Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu większość Polskich serwerów jest na wersję 1.7?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 17 September 2016 - 12:52

Przydługi post

 

1. Łucznik na ogół zadaje więcej obrażeń niż wojownik w zwarciu (mówiąc o grach ogółem), z racji tego, że jest od nich zwyczajnie mniej wytrzymały. Teoretycznie ten balans miał pewnie działać tak, że miecz jest od ścierania się na froncie, w czym miała mu pomóc tarcza dając wytrzymałość, a łuk miał bić z tyłu. Tarcza miała też pewnie wyrównać szanse w starciu 1v1 miecz przeciwko łukowi. Jednak Minecraft jest na razie zbyt prosty i łucznik w diamentowej zbroi ma i tak przewagę nad mieczem, bo zwyczajnie może go trzymać na dystans, a zanim miecznik dobiegnie do łucznika, to w zasadzie jest już po zawodach. IMHO należałoby przerobić zbroje tak, że bardziej wytrzymałe spowalniają ruch, co zmusiłoby łuczników do latania w lżejszych zbrojach celem umożliwienia ucieczki gdyby coś poszło nie tak.

2. Jak już wspominasz o DPS, to przelicz jaki DPS ma gość z kamienną siekierą, a jaki ma gość z diamentowym mieczem. Zanim siekiera zada drugi cios, to miecz zdąży wyrównać obrażenia i nawet oddać odsetki.

3. Gdyby każdą aktualizację trzeba było dopasowywać do istniejących modów, to wychodziłyby one raz na 2-3 lata. Mojang wydaje swoją grę i o nią się troszczy, to czy modyfikacja będzie zbalansowana po aktualizacji to raczej zmartwienie autora modyfikacji i jego robota by ten balans przywrócić.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 17 September 2016 - 13:00

@up
Widać od grona osób nie rozumie argumentu z modami. Pdałem powód dlaczego mody nie są portowane a wszyscy podpinają to pod to samo co inne.
Zauważ również, iż wspomniałem od DPS łuku vs. DPS miecza, ale nie o DPS miecza vs. DPS siekiery.
Chyba muszę przerobić ten post, bo z tego co widzę jest dość zagmatwany.

@2up
Jest to duża, ale nie dominującą część serwerów.

Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 17 September 2016 - 13:02


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"