektu.


#HearUS – Projekt stworzony przez grupę OctovonMC, która wróciła do pokazywania swojej kreatywności poprzez budowle. Tym razem zaprezentowali nam spokojne miasto, które przemienia się w ruiny na skutek ataku isil. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, auto wraz z bronią na pace oraz czołg. Na wielki plus idą detale, takie jak na przykład popękana ulica ze starannie wykonanymi pęknięciami dodającymi realizmu dla całej budowli. Budowla ma też pewien przekaz, a dokładnie żeby pomóc, musimy zacząć rozumieć konsekwencje naszych codziennych czynności – pozostawiam to do waszej refleksji.


Zeffari – Buraito Aizu to dzieło niemieckiego zespołu PixelBiester. Jako, że MCBcon zostanie zakończone w ten weekend, Viernas poświęcił dużo czasu i starań w ten projekt. Z pomocą przybyli FerresUnicorn oraz SoldOuth, praca przedstawia zgrabny pałac wraz ze świetnie prezentującym się posągiem. Moim zdaniem, powszechna kolorystyka budowli oraz styl nieco obniżają poziom pracy. jednak myślę, że kształt wiele nadrabia i całość prezentuje się okazale.


Corte Madera – Ekipa Team Vaeron pokazała na co ją stać prezentując ogromne miasto wraz z latającymi statkami. Miasto te, znajdujące się pod kontrolą zaciętego notariusza, którego nazwiska się nigdy nie wypowiada (Voldemort?) jest znane w głównej mierze z konfliktów. Życie jest na bardzo niskim poziomie, portfele ludzi są puste, jedzenie także trudno zdobyć, ponieważ import ledwo zipie – powoduje to znaczne niedożywienie pośród ludności.
W takim nieszczęsnym świecie jakie może być zakończenie? Co rząd planował dla swoich obywateli?


Mythological Hybrids – Solo project

Konkurs był świetną okazją na zbudowanie ciekawego organica, połączenie wielu gatunków w całość wygląda świetnie w poniższych pracach.
Autorzy budowli musieli wykazać się duża kreatywnością i jakością wykonania.


Na pierwszy rzut oka Yokai Synthesis – autorstwa Dr_Bond to budowla opierająca sie na mitologii folkloru japońskiego, a zwłaszcza demonów japońskich.W yokai żyje wiele demonów, lecz autor postanowił zbudować te, które mają unikalne cechy.


 Ostatnia budowla, która zamyka dzisiejszy przegląd jest autorstwa Kevaasaurus, który wykonał osobnika stworzonego do polowania.
The Wild Hunt to projekt, który przedstawia konia, człowieka, oraz demona w jednym, czyli prawdziwą maszynę do zabijania.
Dzięki cechom konia, łowca galopuje z duża prędkością, górna część ciała człowieka, daję doskonałą kontrolę nad posługiwaniem się kosą aby zbierać duszę, a przez czaszkę wyrastają rogi, które emitują złą aurę