Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twoja przygoda z Minecraft'em!

Minecraft Topic

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 21 May 2016 - 15:54

Twoja przygoda z Minecraft'em

Aktywność użytkowników w dziale Offtopic, znacznie się ostatnio zwiększyła (albo tylko mi tak się wydaje).

Dlatego w tym temacie piszemy wyłącznie o Minecraft'cie.

 

W tym temacie:

-Opisujemy swoją przygodę z Minecraftem,

-Udostępniamy nasze screenshoty z gry,

 -Komentujemy,

-Dzielimy się opinią.

 

Jeśli o czymś zapomniałem, w każdym momencie mogę to dodać! 

 

 



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 21 May 2016 - 16:24

No więc moja pszygoda z moim rzemiosłem polega na tworzeniu map i graniu na mineplexie


#3 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 21 May 2016 - 18:32

Temat o rozmawianiu o Minecraft w dziale, który służy do rozmawiania o Minecraft? Czegoś tu nie rozumiem. Od opisywania przygód jest chyba jakiś temat, screenshoty z gry to do galerii, komentowanie nie wiadomo w sumie czego, podobnie z dzieleniem się opinią.

Może ten post to offtopic, ale ten temat jest tu IMHO zbędny, to jak założyć w Offtopicu temat do rozmów na wszystkie inne tematy. Niby spoko, tylko po co, skoro od tego jest dział, by o tym wszystkim dyskutować w osobnych tematach, nie mieszając wątków?


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#4 Maciek7395_PL

Maciek7395_PL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 21 May 2016 - 20:38

Ja może opowiem jak zacząłem grać w Minecrafta i skąd się dowiedziałem o tej grze.

Zaczęło się to tak, że mój kolega pobrał mi jakiś launcher. Nie pamiętam jak się on nazywał, ale po jego uruchomieniu była możliwość wpisania nicku, napis Play oraz Force Update, który aktualizował grę. Pamiętam, że zacząłem grać na wersji 1.1. Gdzieś po wyjściu wersji 1.4.6 dowiedziałem się do czego służył przycisk Force Update w launcherze i z wersji 1.1 przeszedłem na 1.4.6. Byłem wtedy bardzo szczęśliwy, ponieważ od tej wersji dodano fajerwerki. Nie wiem czemu, ale bardzo mi się to podobało. Potem zacząłem grać na wersji 1.5.2 i wtedy udało mi się pierwszy raz wejść na serwer i się zarejestrować. Po pewnym czasie na tej wersji znalazłem fajny serwer z karabinami, który niestety już upadł. Grałem na nim z kolegą, który nie umiał pobrać minecrafta więc kupił konto premium. Niestety nie umiał zmienić skina a nawet nie wiedział że to konto posiada a potem zapomniał hasła po przejściu na by zyczu, ale o tym powiem za chwilę. Co do serwera to pamiętam, że znajdowała się tam mapa Survival , mapa Skyblock, oraz mapa na której się budowało. Znajdowały się na niej tabliczki z nieskończoną ilością wełny. Najlepsza sytuacja jaka się tam zdarzyła to taka, że dostałem się na teren gildii i zapisałem tam sethome komendą. Widać, że w gildii był admin, ponieważ postawił on tam sklep w którym można było kupić stack bloków diax za bardzo niską cenę. Mam jeden filmik z tego serwera, który nagrałem telefonem. Po pewnym czasie chciałem pobrać mody do minecrafta ale nie wiedziałem jak to się robi, więc wypakowałem folder z modyfikacją prosto do plików gry a potem chciałem to usunąć i przez przypadek usunąłem jakiś inny folder i od tej pory na słońcu pokazywał mi się jakiś napis :D . Nie pamiętam co tam pisało, ale napis miał coś około 9 liter. Wtedy moim marzeniem było zainstalowanie texturepacka Faithful i po pewnym czasie mi się to udało. Gdy wyszła wersja 1.6.2 niestety launcher odmówił posłuszeństwa i nie zaktualizował mi się na tą wersję, więc niestety pobrałem launcher by zyczu, ponieważ znalazłem gdzieś filmik na youtube. Nie wiem czemu ,ale koledze z minecraftem premium on też nie chciał się zaktualizować na 1.6.2. Przy próbie aktualizacji pokazywała się chyba strona Mojangu, że trzeba coś pobrać. Nie wiem czy nie chodziło przypadkiem o pobranie nowej wersji launchera. Wtedy koledze pobrałem też by zyczu. Wtedy zyczu normalnie działał i nie było ciągłych błędów, ale za to uruchamiał się 5-10 minut. Po pewnym czasie launcher tak się zbugował, że często nie uruchamiał się i na dodatek pojawiała się na mojej postaci pelerynka, która przypominała mojego skina. Przez ilość bugów w zyczu zostałem zmuszony do kupienia premki i mam ją do dziś. Najpierw grałem na wersji 1.8, ale było mało Polskich serwerów na tą wersję. Wtedy chciałem przejść na wersję 1.7.2, ale miałem crasha podczas próby wejścia na serwer. Dopiero po przeinstalowaniu minecrafta wszystko działało normalnie. Od tej pory przez jakiś rok lub 2 lata grałem na wersji 1.7.2. Dopiero po wyjściu 1.9 postanowiłem grać na najnowszej wersji i od tej pory nie przechodzę na 1.7.2. Zapomniałem jeszcze powiedzieć o mojej przygodzie z tworzeniem tekstur. Zainsteresowałem się ich robieniem jakiś 1 rok temu. Najpierw zacząłem podmieniać tekstury z innych texturepacków. Te które mi się najbardziej podobały podmieniałem. Następnie pobierałem z internetu obrazki jakiś noży, oraz innych zdjęć, wycinałem je w Gimpie i dodawałem do minecrafta. Po pewnym czasie pobrałem sobie program Paint NET, ponieważ posiadał on opcję rysowania prostych linii a potem ich wykrzywiania. Wtedy zacząłem samodzielnie rysować miecze i inne przedmioty. Pół roku temu zainteresowałem się robieniem tekstur bloków i wpadłem na pomysł, alby zwykły default przerobić do rozdzielczości 32x32, ale nie tak jak Faithful, tylko żeby plik w rozdzielczości 32x32 pokryć czterema defaultowymi blokami(Jeśli ktoś to zrobił przede mną to podajcie nazwę texturepacka). Od tej pory nie zmieniam tekstur bloków na inne, ponieważ nie mogę się do innych przyzwyczaić. Za niedługo chyba kupię sobie program do robienia tekstur w 3D.



#5 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 21 May 2016 - 20:48

Temat o rozmawianiu o Minecraft w dziale, który służy do rozmawiania o Minecraft? Czegoś tu nie rozumiem. Od opisywania przygód jest chyba jakiś temat, screenshoty z gry to do galerii, komentowanie nie wiadomo w sumie czego, podobnie z dzieleniem się opinią.

Może ten post to offtopic, ale ten temat jest tu IMHO zbędny, to jak założyć w Offtopicu temat do rozmów na wszystkie inne tematy. Niby spoko, tylko po co, skoro od tego jest dział, by o tym wszystkim dyskutować w osobnych tematach, nie mieszając wątków?

Prawda jest taka że jeśli wrzucisz screeny z gry do galerii, a np. nie jesteś dobry w budowaniu, zostaniesz wyśmiany (tak właściwie ten temat został założony głównie ze względu na screeny).

Tematu o przygodach w Minecraft chyba jeszcze nie było. 


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#6 Paffcio

Paffcio

    null

  • Użytkownik+
  • 459 postów

Napisano 21 May 2016 - 21:16

Ja może opowiem (...)

Dłuższego opowiadania się nie dało? ;D

Ja ze swojej pierwszej przygody pamiętam tylko to że nie wiedziałem co mnie czeka więc zbudowałem dom z dirta z oknami 1x1 by nic nie wlazło. Dziwne że nie pomyślałem by pozbierać trochę drewna. I jeszcze ten niewiadomy crafting xD


  • Hevbis lubi to

.Paffcio94-Siema.png

.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Minecraft, Topic