Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft grzeje


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bungo21

Bungo21

    Wiem, podszywam się

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 10 July 2011 - 20:53

Hej, mam problem,

U mnie w MineCraftcie bez mgły na full detalach mam 250-300 FPS. Ale po 10 minutach grania temperatura ogólna ze środka komputera wynosi około 40 stopni, a samego procesora 55 stopni. O procka się nie martwię (maksymalnie do 71 stopni), ale bardziej się martwię o grzanie w środku. Moja specyfikacja:

Dołączona grafika

Grafiki nie napisali więc podam: GT 430 1GB.
Komp do MineCrafta dobry bo 8GB ramu, a ram w MC najważniejszy...
No i zasilacz pod to wszystko Modecom 400W PFC.
Ktoś mi powie co zrobić, żeby tak się nie grzał? Nawet gra na maksymalnej mgle nic nie pomaga.

PS: Jeżeli to pomoże to dodatkowe info, bardzo często mam ten błąd:

[img]http://s4.ifotos.pl/img/blad_hwaaxws.jpg

[img]
Występuje on przed włączeniem, czasami nawet 7 razy wyskoczy...

Z góry wielkie dzięki za pomoc!!!

Edit:
@down ale śmieszne, ja mówię serio,
Edit2:
Pamięć RAM karty graficznej wszędzie mam 4GB ;)

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 bati999

bati999

    Ajajaj Dziewczonka

  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 10 July 2011 - 20:56

Postaw worki z lodem obok komputera jak będziesz grał.

#3 Masło

Masło

    Jestem fajny

  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 10 July 2011 - 21:02

Ojojoj, ktoś się podszywa pod Bunga
Co do problemu to sprawdź czy twój wiatrak/ chłodzenie wodne działa poprawnie, lub otwórz obudowę (to mi pomogło)

#4 Bungo21

Bungo21

    Wiem, podszywam się

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 10 July 2011 - 21:09

Nom, mam nick Bunga, przyznaję :P
Co do tematu, chłodzenie działa dobrze. Od początku miałem już wgrany program Vtune. Mogę nim kontrolować obroty wiatraczków. Jak daję np. 80% to ewidentnie słychać ich pracę. Standardowo jest 35%, staram się na dłuższy czas nie powiększać obrotów, aby ich nie przegrzać, a w instrukcji było napisane, że mogą max chodzić 10 minut.

Edit:
@down Chłodzenie powietrzne, z obudowy IBOX 604B.
Co do pasty to nie sprawdzę, bo komputer nowiuśki, za sklepu, 2 tygodnie ma. Ale przykładowo inne gierki śmigają aż miło bez takich cudów. Fallout New Vegas, Stalker Zew Prypeci i inne nowsze na full detalach. proc. max. 40 stopni, a w obudowie max 33-35 stopni :/

#5 Smilu

Smilu

    Szmajlu :>

  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 10 July 2011 - 21:10

Jakie masz chłodzenie?
Komputer był niedawno kupywany czy masz go już jakiś czas i wcześniej nie było problemów?
Na procku masz pastę termoprzewodzącą? (zawsze lepiej się upewnić)

#6 Artek90

Artek90

    Jestem Wolny

  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 10 July 2011 - 21:34

Jedno ci pomogę ;D
Ten błąd co ci się wyświetla bardzo często to zależy:
Jak masz XP to update Javy
Jak masz Windows Seven 7
to trzeba takie coś zrobić:
Wchodzisz w uruchom wpisujesz %APPDATA% otwierasz folder .Minecraft masz tam plik "Minecraft.exe"
Więc bierzesz klikasz prawy przycisk myszy na ten plik otwierasz właściwości potem otwierasz Zgodność
Zaznaczasz ptaszkiem Wyłącz kompozycje Wizualne i tyle naciskasz ok i odpalasz i powinno śmigać ;)

#7 Bungo21

Bungo21

    Wiem, podszywam się

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 10 July 2011 - 21:41

No Artek90 pomogłeś trochę :) Błędu już nie ma, ale nie wiem w końcu co z tą temperaturą...

#8 Abaddon1337

Abaddon1337

    Ain't No Rest For The Wicked

  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 10 July 2011 - 21:43

Ja jak mi się grzeje komputer to zazwyczaj odkurzam wiatraczek i się przestaje grzać.
Robię tak raz na kilka miesięcy i czasami jak jest taka konieczność.

Dołączona grafika


#9 Artek90

Artek90

    Jestem Wolny

  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 10 July 2011 - 21:45

Ja bym zrobił tak jak kolega wyżej
Rozebrał cały komp tylko skrzynkę.
Wyczyścił:
Radiator procesora, Radiator grafiki, Radiator chipsetu(Jak jest nieraz nie ma :D)
Wiatraki też bym wyczyścił i ew. Płytę główną:D żeby ładnie wyglądała ;D

#10 Bungo21

Bungo21

    Wiem, podszywam się

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 10 July 2011 - 22:01

Koleś zrozum że nie mogę... :/ Komp nowy, ze sklepu - są plomby. A zresztą nie mógł się zapchać przez 2 tygodnie użytkowania (czytaj wyżej), więc bez przesadyzmu ...

#11 Fisher

Fisher

    Nowy

  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 10 July 2011 - 22:31

W innych grach problem również występuje ?

#12 dikamilo

dikamilo

    ♦ ᴍᴉᴎᴇᴐᴙᴀӻᴛ ♦

  • Użytkownik
  • 391 postów

Napisano 10 July 2011 - 23:11

1. Podkręć wiatraki na więcej %, przegrzać wiatraczki ? Śmiech na sali. Ustaw co najmniej na 60%.
2. Przeprowadź się do piwnicy.
3. Zareklamuj komputer za słabe chłodzenie :)
4. Włącz synchronizację pionową na karcie graficznej - przytnie FPS do częstotliwości odświeżania ekranu (60-70 ale to zależy) co odciąży kartę graficzną i nie będzie się tak grzała.
5. 40-50 stopni to nie jest dużo tym bardziej teraz latem.

#13 Bungo21

Bungo21

    Wiem, podszywam się

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 July 2011 - 09:47

@Fisher Czytaj posty wyżej, a potem pisz...
@dikamilo Zrezygnuję z punktów 2 oraz 3, bo chłodzenie ma dobre. Ostatni punkt mnie trochę ucieszył, ale mam ustawiony alarm na 45 stopniach, muszę to zmienić :) Sprawdzę i odpiszę co i jak

#14 Smilu

Smilu

    Szmajlu :>

  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 11 July 2011 - 10:31

Zaraz, zaraz czy ten komputer kupowałeś jako gotowiec? I w jakim sklepie, internetowym? Na allegro? W normalnym sklepie? Komputerowym?

#15 Masło

Masło

    Jestem fajny

  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 11 July 2011 - 10:35

Zdejmij ściankę z obudowy, często mi się przegrzewał komputer i oddawałem go do serwisu, ale gdy zdjąłem ściankę już tego problemu nie ma.

#16 Bungo21

Bungo21

    Wiem, podszywam się

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 July 2011 - 12:51

Komputer kupiony jako całość, przez allegro, ale z porządnego sklepu z Krakowa.

#17 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 11 July 2011 - 15:04

Śmieszny ten komputer, tak to jest kupować na allegro :) obudowa najgorszy shit z marną wentylacją, dziwię się, że ten tani, słaby zasilacz w ogóle uciąga tę konfigurację.
Procesor 4 rdzenie, a ma tylko 2MB cache - tyle samo, co mój ekonomiczny i ok. 4 letni procesor 2-rdzeniowy... Karty graf. nie znam.

Nie widzę, w czym problem. 40 stopni i...? Co z tego? To normalne, szczególnie dla takich obudów. Jeżeli koniecznie chcesz obniżyć temperaturę bez modyfikacji sprzętu, to ustaw w MC opcję POWER SAVER.

Następnym razem kupuj polecane zestawy komputerowe np. na forumpc.pl.

7dnEj.png


#18 Bungo21

Bungo21

    Wiem, podszywam się

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 July 2011 - 15:11

wojtek858 ... - karta jest znana na rynku, w zasadzie zobacz sobie filmiki z gier innych... Nawet Crysis chodzi bez zwiech... Zasilacz - na razie jest dobrze, nic się z nim nie dzieje. Procesor - elegancko, przy renderowaniu filmu w full HD wykorzystywany jest w 50%, a filmik najwyższa jakość... Obudowa to kwestia gustu. Jednym słowem - nie masz racji. Zobacz jakie gry i jak chodzą na takiej konfiguracji. Aha, komputer ten był sprzedawany przez ZAUFANĄ firmę z Krakowa - znam ją bo mieszkałem w Krakowie, ale teraz jestem we Warszawie. Więc... ja jestem zadowolony, tylko mnie dziwiła temperatura, bo normalna bez żadnego obciążenia to 30-32 stopnie...

#19 Asadab

Asadab

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 11 July 2011 - 15:14

Dwie rzeczy:

1) na moim kompie grafika ma 60 stopni, reszta oscyluje między 40 a 45 stopni (procesor, pierwszy dysk, drugi dysk). Karta ma chłodzenie bierne. Zatem Twoje temperatury są jeszcze w jako takiej formie (do ich sprawdzania można użyć np. program Everest - program diagnostyczny)

2) plomby można łatwo przymocować na swoje miejsce. Ja raz musiałem u siostry je zdjąć, jak trzeba był mała usterkę napędu DVD naprawić i potem dało się je ponownie przykleić (bo one słabo są przyklejone tak w ogóle i dość często odpadają)

A skoro się wyjaśniło, że masz komputer ze słabą wentylacją, to... przy tj temperaturze jeszcze nie ma na co panikować. Przy 60 możesz się powoli martwić.


A tak z ciekawości spytam - ta karta graficzna ma jakie chłodzenie: bierne, czy aktywne? (radiator, czy wiatraczek)

#20 Bungo21

Bungo21

    Wiem, podszywam się

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 July 2011 - 15:21

Asadab, szczerze to nie wiem, chyba że powiesz jak to sprawdzić xD Dzięki za odpowiedzi, do zamknięcia.

Edit: Udało mi się znaleźć, mam aktywne :)