Podsumowanie miesiąca: Listopad 2011

Minął listopad i warto przypomnieć sobie o wszystkim, co wydarzyło się w tym miesiącu. Mieliśmy kilka aktualizacji Minecraft i jedną finalną. Odbył się MineCon i przewinęło się kilka filmików oraz modyfikacji.

W listopadzie mogliśmy zobaczyć kilka modyfikacji jeszcze na wersję 1.8.1 i jedną na pełną wersję.

Jeśli według ciebie interfejs w trybie creative jest kiepski, to ta modyfikacja ci się spodoba. Mod MoreCreative znajdziesz pod tym odnośnikiem.

Pozostałe modyfikacje są pod wersję 1.8.1. Pierwszą z nich jest MineUp dodający możliwość przeniesienia się do innych wymiarów w całkiem nowy i lepszy sposób.

Mod RedPower oferuje mnóstwo nowych możliwości związanych z redstone. A dokładniej rozwija tę dziedzinę o nowe przewody, łączniki, przełączniki itd.

Modyfikacja BuildCraft oferuje możliwość budowania przeróżnych maszyn, które automatyzują nasze czynności. Jedne mogą za nas kopać, inne od razu craftować z pozyskanych materiałów, a jeszcze inne porządkować pozyskane minerały.

Little Blocks to modyfikacja, która dodaje nam zbiór ośmiokrotnie pomniejszonych bloków. Dzięki temu możemy budować wiele szczegółowych elementów naszych budowli.

 

W tym miesiącu odbył się również MineCon, na którym mogliśmy zobaczyć sporo ciekawych rzeczy. Dostaliśmy trailer Xbox’owej wersji Minecraft, dokonano tam premiery pełnej wersji, a to wszystko można było zobaczyć w transmisji na żywo.

Filmiki z MineCon: Prezentacja Scrolls/Cobalt | Premiera Minecraft | Panel Mojang | Yogscast | Zakończenie | Zwiastun Xbox’owej wersji Minecraft

 

Pojawił się czwarty odcinek BashCraft z polskimi napisami(Wkrótce będzie również piąty odcinek) oraz dwa timelapse. Time Lapse 1 | Time Lapse 2

 

 

Mojang opublikował kilka wersji testowych Minecraft oraz dwie wersje kandydujące na pełną wersję Minecraft. W międzyczasie pojawiły się też nowe dźwięki w grze oraz Minecraft w wersji na iOS. Co tydzień będą pojawiać się nowe wersje testowe, niezależnie od stanu stabilności, pierwszą możecie znaleźć w tym wpisie.

 

Planujemy też rozpocząć serię poradników do Bukkit’a, dla ludzi, którzy nigdy nie mieli większej styczności z nim. Wstęp znajdziecie pod tym linkiem.

Pozostałe wpisy z listopada:

TexturePack Sphax PureBDCraft

Mapa It’s Better Together