Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwa minecrafty jednocześnie


Najlepsza odpowiedź AlanOGL , 05 November 2016 - 13:54

To niezłe forum, 36 odpowiedzi, z tego większość zbędne.

@topic

Nic nie instaluj. Wystarczy, że w .minecraft znajdziesz plik tekstowy "options", znajdziesz tam "pauseOnLostFocus" i musisz zmienić to na false.

Od teraz jeżeli zminimalizujesz minecrafta, nie wywali on do tego menu pod escape.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 20 September 2016 - 16:56

Hej,

Mam pytanie: czy da się mieć odpalone dwa minecrafty jednocześnie? Chodzi mi o to że gdy mam włączony minecraft premium i non premium to muszę w jednym kliknąć Esc aby moc powrócić do drugiego bo inaczej przycisk powrót do gry w drugim nie działa. Od razu mówię: nie pytajcie się po co mi dwa minecrafty jednocześnie - mam powody.


1fyIFXE.png

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 20 September 2016 - 16:58

Da się mieć odpalone premium i nonpremium, ale nie rozumiem twojego problemu. Czy mógłbyś to lepiej wytłumaczyć?

Testujesz serwer?


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#3 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 20 September 2016 - 16:58

To logiczne chyba, że gdy odpalisz 2 Minecrafty i chcesz przejśc do drugiego, to musisz albo nacisnąć klawisz ESC albo otworzyć okno z chatem, aby pojawiła się myszka.

 

Nie rozumiem w jakim sensie przycisk "Powrót do gry nie działa". Możesz to wyjaśnić dokładniej.

 

btw. Tak. Da się mieć 2 Minecrafty odpalone jednocześnie.


e

 

 


#4 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 20 September 2016 - 17:09

Dobra powiem mój powód: chcę nakręcić modem pixel cam ujęcie na którym jestem ale do tego potrzebny jest drugi gracz. Dlatego chciałem abym jednym minecraftem filmował a drugim się poruszał. Więc moim sposobem bez włączania czatu "wydobyłem" moją muszkę z minecrafta i chcę kliknąć powrót do gry w drugim to nie działa. (gdy mam zapauzowany ten pierwszy to mogę wejść w drugi)


1fyIFXE.png

#5 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 20 September 2016 - 17:14

W taki sposób tego nie zrobisz, ponieważ to działał na takiej zasadzie, że gdy "wydobędziesz" myszkę innym sposobem niż ESC czy włączenie okna z chatem to Minecraft dalej twierdzi,ze myszka jest aktywna w grze i nie pozwoli na akcję z drugim oknem. (Moja teoria)

 

Więc musisz do tego mieć kolegę lub drugi komputer / laptop.


e

 

 


#6 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 20 September 2016 - 17:32

No dobra to może jest jakiś inny sposób? W camera studio była opcja by filmować tak jak ja chcę zrobić nawet w singlu. Ale camera studio jest na 1.8 a ja chcę na 1.10.2. 


1fyIFXE.png

#7 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 20 September 2016 - 17:33

Jeżeli nie ma tego moda na 1.10.2 to co my mamy zrobić? 

 

Mówi się trudno.


e

 

 


#8 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 20 September 2016 - 17:38

No może jest jakiś inny mod?


1fyIFXE.png

#9 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 20 September 2016 - 18:32

Jeśli masz na myśli pytanie o interakcję między dwoma minecraftami z jednego launchera to jednak jakaś jest, między innymi tym, że autorskie launchery często mają swoje servery (TeamExtreme, ZAKModPack), przez co jeśli włączysz jedne okienko po drugim, to w pierwszym pojawi się samoistnie server w zakładce Multiplayer, to zauważyłem osobiście.

 

Nie próbowałem opcji Premium i Non-Premium, ale szczerze może być to ciekawe.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#10 Gość_mateusz2015_5102_*

Gość_mateusz2015_5102_*
  • Gość

Napisano 21 September 2016 - 12:40

Da się ale zeżre ci więcej ramu

#11 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 21 September 2016 - 13:52

@UP Przeczytj dokładnie co chcę zrobić bo chcę zrobić więcej niż uruchomienie 2 minecraftów
1fyIFXE.png

#12 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 21 September 2016 - 14:06

Możesz rozciągnąć oba okna tak, żeby zajmowały po 1/2 ekranu i przełączać się przyciskiem Windows.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#13 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 21 September 2016 - 14:07

Tak ale gdy wciskam przycisk windowsa to jedno okno się pauzuje a ja właśnie nie chcę aby się pauzowało.
1fyIFXE.png

#14 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 21 September 2016 - 14:19

Pamiętam, że otwieranie linków powoduje wyjście z mc i ,,zaklinowanie" się postaci na wykonywanej akcji(po otwarciu liku chat się zamyka i zostawia grę działającą).

Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 21 September 2016 - 14:21


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#15 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 21 September 2016 - 14:30

Tak czy siak, cokolwiek byś nie robił, tylko jedno okno może być aktywne w danym momencie. Więc kontrolować dwóch naraz się nie da, choćbys nie wiem jak się starał. Jedyną opcją żeby się nie pauzowało jest otworzenie ekwipunku, ale to raczej ci nie pomoże. Kursor myszy jest tylko jeden.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#16 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 21 September 2016 - 17:42

Pamiętam, że otwieranie linków powoduje wyjście z mc i ,,zaklinowanie" się postaci na wykonywanej akcji(po otwarciu liku chat się zamyka i zostawia grę działającą).

 

Sprawdziłem i po wejściu w link czat się nie zamyka

 

Tak czy siak, cokolwiek byś nie robił, tylko jedno okno może być aktywne w danym momencie. Więc kontrolować dwóch naraz się nie da, choćbys nie wiem jak się starał. Jedyną opcją żeby się nie pauzowało jest otworzenie ekwipunku, ale to raczej ci nie pomoże. Kursor myszy jest tylko jeden.

 

Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi. Chcę w jednym minecraft ustawić ujęcie modem pixel cam i zacząć je nagrywać. Ale jak zapauzuje jedno okno to nagra się tylko menu gry. Dlatego chcę "wyjąć" z niego myszkę nie pauzując gry i przejść do drugiego w którym będę się poruszał. Podsumowując  chcę uzyskać efekt że jedno konto filmuje to jak ja w drugim się poruszam. I chcę to zrobić na jednym kompie.


1fyIFXE.png

#17 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 22 September 2016 - 00:38

 chcę "wyjąć" z niego myszkę nie pauzując gry i przejść do drugiego w którym będę się poruszał.

 

Gdzie jedyna opcja to otworzenie ekwipunku, wtedy możesz poruszać kursorem poza oknem, poza tym jest tylko pauza. Ale wtedy prawdopodobnie będzie się nagrywać EQ. Bo jak wspomniałem wcześniej

tylko jedno okno może być aktywne w danym momencie.

I tego nie obejdziesz, bo to kwestia systemowa.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#18 gelo1238

gelo1238

    gelo1238

  • Użytkownik
  • 480 postów
  • gelo1238

Napisano 22 September 2016 - 07:13

Aziz, jeszcze jest czat, też pokazuje kursor.



#19 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 22 September 2016 - 07:17

No ok to może jest jakiś inny mod? Pamiętam że w camera studio z jakimś dodadkiem dało się zrobić to co ja chcę w jedną osobę? Ale ja potrzebuję moda na 1.10.2
1fyIFXE.png

#20 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 September 2016 - 08:52

Da się to zrobić minecraftem od zycza.