Skocz do zawartości


Zdjęcie

[1.10] [NP] [PvP] QuakePro, czyli Quake 3 Arena w Minecraft - zaproszenie na otwarte alpha-testy + prezentacja serwera.

NoPremium PvP

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 02 October 2016 - 19:03

QuakePro

SEpRqb8.png

Wstęp

Witam wszystkich :)
Chciałbym zaprosić was na otwarte alpha-testy serwera QuakePro. Jego głównym celem jest najwierniejsze odwzorowanie gry Quake 3 Arena w Minecrafcie.





Podstawowe informacje

Nazwa serwera: QuakePro

IP: cube.noip.me (portal po prawej stronie)

Wersja: 1.10

Strona (w budowie):

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Autoryzacja: Non-premium

Whitelista: Brak

Tryb: Quake

 

Opis rozgrywki

Rozgrywka jest bardzo prosta. Na początku komendą /menu wybiera się arenę, na której chce się grać. Potem gracz pojawia się na mapie w jednym z czterech punktów respawnu. Celem gracza jest zdobycie jak najszybciej 20 fragów. Jeżeli uda mu się to zrobić, otrzymuje w nagrodę maksymalną ilość doświadczenia oraz +1 do sukcesów. Każda osoba, która zdobędzie podczas meczu więcej, niż 14 fragów, osiąga sukces. Jeżeli jednak zdobędzie mniej niż 15 fragów, mecz kończy się porażką.
 





Bronie

Aktualnie na serwerze jest tylko 6 broni, ale z biegiem czasu zostaną dodane kolejne:

Machine Gun - najbardziej podstawowa i jednocześnie najsłabsza broń. Wykonuje 10 strzałów na sekundę, ale każdy zabiera przeciwnikowi zaledwie 1 punkt zdrowia (pół serca). Kolor amunicji: żółty.
Plasma Gun - szybka broń idealna dla osób, które nie potrafią strzelać precyzyjnie. Wykonuje 10 strzałów na sekundę, każdy po 1,5 serca obrażeń. Kolor amunicji: fioletowy.
Railgun - odpowiednik snajperki. Zawsze zabija jednym strzałem i jest idealny dla osób potrafiących oddawać niezwykle precyzyjne strzały. Jego wadą jest bardzo wolne strzelanie - 1 laser na 1.5 sekundy. Kolor amunicji: zielony.
Shotgun - broń używana często jako zamiennik Railguna. Strzela niemal 2 razy szybciej niż Railgun. Wystrzeliwuje 8 kul zadających po 3 serca obrażeń. Jego wadą jest niezbyt dobra celność utrudniająca walkę na większych odległościach. Kolor amunicji: pomarańczowy.
Rocket Launcher - broń wyrzucająca z siebie pociski zadające niewielkie obrażenia na wielkim obszarze. Broń bardzo powolna, zalecana do walki z kamperami :) Kolor amunicji: czerwony.
PGx4 - najpotężniejsza broń w grze. Jest dostępna jedynie na niektórych arenach i po kilkudziesięciu sekundach usuwa się z ekwipunku. Może wystrzelić maksymalnie 128 pocisków (2 przy każdym strzale). Każdy z nich zadaje aż 3 serca obrażeń. Broń zalecana tylko do walki na niewielkich dystansach ze względu na słabą celność i powolne pociski.
 





Znajdźki

Na każdej arenie, której nazwa zaczyna się od "q3dm", można znaleźć różne znajdźki:

- kule odnawiające 5 HP (zielone)
- kule odnawiające 25 HP (zółte)
- kule odnawiające 50 HP (pomarańczowe)
- kule odnawiające 100 HP (niebieskie)
- złotą zbroję
- diamentową zbroję
- amunicję
- kule dające tymczasowe przyspieszenie (widnieje na nich symbol błyskawicy)
- płytki zbroi (zwiększają wytzrymałość zbroi)
 





Screeny

Informacja dot. screenów:
Do osiągnięcia efektów wizualnych przedstawionych na screenach KONIECZNE JEST zainstalowanie modyfikacji OptiFine i jej odpowiednie skonfigurowanie (wskazówki dot. konfiguracji OptiFine są dostępne na serwerze). Wymagane jest również posiadanie w miarę nowoczesnej karty graficznej zdolnej do odsługi niestandardowego nieba.





8TvIx3q.png


3paPOYt.png


xBmdWxf.png


XmKLjaO.png


jEI3Ppl.png


5dpax5c.png


nKCszNG.png

Kilka słów na koniec.

Serwer aktualnie jest w fazie alpha-testów, więc jeżeli pojawią się jakieś błędy czy wasze prośby to śmiało piszcie :)

Prezentacja jest może trochę słaba, ale to dlatego, że robiłem ją na szybko i nie mam za bardzo czasu na ogarnięcie wszystkich materiałów, a sam serwer moim zdaniem nie jest jeszcze gotowy na to, aby przygotowywać zwiastuny, prezentacje multimedialne i inne tego typu rzeczy ;)


Użytkownik GalaxyGamer edytował ten post 02 October 2016 - 19:07


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 02 October 2016 - 19:40

Brzmi kewl, ile osób mniej więcej gra? Był tu już jeden świetny serwer gun pvp ale padł, bo puste areny.


#3 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 02 October 2016 - 20:00

@up

Aktualnie serwer jest strasznie opustoszały, ale na wczesnej alphie było czasami z 3-4 osoby. Myślę, że przyczyną pustki na serwerze jest moja głupota - miesiąc temu przez przypadek wpisałem złą komendę w terminalu i zapomniałem zrobić backupa, co poskutkowało usunięciem wszystkich pluginów ;_; Moim zdaniem serwer jest na tyle dobry, że bez problemu znajdzie się trochę osób do gry. Aktualnie nie zwracam uwagi na ilość graczy, gdyż jeżeli trzeba coś przetestować, to proszę kolegę i razem strzelamy ;) Pamiętam, jak raz wbiło 5 osób na jedną arenę - co kilka sekund ktoś umierał, a mecz trwał może z 2-3 minuty :P

W skrócie - teraz graczy nie ma (choć wcześniej byli), ale jak wszystko ogarnę, to ktoś na pewno się pojawi na serwerze (:


Użytkownik GalaxyGamer edytował ten post 02 October 2016 - 20:00


#4 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 02 October 2016 - 23:20

Kiedyś byłem na tym serwerze, ale nie było z kim grać. Modele były bardzo słabe w moim odczuciu.
System rozgrywki wygląda całkiem fajnie. Z pewnością jeszcze kiedyś wejdę na serwer, ze względu na to, że uwielbiam tryb Quake sam w sobie.

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#5 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 03 October 2016 - 14:56

@up

Jeżeli chodzi o graczy, to może trafiłeś na zły moment, bo na wczesnej alphie było czasami trochę osób ;)

Co do modeli - tu się akurat zgodzę, do modeli zbytnio się nie przyłożyłem. Nie będę tu używał wymówek - byłem po prostu leniwy i nie chciało mi się tego ogarniać ^^ Postaram się je poprawić, ale nie obiecuję cudów na kiju - pamiętajmy, że Mojang nałożył limity na modele, więc nie mogą one wyglądać jakoś niesamowicie. Nie chcę też ich robić z wokselów, gdyż to wygląda moim zdaniem głupio (szczególnie na takim trybie gry), a i wydajność będzie nienajlepsza (tych trójkątów jednak trochę wyjdzie).



#6 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 03 October 2016 - 18:16

Modele są imo najsłabszą stroną tego serwera. Dodatkowo po podnoszeniu broni lub ammo jest po prostu dodawane do eq, lepiej by było gdyby bronie szły od razu do konkretnego slotu hotbara, a ammo do zwykłego eq. Ogólnie mogę serwer polecić, ze względu na rozmiar map dobrze sie gra nawet w 3.


#7 PanCake

PanCake

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 1980 postów
  • PanCake#1071

Napisano 29 December 2016 - 18:08

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został przeniesiony do
archiwum


2AyfJ3g.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: NoPremium, PvP