Skocz do zawartości


Czy taki zestaw komputerowy da radę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 00:36

Witam, chciałbym się zapytać czy ten oto

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 da radę, ew co w nim zmienić. Chcę żeby było jak najtaniej ale w miarę porządnie. Na komputerze mam zamiar raczej ogrywać inydyki, czasami cs'a. Ale raczej nie będą to gry AAA. Nie chcę żeby gry chodziły mi na ultra i luj wie co jeszcze, mogą chodzić na minimalnych, ale żeby 60fps'ów zawsze było. 



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 22 January 2017 - 00:52

Warto jeszcze zaopatrzyć się w dysk SSD i wgrać na niego system - wszystko będzie lepiej chodziło. Po za tym zestaw raczej dobry, wiele gier tzw AAA też by ci na tym poszło. Zastanów się też czy nie opłaca ci się doinwestować nieco w i5-6500/ i5-6600, co już dałoby maszynę w pełni gamingową.



#3 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 22 January 2017 - 01:07

i3 to bieda. Pójdź w i5 przynajmniej nawet z mniejszym taktowaniem, wyjdziesz na tym lepiej. Nie wiem po co ci pasty w zestawie, chyba że będziesz sam go skręcać. Zasilacz, meham na modecom, jak dla mnie be quiet byłby lepszy. Nie masz w zestawie obudowy. Nie wiem też po co ci osobna karta z WiFi, chyba że nie masz w routerze, to wtedy być może. Tak samo nie wiem po co dźwiękowa, zintegrowana powinna wystarczyć, chyba że jesteś audiofilem.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#4 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 10:41

Tak, będę składał sam.

 

 

nie wiem po co dźwiękowa, zintegrowana powinna wystarczyć, chyba że jesteś audiofilem.

To i tak kwestia kilku złotych, co prawda lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie zewnętrznej ale te z kolei swoje potrafią kosztować.

Co do i5'ątki to mech... Droga trochę, chociaż w sumie komputer nie jest myszką i nie wymienia się go raz na dwa lata :P A co do zasilacza be quied to może być, tylko czy to 500W starczy żeby utrzymać ten sprzęt? 

 

Obudowy w zestawie nie ma bo dla mnie nie liczy się wygląd i wcisnę to do jakiejś starej ;-;



#5 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 22 January 2017 - 11:06

Tak, będę składał sam.



To i tak kwestia kilku złotych, co prawda lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie zewnętrznej ale te z kolei swoje potrafią kosztować.

Co do i5'ątki to mech... Droga trochę, chociaż w sumie komputer nie jest myszką i nie wymienia się go raz na dwa lata :P A co do zasilacza be quied to może być, tylko czy to 500W starczy żeby utrzymać ten sprzęt?

Obudowy w zestawie nie ma bo dla mnie nie liczy się wygląd i wcisnę to do jakiejś starej ;-;


Na wszelki wypadek kup 550W. A co do obudowy, to wciśnięcie do starej nie jest najlepszym pomysłem z paru powodów: obudowa może być niekompatybilna, liczy się też rotacja powietrza i dostęp do niej. No i trzeba uważać na kurz. Tak jak pisałem wcześniej kup SSD 60GB i na niego wgraj system.

#6 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 11:29

A taka obudowa jaką dałem może być? ;-; To jest rzecz na która i tak się dla mnie nie liczy, byle by była kompatybilna. Dodatkowo usunąłem kartę dźwiękową i sieciową oraz dodałem pierwszy lepszy tani dysk SSD. Noo i zmieniłem procek chociaż jego i tak będę kupował używanego. A, no i czy Mógłbym dać jakąś słabszą kartę graficzną?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#7 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 22 January 2017 - 11:44

Jeśli karta graficzna się zmieści to mATX, to może być. Tylko patrz żeby procek który bierzesz był pod podstawkę 1151, bo potem mogą być problemy w postaci takiej że nie wsadzisz. A kartę graficzną spokojnie możesz wziąć słabszą, powiedziałbym że gtx 770 lub 950/960 powinny w zupełności wystarczyć. Nie rozumiem dlaczego ten konfigurator ma tylko 1050 wzwyż. Ale j.w  sprawdź/zapytaj o wymiary, do mniejszej obudowy mniej wejdzie, a grafiki w tych czasach to czasem spore potwory.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#8 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 14:06

a ilość "ramu karty graficznej?" 2Gb starczy?



#9 oiu

oiu

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 48 postów
  • oiu

Napisano 22 January 2017 - 14:15

Starczy spokojnie jeśli nie będziesz przesadzał z tym CS'em  :P


Naczelny Noobek minecrafta. bywam tu rzadko, ale jak jestem, to 24h :D. Jak chcesz podaruj diaxika na pocieszenia

 

Tutaj pykam: 1.png

 

GIF_149221_70057f6ce3ff4aa888d434f8f9355

 


#10 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 16:20

A mógłby mi ktoś polecić jakąś tanią ale dobrą płytę główną z podstawką 1156?



#11 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 17:56

Pozmieniałem troszkę zestaw i zrobiłem śliczną tabelkę. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy wszystko w tym zestawie do siebie pasuje, czy wszystko jest dobrze, czy jeszcze coś zmienić. 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#12 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 22 January 2017 - 18:58

Zamiast I5-6600k weź i5-6600, a za to zamiast gtxa 770 bierz 1050 TI. I lepiej nie kupować używanych komponentów.



#13 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 19:10

Tylko że to wyjdzie ponad 1k więcej a chcę jak najtaniej 



#14 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 22 January 2017 - 19:17

W ten zestaw nie wsadzisz tego procesora. Płyta jest pod 1156, co w tych czasach jest już antykiem.
Kolejność wyboru powinna być taka:
Procesor ->płyta główna z podstawką pasującą pod procesor -> pamięć pasująca do slotu w płycie, obecnie wybór jest prosty, DDR3 lub DDR4 ->karta graficzna -> obudowa do której to wszystko się zmieści.

 

zamiast gtxa 770 bierz 1050 TI.

benchmarki nie pokazują jakiejś gigantycznej różnicy pomiędzy tymi dwoma kartami, a jedna jest na pewno tańsza. Ba, niektóre nawet pokazują że 770>1050ti.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#15 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 19:25

Ale procek też jest 1156 ;-;


Aaa xd wpisałem złego procka ;-; Procek też jest na 1156



#16 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 23:42

I nie dziwcie się że tam jest napisane 100 ileś złotych xd po tyle znalazłem na allegro xd



#17 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 23 January 2017 - 01:13

I nie dziwcie się że tam jest napisane 100 ileś złotych xd po tyle znalazłem na allegro xd


Albo te komponenty są zajechane do granic możliwości, albo uszkodzone. Nie ma co się łudzić że kupisz takiego procka w takiej cenie :/

#18 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 23 January 2017 - 09:42

@up no w sumie racja :/



#19 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 23 January 2017 - 09:53

tyle że na allegro prawie wszystkie używane i5'ątki 1156 są za cenę do 200 zł xd



#20 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 23 January 2017 - 09:55

Bo to jest antyk. Coś co miało premierę w 2009 teraz powinno trafiać do lamusa, a nie do czyjegoś komputera.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey