Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań


Najlepsza odpowiedź AgeRoNiN , 13 July 2016 - 17:18

Prosze nie spamcie mu.....
Tu jest rozwiązanie:

1.

zmieniaj iron ingot na co chcesz

 

on drop of iron ingot:
    cancel event
2.
command /dzialaj:
    trigger:
        run player command "/tellraw @a {'text':'Kliknij tutaj','color':'dark_green','clickEvent':{'action':'run_command','value':'/komenda'}}" as op
Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Hex0gen

Hex0gen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 13 July 2016 - 16:50

Autorze tematu, po tym co robisz widać, że zakładasz serwer.

 

Jak zrobić blokadę wyrzucania danego itemu?

on drop:
        cancel event

Jak wysłać wiadomość w którą jak się kliknie zostaje wywołana komenda?

Tutaj można spróbować z blokami poleceń. Minecraft posiada domyślnie możliwość wyświetlania dla wybranego gracza(y) danej wiadomości. Czyli, dla przykładu chcemy, aby tekst ten pojawiał się przy wejściu na serwer, i aby po kliknięciu tego tekstu gracz zostawałby zabity. Nietrudno spostrzec niżej, że wartość /kill może zostać zmieniona na dowolną inną komendę, tak samo jak tekst Kliknij mnie!

on join:
        execute console command "tellraw %player% {"text":"Kliknij mnie!","clickEvent":{"action":"run_command","value":"/kill"}}"

Jak zrobić że jak się zabije Zombie o nazwie Robot pisze wszystkim graczom "Robot został zabity!" i nie wypada z niego drop?

Tutaj nie jestem zbytnio pewny, ale wydaje mi się, że na takiej zasadzie można by to rozwiązać. Pamiętaj jednak, że poniżej nie dałem ci gotowego skryptu lecz wyłącznie podpowiedź - więc to co widzisz niżej na 100% nie działa, ale na 90% nakieruje cię na rozwiązanie, jeżeli tylko zaczniesz myśleć co średnio ci idzie, bo to setny temat, gdzie masz problem z podstawą. Wyłącznie problemem będzie tu z całą pewnością ten drop i nazwa moba, nie mam na to pomysłu. Pewnie bym coś wykombinował, ale nie czuję tego, abyś był kimś, kto miałby stworzyć coś ambitnego.

on death of a zombie:
        broadcast "Robot został zabity!"


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 PoteznyMamut123

PoteznyMamut123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • PoteznyMamut123

Napisano 13 July 2016 - 16:52

@Dadudze moja wersja Wildskript to 1.8
@up to 3 nie działa poprawnie

Użytkownik PoteznyMamut123 edytował ten post 13 July 2016 - 16:53


#23 Hex0gen

Hex0gen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 13 July 2016 - 16:52

PS. To co dał Ronin nie ma prawa działać, bo:

run player command

Gracz nie ma uprawnień do wykonywania komendy /tellraw.



#24 VenQs

VenQs

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 131 postów

Napisano 13 July 2016 - 16:53

A spróbuj to:

command /wiadomosc:
trigger:
execute player command "/tellraw @a {"text":"Kliknij tutaj","color":"dark_green","clickEvent":{"action":"run_command","value":"/komenda"}}"

#25 AgeRoNiN

AgeRoNiN

    Znawca

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • AgeRoNiN

Napisano 13 July 2016 - 16:54

Musze przyznac to było dla mnie wyzwanie małe ale zawsze xD
Nastepnym razem jak nie działa to nie rób z tego aż takiego problemu bo ludzie chcą tobie pomóc
zatem kod:
1.

zmieniaj iron ingot na co chcesz

 

on drop of iron ingot:
    cancel event
2.
command /dzialaj:
    trigger:
        run player command "/tellraw @a {'text':'Kliknij tutaj','color':'dark_green','clickEvent':{'action':'run_command','value':'/komenda'}}" as op

Użytkownik -+RoNiN+- edytował ten post 13 July 2016 - 16:56


#26 Hex0gen

Hex0gen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 13 July 2016 - 16:55

A spróbuj to:

command /wiadomosc:
trigger:
execute player command "/tellraw @a {"text":"Kliknij tutaj","color":"dark_green","clickEvent":{"action":"run_command","value":"/komenda"}}"

Powtarzam - to NIE MA PRAWA działać. Pominę kwestię, że autor tematu nie ma NAJMNIEJSZEGO pojęcia o Skripcie, ale już sam fakt, że próbujesz wywołać komendę /tellraw przez gracza jest nierealny.

command /wiadomosc:
        trigger:
                execute CONSOLE command "tellraw <bla bla bla>"


#27 AgeRoNiN

AgeRoNiN

    Znawca

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • AgeRoNiN

Napisano 13 July 2016 - 17:02

PS. To co dał Ronin nie ma prawa działać, bo:

run player command

Gracz nie ma uprawnień do wykonywania komendy /tellraw.

Rozbawiłeś mnie :D brawo spójrz na końcówke. Nosisz okulary?

1.

zmieniaj iron ingot na co chcesz

 

on drop of iron ingot:
    cancel event
2.
command /dzialaj:
    trigger:
        run player command "/tellraw @a {'text':'Kliknij tutaj','color':'dark_green','clickEvent':{'action':'run_command','value':'/komenda'}}" as op


#28 Hex0gen

Hex0gen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 13 July 2016 - 17:09

Nie bądź bezczelny i złap dystans, bo takimi szczeniackimi odzywkami to na pewno nie powinieneś mówić do obcych ci osób. Nie chodzi tu o jakiś korporacyjny styl rozmowy i zwroty na per Pan, ale serio... Szkoda słów.

 

Ponadto nie dajesz cudzysłowów między nawiasami, a one są wymagane. Poza tym nie jestem pewny, ale nawet przez skripta nie da wykonać się chyba komendy, która ze względu na swoją długość nie mogłaby być wykonana przez gracza. Napomnę jeszcze tylko, że "as op" widziałem od początku, ale to nie jest z całą pewnością coś, co mogłoby być stabilne. Bo jak długo korzystam z tych wszystkich pluginów i skriptów to raczej napomknąłem się najwyżej na składnie, która sprawdza jakie gracz ma uprawnienia.



#29 AgeRoNiN

AgeRoNiN

    Znawca

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • AgeRoNiN

Napisano 13 July 2016 - 17:11

Problem polega na tym że nie wnosisz nic do tematu i mnie to irytuje. Odpal serwer wklej to co zrobiłem zobacz że działa i komentuj

Siedze w minecraft 6 lat wiem że to " można zastępywać tym '


Użytkownik -+RoNiN+- edytował ten post 13 July 2016 - 17:12


#30 VenQs

VenQs

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 131 postów

Napisano 13 July 2016 - 17:15

Wystarczy zamienić player na console i już nie ma problemu z uprawnieniami.

command /wiadomosc:
trigger:
execute console command "/tellraw @a {"text":"Kliknij tutaj","color":"dark_green","clickEvent":{"action":"run_command","value":"/komenda"}}"

#31 AgeRoNiN

AgeRoNiN

    Znawca

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • AgeRoNiN

Napisano 13 July 2016 - 17:18   Najlepsza odpowiedź

Prosze nie spamcie mu.....
Tu jest rozwiązanie:

1.

zmieniaj iron ingot na co chcesz

 

on drop of iron ingot:
    cancel event
2.
command /dzialaj:
    trigger:
        run player command "/tellraw @a {'text':'Kliknij tutaj','color':'dark_green','clickEvent':{'action':'run_command','value':'/komenda'}}" as op