LoL i Dota w Minecraft

EtBL8

Gry typu MOBA (Multiplayer online battle arena) takie jak League of Legends, czy Dota 2 podbiły serca graczy na całym świecie. Nic dziwnego, że pewien gracz o nicku Zealock przeportował ten tryb rozgrywki do Minecrafta. Uwagę przykuwa nie tylko dbałość o szczegóły, ale także sposób wykonania – do gry nie potrzeba żadnych modyfikacji. Wszystkie mechanizmy takie jak wieże, czy spawnowanie potworów są wykonane w redstone. 

Untitled-1

System spawnowania

Skomplikowany system redstone co kilka sekund spawnuje nowe potwory tylko wtedy, kiedy w pobliżu znajdują się gracze, dzięki czemu serwer gry jest mniej obciążony, a poziom gry utrudniony.

 

 

 

 

Untitled-2

 

Wieże

Aby wygrać grę należy zniszczyć główną bazę, którą chronią wieże. Aby je zniszczyć potrzeba dwóch graczy musi stanąć na płytkach niedaleko wieżyczki. Pamiętaj, aby kupić specjalną zbroje, gdyż możesz zostać zaatakowany przez zabójczy kwas, który zabiera nawet 9,5 serc.

 

 

 

3

Sklepy

Bardzo dużą role w grze odgrywają sklepy, gdzie można kupić uzbrojenie, czy mikstury. Wraz z postępem w grze odblokowują się coraz to więcej przedmiotów

 

 

 

 

buffy

Buffy

Na mapie porozrzucane są miejsca w których co jakiś czas można zdobyć buffy, dzięki którym przez pewien czas będziemy wyżej skakać, szybciej biegać, czy silniej atakować. Często mogą one zmienić losy walki…

 

 

 

 

Jak zacząć grę?

  1. Przygotuj serwer Minecrafta i w Server.properties zmień wartość view-distance na 15.
  2. Pobierz mapę STĄD i użyj jej w swoim serwerze.
  3. Zaproś swoich znajomych (od 6 do 10) na swój serwer.
  4. Kiedy już każdy dołączy podzielcie się na dwie drużyny i przejdzie do swoich baz.
  5. Połóżcie się do łóżka, a Ty, jako host serwera, wpisz /time set 999999
  6. Gra się zaczęła. Miłej zabawy!

Polskie centrum Dota 2