Skocz do zawartości


Zdjęcie

[1.9.x-1.10.x][NP][S] dolina2 by Deaphuz - serwer z mapą 1 sezonu Kwadratowej Masakry!

NoPremium

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 29 August 2016 - 14:11

Serwer zamknięty.


Użytkownik dphz edytował ten post 29 July 2017 - 21:50


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 30 August 2016 - 21:52

Mam oskarżyć was o kradzież mapy?

Świetnie... już pomijam to że kradzież mapy, ale CZEMU ROBICIE SERWER NA 1.9 BEZ POŁOWY BLOKÓW NA MAPIE?

Do tego mapa strasznie brzydka ;), ... TAK DOBRZE SŁYSZAŁEŚ

Prezentacja również słaba..

 

Ech, w pierwszej wersji prezentacji zapomniałem wpisać adresu IP... <facepalm>

Nie musisz dawać IP i tak nikt nie będzie grać.

 

Dawać gównoburzę dotyczącą mapy. START!


Użytkownik Katniss edytował ten post 30 August 2016 - 21:53

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#3 Laki

Laki

    Nowy

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • __Laki__

Napisano 30 August 2016 - 21:57

Mam oskarżyć was o kradzież mapy?

Świetnie... już pomijam to że kradzież mapy, ale CZEMU ROBICIE SERWER NA 1.9 BEZ POŁOWY BLOKÓW NA MAPIE?

Do tego mapa strasznie brzydka ;), ... TAK DOBRZE SŁYSZAŁEŚ

Prezentacja również słaba..

 

Ech, w pierwszej wersji prezentacji zapomniałem wpisać adresu IP... <facepalm>

Nie musisz dawać IP i tak nikt nie będzie grać.

 

Dawać gównoburzę dotyczącą mapy. START!

Tak właściwie żadnej mapy z serwera skkf'a nie można robić serwera a tym bardziej udostępniać mapki bo to jest wszystko ich autorstwem i gdyby chcieli to ten serwer by był zamknięty natychmiast.



#4 NightFireDragon

NightFireDragon

    Wiecznie Smutny

  • Użytkownik+
  • 930 postów
  • NightFireDragon

Napisano 31 August 2016 - 12:22

 

Dawać gównoburzę dotyczącą mapy. START!

To że ci się nie podoba to nie znaczy że gó**o burza... SERIO?..
 

Po za tym.. nigdy nie lubiłem tej Kwadratowej masakry, teraz dopiero zobaczyłem że to wszystko jest brzydkie.


  • Hevbis lubi to

9eeff5b4f0c6f38c.png


#5 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 31 August 2016 - 13:05

Mam oskarżyć was o kradzież mapy?

Świetnie... już pomijam to że kradzież mapy, ale CZEMU ROBICIE SERWER NA 1.9 BEZ POŁOWY BLOKÓW NA MAPIE?

Do tego mapa strasznie brzydka ;), ... 

Dawać gównoburzę dotyczącą mapy. START!

A ta mapa przypadkiem nie została udostępniona? Nie widzę tu żadnych informacji o czerpaniu zysków z serwera, więc nie ma w tym nic złego.

Tak jak autor prezentacji wspomniał, "serwer ten jest dobrą opcją dla tych, którym się nudzi i chcą powspominać stare czasy".

Tu nie doszło do kradzieży! Właściciel nie przywłaszczył sobie praw do mapy.

 

@topic

Moim zdaniem pomysł na serwer jest naprawdę dobry. 

Nie musisz pobierać mapy żeby ją zwiedzić. Wystarczy że wejdziesz na serwer i możesz to robić nawet z kolegami.

 

Widzę że zaoszczędziłeś na serwerze ;P

Korzystasz z darmowej domeny "noip.me", więc prawdopodobnie hostujesz na VPS. Masz mój szacunek.


  • deaphuz i Dziobax lubią to

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#6 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 31 August 2016 - 13:59

Widzę, że niezły bałagan się zrobił, więc już odpowiadam.

 

@Katniss

Jaka kradzież, ja tej mapy nie wyciągnąłem jakąś magiczną siłą z ich serwerów, tylko znalazłem w internecie. Nie wiem, czy skopiowanie bloków w jakiejś grze można nazwać kradzieżą. Tym bardziej, że 1 sezon Kwadratowej Masakry został zakończony dawno temu, a sama mapa została wysadzona na odcinku, który jest dostępny na YouTube. Dodatkowo save pochodzi z 1 września, czyli dzień przed wysadzeniem mapy. Ktoś z masakry zrobił pewnie kopię zapasową i ja to rozumiem - szkoda trochę by było pracy włożonej w te budowle. Miasto można tylko i wyłącznie zwiedzać - nie da się w nim budować, niszczyć ani przeglądać zawartości skrzyń. Jedyne nowe budowle na cuboidzie miasta to te, które zbudowałem z takim jednym typem. Są one umieszczone trochę dalej od miasta, nawet droga prowadząca do nich została zbudowana z nieco innych materiałów, aby odróżnić ten obszar od reszty.

Co do ilości bloków - chodzi ci o miasto czy całą mapę? Jeżeli chodzi o miasto, to ktoś z masakry je zgriefował, a jeżeli chodzi o save, to usunąłem niepotrzebne chunki na brzegach mapy i wygenerowałem nowe starym MCEditem, żeby mapa miała kształt kwadratu i lepiej dopasowała się do bordera.

A co do wyglądu mapy - sam napisałem w prezentacji, że jest ona zmasakrowana (może nie napisałem, że brzydka, ale mniej więcej wiadomo o co chodzi), więc po co się spinasz? :v

Aha, wspominałeś jeszcze o tym, że prezentacja jest słaba. Ja widziałem dużo gorsze. Wiem, że jest dość skromna, ale chyba każdy wie na czym polega tryb Survival, więc chciałem uniknąć niepotrzebnego lania wody.

 

@Laki

Dla mnie to nie ma większego znaczenia. Chciałem tylko, żeby fani masakry mogli lepiej ją zobaczyć :/ Wątpię, żeby ktoś z dawnych youtuberów się spinał o czteroletnią mapę, ale jeżeli komuś z nich będzie zależało na usunięciu jego domku czy coś, to nie ma problemu ;)

 

A tak poza tym, chyba wprowadzę na serwer specjalny tryb do zwiedzania, bo po kilku minutach biegania pasek głodu spada nagle do zera :/



#7 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 31 August 2016 - 14:56

@up nigdy nie oglądałem Kwadratowej masakry. Nie wiem czy gdzieś mapa była udostępniona, jeśli tak to przepraszam.

Nie spinam się o to że mapa jest wysadzona, tylko o to, że jak na dzisiejsze czasy, budowle są okropne.

Poza głową, dzisiaj nie dało by się za bardzo lepszej zrobić.

@topic Gdyby to był JJay to na pewno serwer miałby większą frekwencję - Więcej ogarniętych ludzi lubiło JJay'a, fani eskakaefa to prawie same rozwydrzone dzieciaczki.

 

Faktycznie, "trochę" za bardzo się wnerwiłem. Zawsze jak widzę coś związanego z eskakaefem to włącza mi się tryb hejt.

Do tego późna pora, i chyba 2 izihace skrytykowane wcześniej.

 

Sam serwer, nie jest jakiś zły. gdyby był na 1.10 to wszedłbym.


Użytkownik Katniss edytował ten post 31 August 2016 - 15:00

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#8 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 31 August 2016 - 18:42

@up

Ja do skkfa nic nie mam (prawie nic nie nagrywa XD), ale gorzej z innymi youtuberami typu Blow, Rezi, Mandzio, Vertez, MWK i cała reszta tego obecnej elity(?) Minecrafta.

A co do izihace - ehhhhh, znam ten ból. Też nienawidzę tego badziewia ;-;

Jeżeli chodzi o wersję serwera - po zobaczeniu twojego posta od razu przeniosłem na 1.10, więc muszę trochę zaaktualizować temat :D

@topic

Teraz serwer obsługuje wersje od 1.9.x-1.10.x. Uwaga: ta zmiana dotyczy tylko lobby i serwera dolina2, pozostałe serwery w sieci (XtendGame, Quake 3 Arena) dalej będą działały tylko na 1.9.x.



#9 Laki

Laki

    Nowy

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • __Laki__

Napisano 31 August 2016 - 22:51

@up

Ja do skkfa nic nie mam (prawie nic nie nagrywa XD), ale gorzej z innymi youtuberami typu Blow, Rezi, Mandzio, Vertez, MWK i cała reszta tego obecnej elity(?) Minecrafta.

A co do izihace - ehhhhh, znam ten ból. Też nienawidzę tego badziewia ;-;

Jeżeli chodzi o wersję serwera - po zobaczeniu twojego posta od razu przeniosłem na 1.10, więc muszę trochę zaaktualizować temat :D

@topic

Teraz serwer obsługuje wersje od 1.9.x-1.10.x. Uwaga: ta zmiana dotyczy tylko lobby i serwera dolina2, pozostałe serwery w sieci (XtendGame, Quake 3 Arena) dalej będą działały tylko na 1.9.x.

Eeee to czyli masz więcej niż jeden serwer??

Jak masz więcej to było napisać w tej prezentacji cały serwer i w spojlerach pododawać zdjęcia no chyba że zrobiłeś już to.


A i jak patrze na te ss'y to mi się przypominają stare czasy jak nikt nie wypierał się minecrafta dlatego że w niego grają dzieci i większość polskiego youtuba nagrywała minecrafta lub grała na skkf'ie np Wichu :)



#10 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 01 September 2016 - 11:18

@up

Mam więcej niż jeden serwer, ale nie będę ich reklamował; Quake jest w fazie alpha i jest zbyt mało aren (w dodatku tylko jedna jest skończona, heh xD), a XtendGame jest niesamowicie zbugowany i nie mam jak go poprawić. Nie mam siły poprawiać już i tak skomplikowanych skryptów.

P.S. jeżeli już uda ci się wejść na XtendGame, to nie wpisuj komendy /fc join. W najgorszym przypadku ta niedopracowana minigra pochłonie ci ekwipunek i zablokuje komendy ;/


Użytkownik deaphuz edytował ten post 28 August 2019 - 17:23


#11 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 01 September 2016 - 11:23

@up

Mam więcej niż jeden serwer, ale nie będę ich reklamował; Quake jest w fazie alpha i jest zbyt mało aren (w dodatku tylko jedna jest skończona, heh xD), a XtendGame jest niesamowicie zbugowany i nie mam jak go poprawić (problemy ze zdrowiem). Nie mam siły poprawiać już i tak skomplikowanych skryptów.

P.S. jeżeli już uda ci się wejść na XtendGame, to nie wpisuj komendy /fc join. W najgorszym przypadku ta niedopracowana minigra pochłonie ci ekwipunek i zablokuje komendy ;/

To odłącz tamte serwery, skoro nie są gotowe do gry.

Dolina2 i Xtend są ze sobą połączone?


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#12 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 01 September 2016 - 18:26

To odłącz tamte serwery, skoro nie są gotowe do gry.

Dolina2 i Xtend są ze sobą połączone?

CubeXtend jest siecią serwerów. W skład tej sieci wchodzą 3 serwery: dolina2 (wersja stabilna), XtendGame (późna beta) oraz Quake 3 Arena znany na serwerze jako mcq3a (otwarta alpha).

Nie będę odłączał serwerów, gdyż na becie da się w miarę grać (pomijając potworne bugi z broniami, stoiskami, sklepem i footcube), a serwer mcq3a warto zobaczyć, bo porobiłem modele broni w 3D oraz specjalne oświetlenie ;) Na wszystkie trzy serwery można dostać się dzięki poczekalni, a wszystko jest połączone przez BungeeCord.

A tak poza tym, serwerów nie odłączę bo mimo tych niedoróbek niektórzy gracze grali po parę godzin (jeszcze w fazie wczesnej alphy!). Jak widać, potencjał Quake'a po 17 latach się jeszcze nie wyczerpał :D



#13 gamewial

gamewial

    Mistrz Jedi

  • Użytkownik+
  • 301 postów
  • gorgiasz

Napisano 04 September 2016 - 18:55

Nie widzę tu żadnych informacji o czerpaniu zysków z serwera, więc nie ma w tym nic złego.

 

Gdy właściciel nie posiada licencji na używanie tej mapy (kupił, otrzymał od twórcy, twórca wrzucił do internetu) to łamie art. 116 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

 

Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Działanie w celu osiągnięcia korzyści nie jest wymagane do złamania art. 116, stanowi ono jedynie kwalifikowaną wersję przestępstwa z tego artykułu (jest zagrożone większą karą).

Ale skoro mapa została wrzucona w sieć nie powinno być problemu :P


Na etacie forumowego krytyka ;)


#14 PanCake

PanCake

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 1980 postów
  • PanCake#1071

Napisano 28 December 2016 - 12:58

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został przeniesiony do
archiwum


2AyfJ3g.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: NoPremium