Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft - Zmagania z systemem Windows 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lana

Lana

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 179 postów

Napisano 17 February 2016 - 17:35

Sprawa jest prosta. Sąsiadka ma córkę, zakochaną w Minecrafcie, ale dotąd grała na komórce i zachciało jej się MC na PC. Problem w tym, że mają jakiegoś lapka, z Windowsem 10... Nie jest jakiś super hiper ten lapek, ale MC pociągnie. No i zainstalowałam im na razie MC z internetu, wszystko OK, sielanka, zainstalowałam im Optifine'a, gra się odpaliła, grało się OK przez godzinę, czy dwie, a potem po wyłączeniu gry i próbie jej włączenia, gra się nie uruchamia... I znowu to samo, deinstalacja, instalacja ponowna, ta sama sytuacja, przez chwilę OK, gra i trąbi, a potem znowu się nie chce uruchomić. Co z tym zrobić?



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Tarqen

Tarqen

    Uczony

  • Użytkownik
  • 631 postów
  • debileg

Napisano 17 February 2016 - 17:38

Niestety, ale nic z tym nie zrobisz, zwłaszcza na tym laptopie, co napisałeś. Tym Windows jest nowszy, tym wymaga więcej od komputera/laptopa.


             

 

              

 

 

                                                                                       


#3 Lana

Lana

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 179 postów

Napisano 17 February 2016 - 17:44

No dobra, ale przecież to gra wykupiona przez Microsoft, powinni ją uaktualnić pod swoje nowe dziecko... Co gdybym nie wiedząc o tym kupiła sobie konto i próbowała to instalować na Win 10...? Zwłaszcza, że gra przez chwilę chodzi i to bez przycinek czy problemów. Owszem, jak włączyłam im shadery to się cięła gra, ale to nawet na moim kompie, kilka razy mocniejszym jest z tym minimalny problem, bo to wymagające shadery akurat są.



#4 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 17 February 2016 - 17:45

Możesz zainstalować Minecraft Windows 10 Edition. Podobno jest lepiej zoptymalizowany, niż standardowa wersja pisana w Javie.



#5 SkubanyY24

SkubanyY24

    SkubanyY

  • Użytkownik+
  • 137 postów

Napisano 17 February 2016 - 17:48

Spróbuj zrobić całkowitą reinstalacje i zainstalować wszystko od nowa bez żadnych Optifine'ów, może czysty MC będzie OK, pytanie tylko, czy wystarczy dla "córki zakochanej w Minecraftcie"... ;)


Użytkownik Seventez edytował ten post 17 February 2016 - 20:35


#6 Tarqen

Tarqen

    Uczony

  • Użytkownik
  • 631 postów
  • debileg

Napisano 17 February 2016 - 17:54

No dobra, ale przecież to gra wykupiona przez Microsoft, powinni ją uaktualnić pod swoje nowe dziecko... Co gdybym nie wiedząc o tym kupiła sobie konto i próbowała to instalować na Win 10...? Zwłaszcza, że gra przez chwilę chodzi i to bez przycinek czy problemów. Owszem, jak włączyłam im shadery to się cięła gra, ale to nawet na moim kompie, kilka razy mocniejszym jest z tym minimalny problem, bo to wymagające shadery akurat są.

Windows 10, jest jeszcze nie do końca dopracowany, można napisać, że nadal go udoskonalają. Nie Tobie tylko  zdarza się ten problem, innym też przez określony czas gra płynnie działała, jest to przede wszystkim wina nowego Windows'a 10, który z pewnością więcej waży wraz ze swoimi aktualizacjami, niż Windows 7 bądź XP.


 

Spróbuj zrobić całkowitą reinstalacje i zainstalować wszystko od nowa bez żadnych Optifine'ów, może czysty MC będzie OK, pytanie tylko, czy wystarczy dla "córki zakochanej w Minecraftcie"... ;)

 

Nie zgodzę się z Twoją odpowiedzią, ponieważ to jest strata czasu, to nic nie da, szczególnie OptiFine bardzo dużo podnosi fps'ów, co powoduje, że gra płynniej działa.


Użytkownik Tarqen edytował ten post 17 February 2016 - 17:55

             

 

              

 

 

                                                                                       


#7 Lana

Lana

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 179 postów

Napisano 17 February 2016 - 17:59

Dobra, zrobię świeżą instalację... Bez OptiFine'a da się grać, ale np. ja już bym miała problem, bo jestem wzrokowcem. Na szczęście mój blaszak ma jeszcze Windowsa 7, moim zdaniem najlepszego ze wszystkich. Aż się boję, że jak za parę lat będę kupowała nowego, to już z tym Windowsem 10. To tragedia jakaś normalnie... Jak weszłam w to coś, zamiast "Start", to było takie "wtf" z mojej strony, co to w ogóle ma być?!  :D

 

Powalczę z tym jeszcze, ale jakbyście mieli namiary na jakieś fixy, to dajcie znać  :)

 

Takie coś znalazłam, jak będę znowu miała lapka na warsztacie, to zobaczę czy to coś daje:

 


 

Z angielskim u mnie dobrze, więc mniej więcej rozumiem, co mam zrobić.



#8 Toranktto

Toranktto

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • Toranktto

Napisano 17 February 2016 - 18:04

Zawsze można przejść na ubuntu - wygląda dość przyjaźnie, jest w miarę stabilny no i bardzo prosty w obsłudze (wszystko po polsku, intuicyjny interfejs itd.). No i ten system pod lżejszymi środowiskami graficznymi (czyli nie to co jest domyślnie) może sprawnie działać na bardzo starych laptopach, nawet na 10 letnich.



#9 Tarqen

Tarqen

    Uczony

  • Użytkownik
  • 631 postów
  • debileg

Napisano 17 February 2016 - 18:05

Dobra, zrobię świeżą instalację... Bez OptiFine'a da się grać, ale np. ja już bym miała problem, bo jestem wzrokowcem. Na szczęście mój blaszak ma jeszcze Windowsa 7, moim zdaniem najlepszego ze wszystkich. Aż się boję, że jak za parę lat będę kupowała nowego, to już z tym Windowsem 10. To tragedia jakaś normalnie... Jak weszłam w to coś, zamiast "Start", to było takie "wtf" z mojej strony, co to w ogóle ma być?!  :D

 

Powalczę z tym jeszcze, ale jakbyście mieli namiary na jakieś fixy, to dajcie znać  :)

 

Takie coś znalazłam, jak będę znowu miała lapka na warsztacie, to zobaczę czy to coś daje:

 


 

Z angielskim u mnie dobrze, więc mniej więcej rozumiem, co mam zrobić.

Podaj specyfikacje laptopa oraz swojego komputera, wtedy będę wiedział czy da się coś zrobić, jeśli okaże się, że parametry są bardzo słabe, to wątpię by cokolwiek pomogło rozwiązać ten problem.


             

 

              

 

 

                                                                                       


#10 Lana

Lana

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 179 postów

Napisano 17 February 2016 - 18:08

Nie mam teraz dostępu do tamtego lapka, może mi go jutro podrzucą na warsztat, jak mała będzie w szkole. A parametry mojego blaszaka, to tutaj nie mają nic do rzeczy  ;)  Na moim gra działa idealnie, tylko shadery spowalniają przy dużych bramach pistonowych.


Użytkownik Lana edytował ten post 17 February 2016 - 18:09


#11 SkubanyY24

SkubanyY24

    SkubanyY

  • Użytkownik+
  • 137 postów

Napisano 17 February 2016 - 18:08

Nie zgodzę się z Twoją odpowiedzią, ponieważ to jest strata czasu, to nic nie da, szczególnie OptiFine bardzo dużo podnosi fps'ów, co powoduje, że gra płynniej działa.

Ale czysty MC to czysty, nie żaden Forge ani inny dodatek, FPSy nie mają tutaj nic do rzeczy bo coś co było modyfikowane na jakąś potrzebę zawsze ma niedociągnięcia ja grałem na takim serwerze na którym też miałem dużo FPSów, ale lagi nadal były.

 

A co do twojej wypowiedzi o Windowsie 10 też się nie zgadzam, bo tak się składa, że sam mam Win10 i nie narzekam - jestem zadowolony.


Użytkownik Seventez edytował ten post 17 February 2016 - 20:35


#12 Toranktto

Toranktto

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • Toranktto

Napisano 17 February 2016 - 18:11


grałem na takim serwerze na którym też miałem dużo FPSów, ale lagi nadal były.

Bo lagi mogą występować też po stronie serwera przez zbyt duże obciążenie bądź słabe łącze :P To akurat nie ma nic wspólnego z tematem. Najlepiej wgrać na tego laptopa Windowsa 7, bo 10'tka może być w niektórych przypadkach skrajnie niestabilna.


Użytkownik Toranktto edytował ten post 17 February 2016 - 18:12


#13 Tarqen

Tarqen

    Uczony

  • Użytkownik
  • 631 postów
  • debileg

Napisano 17 February 2016 - 18:15

 

Ale czysty MC to czysty, nie żaden Forge ani inny dodatek, FPSy nie mają tutaj nic do rzeczy bo coś co było modyfikowane na jakąś potrzebę zawsze ma niedociągnięcia ja grałem na takim serwerze na którym też miałem dużo FPSów, ale lagi nadal były.

 

A co do twojej wypowiedzi o Windowsie 10 też się nie zgadzam, bo tak się składa, że sam mam Win10 i nie narzekam - jestem zadowolony.

 

Oczywiście, najlepiej mieć czystego Minecraft'a, tylko zauważ, że OptiFine waży bardzo mało, nigdy nie miałem z nim problemów, bardzo dużo osób go posiada. Windows 10 jest bardzo dobry, lecz nie na każdy laptop/komputer, Tobie może na tym Windowsie płynnie chodzić, ze względu iż masz dobry komputer bądź laptop.


Bo lagi mogą występować też po stronie serwera przez zbyt duże obciążenie bądź słabe łącze :P To akurat nie ma nic wspólnego z tematem. Najlepiej wgrać na tego laptopa Windowsa 7, bo 10'tka może być w niektórych przypadkach skrajnie niestabilna.

Jak najbardziej zgadzam się z Twoją odpowiedzią. 


             

 

              

 

 

                                                                                       


#14 Lana

Lana

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 179 postów

Napisano 17 February 2016 - 18:18

Ja może nie jestem obiektywna w kwestii oceny Windowsów, bo jak świat światem zawsze narzekałam na nowego i zabierałam się do niego jak pies do jeża... Tak było z przejściem z 98 na xp i z xp na 7, ale to 10 to naprawdę jest jakiś szmelc... Jednak tamten laptop sąsiadów nie jest chyba bardzo stary, bo był w sklepie już kupiony z Windowsem 10... Ale tak jak mówię, jak go dostanę na warsztat, to zerknę w specyfikację.



#15 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 17 February 2016 - 18:18

To że gry sie nie da ponownie uruchomić to moze mieć problem z java, weź zrób reinstalacje javy do czysta, najpiej ze strony oracle i do systemu 64bitowego (zaklładam że taki jest).

 

inna rzecz, sprawdź czy w ogole jest miejsce na dysku i czy ma chociaz te 4GB RAM. Poza tym nie odpala sie z błędem w Launcherze czy z błedem gdzie?


exRYBP0.png

#16 SkubanyY24

SkubanyY24

    SkubanyY

  • Użytkownik+
  • 137 postów

Napisano 17 February 2016 - 18:19

Bo lagi mogą występować też po stronie serwera przez zbyt duże obciążenie bądź słabe łącze :P To akurat nie ma nic wspólnego z tematem. Najlepiej wgrać na tego laptopa Windowsa 7, bo 10'tka może być w niektórych przypadkach skrajnie niestabilna.

No, tylko, że ja cały czas wam o tym mówię. Chodzi mi o to, że jak się coś robi to tak, żeby było OK 100%, a nie w połowie, gdyż Minecraft to nie tylko singleplayer. :P


Użytkownik Seventez edytował ten post 17 February 2016 - 20:34


#17 Tarqen

Tarqen

    Uczony

  • Użytkownik
  • 631 postów
  • debileg

Napisano 17 February 2016 - 18:31

Ja może nie jestem obiektywna w kwestii oceny Windowsów, bo jak świat światem zawsze narzekałam na nowego i zabierałam się do niego jak pies do jeża... Tak było z przejściem z 98 na xp i z xp na 7, ale to 10 to naprawdę jest jakiś szmelc... Jednak tamten laptop sąsiadów nie jest chyba bardzo stary, bo był w sklepie już kupiony z Windowsem 10... Ale tak jak mówię, jak go dostanę na warsztat, to zerknę w specyfikację.

Windows 10 nie jest zły, tylko do tego Windows'a musi być odpowiedni komputer bądź laptop.


             

 

              

 

 

                                                                                       


#18 Lana

Lana

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 179 postów

Napisano 17 February 2016 - 19:01

Jeśli lapek był sprzedany w sklepie z Windowsem 10, to raczej powinien z nim być kompatybilny. Z tego co pamiętam, to lapek ma 4GB Ram i 64 bitowy system, bo ściągałam Javę i nie wiedziałam jaką, więc zerknęłam na właściwości, ale nie patrzyłam do specyfikacji sprzętu w menadżerze urządzeń. Będzie problem z downgradem do 7, bo to narażanie ludzi na koszty zakupu systemu.

 

Co do dokładniejszego opisu problemu, launcher się nawet nie uruchamia. Pojawia się tylko sam napis Minecraft, bez żadnego tła, tylko napis, a potem nic... Nie ładuje się ani launcher, ani MC. W oknie menadżera zadań nie ma wzmianki o jakimkolwiek procesie związanym z Javą czy MC



#19 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 17 February 2016 - 19:33

Dośc dziwny objaw, serio, weź podczysc ten komputerem poleceniem cleanmgr

Jesteś w stanie podejrzeć  co sie dzieje z procesem? w tym celu zorganizuj sobie processexplorera

 

Najciekawsze jest IMHO to ze  gra działa przez jakis czas a potem nie daje sie uruchomic juz zupełnie. To wygląda jakby cos blokowało ją. Albo blokuje ją niezamknięty proces, zablokowana karta graficzna albo - w najgorszym wypadku - dysk jest tak zapchany lub uszkodzony ze po prostu wszystko sie kaszani.

 

Jakby co, na win10 MC pójdzie  z powodzeniem bo MC potrzebuje jedynie Javy i kompatybilnych sterowników graficznych. Java to odrębne środowisko uruchomieniowe które na ogól olewa to co ma w systemie.

 

I jeszcze jedno pytanie, czy to lapek z dwoma kartami graficznymi? Bo może chce ci sie uruchamiać na.. zintegrowanej?


  • Ukaż. lubi to
exRYBP0.png

#20 Lenehan

Lenehan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Lenehan

Napisano 17 February 2016 - 20:01

Więcej dla Minecrafta RAM, spróbuj też pobrać inny launcher. Nie znam się na launcherach non-premium, wiem tylko, że zyczu to największy shit w historii tej gry, ale podobno shiginima launcher jest całkiem niezły.

 

 

 

No, tylko, że ja cały czas wam o tym mówię. Chodzi mi o to, że jak się coś robi to tak, żeby było OK 100%, a nie w połowie, gdyż Minecraft to nie tylko singleplayer. :P

 

  • PRZYJEMNIE SIĘ CZYTA?