Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy założenie serwera coś kosztuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikstefan

Mikstefan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Mikstefan

Napisano 12 January 2017 - 17:39

Jak wyżej

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 12 January 2017 - 17:41

Tak.

Jeśli chcesz założyć serwer, który będzie dostępny dla większej ilości osób, musisz wykupić maszynę (hosting lub vps).

Możesz również hostować na swoim komputerze, ale nie polecam tego rozwiązania.


Użytkownik Hevbis edytował ten post 12 January 2017 - 17:42

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#3 FubuAkaZabijaka

FubuAkaZabijaka

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • GrubY_

Napisano 12 January 2017 - 17:50

Tak kosztuję nawet sporo.

1. Trzeba zapłacić za maszynę jeżeli chcesz dużo osób na serwerze ew. jak chcesz mało osób to jakis hosting np: enderchest.

2. Reklama też kosztuję.

3. Zbudowanie mapy to nie konieczne ale dużo osób kupuje mapy w innym wyjściu możesz sam zbudować sobie.

4. Pluginy znaleźć dobrego programistę do pisania skryptów/pluginów i strony jakiegoś itemshopu lub coś.

Mam nadzieję że pomogłem pozdrawiam ;)



#4 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 12 January 2017 - 18:22

Zależy jaki. Jeśli chcesz założyć publiczny serwer to musisz zapłacić, ale jeśli chcesz kilkuslotowy by pograć ze znajomymi to można to załatwić za darmo.


#5 Diaxmenn

Diaxmenn

    Nowy

  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Diaxmenn

Napisano 13 January 2017 - 11:29

na aternos.pl (taka stronka z serwerami) mozesz zrobic serwa za darmo na zawsze bez płacenia i ma dużo slotów :)


Użytkownik Diaxmenn edytował ten post 13 January 2017 - 11:29


#6 Mikstefan

Mikstefan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Mikstefan

Napisano 13 January 2017 - 21:59

Chodziło o taki publiczny serwer dla ok. 50 osób z pluginami i różnymi trybami.

#7 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 13 January 2017 - 22:30

No to będziesz musiał zapłacić.


#8 Mikstefan

Mikstefan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Mikstefan

Napisano 15 January 2017 - 11:10

Dużo?



#9 Kacprus

Kacprus

    hypixel vet

  • Senior Moderator
  • 1644 postów
  • Kacprus#1551
  • Kacprus

Napisano 15 January 2017 - 12:01

Aby serio tam grało z 50 osób:

  • vps - min 60-75zł /msc
  • domena - 10zł /rok

Do tego kosztowna reklama. Nie zapominając o pluginach, które albo pobierzesz z neta i skonfigurujesz albo ktoś je Tobie napisze, jednak wtedy koszty pójdą jeszcze bardziej w górę.

 

Bez tak elementarnej wiedzy jaką jest sam koszt utworzenia i utrzymania serwera (domyślam się, że o pluginach oraz rynku nic nie wiesz) radziłbym najpierw pobawić się serwerem na localhoscie by zapoznać się z tematem :)


  • V0rt lubi to

#10 saizen31

saizen31

    Pan nocy

  • Użytkownik+
  • 346 postów
  • Senessim

Napisano 15 January 2017 - 13:07

Można też zrobić reklamę za darmo, czyli spamić reklamą po wszystkich forach, i gdzie popadnie xD Ewentualnie możesz zrobić wysokobudżetową reklamę, chodzi mi o napisanie do jakiegoś znanego youtubera (oczywiście tacy nie nagrywają za darmo, ale może będziesz miał szczęście)

Jakby co to tylko moje małe pomysły... xD



#11 Mikstefan

Mikstefan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Mikstefan

Napisano 18 January 2017 - 21:17

Nie wiem czy spamienie to dobry pomysł.

Na pluginach nie znam sie dlatego potrzebowałby, raczej jakiegoś technika do tego wszystkiego.

#12 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 18 January 2017 - 23:59

Nie wiem czy spamienie to dobry pomysł.

Na pluginach nie znam sie dlatego potrzebowałby, raczej jakiegoś technika do tego wszystkiego.

Albo trochę nauki przy pomocy google'a. Ogarnięcie podstawowych pluginów (przez podstawowe mam na myśli takie, które muszą być na praktycznie każdym publicznym serwerze jak worldguard, jakiś plugin na logowanie w przypadku serwerów non-premium, plugin na uprawnienia) nie jest trudne, ale żeby się nauczyć to robić trzeba chcieć i móc przeznaczyć na to trochę czasu.


ned2.jpg


#13 Nastolatek4408

Nastolatek4408

    Nowy

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • BRAK
  • WOJTELEL
  • BRAK

Napisano 19 January 2017 - 19:18

Kosztuje nerwów  i cierpliwości ...  ;(



#14 ByczekTV

ByczekTV

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 113 postów
  • ByczekTV

Napisano 25 February 2017 - 19:43

Jeżeli serwer ma być publiczny (w dodatku dla 50 osób) to tylko można kupić.

Nikt nie będzie grał na darmowym serwerze (wiadomo jak one chodzą ^^)



#15 V0rt

V0rt

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 24 March 2017 - 22:37

Co wy za pierdoły opowiadacie? Sam server nic nie kosztuje, utrzymanie go kosztuje. Chodzi tutaj o prąd i ogólną moderację.

Można obniżyć te koszty do minimum odpalając server na własnym kompie, oczywiście pod warunkiem, że masz do tego odpowiednio mocny sprzęt.
Java jest dość RAMo-żernym językiem więc by odpalić server na własnym kompie potrzebujesz go duuuuużo, ale tak naprawdę dużo.


Ja mam server odpalony na kompie gdzie mam 64 GB Ramu, oczywiście system 64 bitowy + Xeonik.
Wszystko śmiga bez problemu, a chłodzenie cieczą sprawia, że nie jest to głośna maszyna.


Więc no... jak chcesz postawić server i masz odpowiednią maszynę, to stawiaj śmiało u siebie, a jeśli nie chce ci się bawić, albo grasz na tosterze to musisz zainwestować w VPS'a czy inny hosting.


Użytkownik V0rt edytował ten post 24 March 2017 - 23:50


#16 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 24 March 2017 - 22:43

Java jest dość RAMo-żernym językiem więc by odpalić server na własnym kompie potrzebujesz go duuuuużo, ale tak naprawdę dużo.

Ja mam server odpalony na kompie gdzie mam 64 Gb Ramu (...)

Pytanie brzmi co TY za pierdoły opowiadasz? Do zwykłego, kameralnego serwera nie trzeba więcej niż 2GB RAM'u.

Swoją drogą 64Gb to niewiele, bo jest to równe 8GB 8) I ten szpan chłodzeniem. No niezłyś, koleżko xD


ned2.jpg


#17 V0rt

V0rt

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 24 March 2017 - 23:54

@up

Mój błąd, miałem na myśli 64 GB.

 

 

2 GB RAM'u na maszynie? Jak sam Launcher zabiera jedną czwartą z tego, system kolejną jedną czwartą i server przynajmniej gigabajt potrzebuje? Chcesz mieć błąd alokacji pamięci, czy jesteś samobójcą?
No chyba, że server stawiasz na jakimś niskopoziomowym unixie i nic po za tym tam nie odpalasz. Śmiało, ciekaw jestem kto dla kameralnego servera będzie to robił.

A szpan na chłodzenie, no cóż, "bo mogę, bo mnie stać, a owszem, a tak" ;)


I kto ci powiedział, że ja mam "kameralny" server?


Użytkownik V0rt edytował ten post 25 March 2017 - 00:03


#18 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 25 March 2017 - 00:04

@up

Po pierwsze, mówimy po polsku więc może korzystajmy z polskiego słowa serwer

Po drugie, miałem na myśli wolną pamięć na serwer, a nie całkowity RAM komputera.

Po trzecie, nie mówiłem, że Twój serwer jest kameralny, tylko że najpewniej autor tematu ma zamiar taki tworzyć.


ned2.jpg


#19 V0rt

V0rt

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 25 March 2017 - 00:13

@up

1. Świetnie, przyczep się do semantyki i etymologii każdego wyrazu jaki użyłem, śmiało...
To teraz ja. Nie MÓWIMY, a PISZEMY. Do mowy używasz fal dźwiękowych, do pisania już niekoniecznie. ;)

2. Z twojej wypowiedzi to nie wynika zwłaszcza, że odniosłeś się do mojej. Nie wyczyściłeś bufora pamięci i wszystko się wysypało :|

3.

"Chodziło o taki publiczny serwer dla ok. 50 osób z pluginami i różnymi trybami"
Hmmmm... ar ju siur?

Użytkownik V0rt edytował ten post 25 March 2017 - 00:15


#20 Flojd

Flojd

    Znawca

  • Użytkownik
  • 321 postów
  • Flojd

Napisano 25 March 2017 - 06:16

Dla 50 osób niestety będzie kosztował jeszcze do tego z wieloma trybami a co za tym idzie kilka swiatów. Wiele też zależy od tego jak skonfigurowany jest server, można zrobić tak że będzie pobierał minimalną ilośc zasobów

 

Chyba że będzie to server z jednym trybem max 1-2 swiaty + odpowiednia konfiguracja nieobciążająca za bardzo servera to powinien wystarczyć ci server na pukawce za 24zł/mies. A gdy graczy zacznie przybywać to wtedy przejść możesz na VPS albo dedyk ale to juz troszke wiecej kosztuje zarówno $ jak i wiedzy :)


4.png