Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Polecony] Nagroda za polecenie serwera!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 AlanOGL

AlanOGL

    Алан akbar!

  • Użytkownik+
  • 1087 postów
  • Analek#0297
  • AlanOGLL

Napisano 29 January 2016 - 16:41

Witajcie! Jest to mój drugi plugin, poprzedni "Sprawdzam", stał się dosyć popularny jak na pierwszą wtyczkę, którą napisałem :D. Wracając do aktualnego pluginu - nie ukrywam, że zrobiłem go w jeden dzień (bo jest dosyć prosty), do pomysłu wpadłem przez pewnego użytkownika, który sam szukał takiego pluginu, pisałem go na wersję 1.7.2.

Polecony (1.7.2)(1.0v)

Plugin działa w taki sposób, że kiedy gracz wejdzie na serwer po raz pierwszy, wyświetli mu się wiadomość "Jestes na tym serwerze pierwszy raz, jezeli ktos Ci go polecil, odwdziecz mu sie komenda /polecil <nick>", gracz ten, który został wpisany w tej komendzie dostanie nagrodę w postaci 3 diamentów, ustawić osobę, która nas poleciła można tylko raz.

Komendy i permisje

Komendy:

• /polecil <nick> - Komendę można użyć tylko raz, w pierwszym argumencie trzeba podać nick osoby, która nas poleciła, a ona otrzyma 3 diamenty. Żeby wszystko poszło bez problemu muszą być spełnione warunki takie jak: Wysyłającym komendę musi być osoba na serwerze (nie konsola), wysyłający musi posiadać permisję "polecony.polecil", liczba argumentów musi wynosić 1, komenda może być użyta tylko raz, w 1 argumencie nie może być nick wysyłającego, osoba podana w 1 argumencie musi być na serwerze.
Permisje:

polecony.polecil - komenda /polecil

Download

1.0v -

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

W przyszłości

Za jakiś czas planuję dodać config, gdzie będzie można ustawić takie rzeczy jak nagrody i konfiguracja wiadomości.

 

Proszę o pomysły i pytania w komentarzach, będę na bieżąco odpowiadał!



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Kacprus

Kacprus

    hypixel vet

  • Senior Moderator
  • 1644 postów
  • Kacprus#1551
  • Kacprus

Napisano 29 January 2016 - 16:51

Warto przepisać wtyczkę na najnowszą wersję (nie jest to zbyt trudne).



#3 AlanOGL

AlanOGL

    Алан akbar!

  • Użytkownik+
  • 1087 postów
  • Analek#0297
  • AlanOGLL

Napisano 29 January 2016 - 16:53

Warto przepisać wtyczkę na najnowszą wersję (nie jest to zbyt trudne).

Tak, ale nie przepadam za wyższymi wersjami, jednak jeżeli komuś będzie zależało, to przepiszę



#4 TheLoczekThe

TheLoczekThe

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 627 postów
  • Exet3r
  • Exet3r

Napisano 24 February 2016 - 12:33

Nie chcę robić odkopu, ale muszę. Czy jest możliwość stworzenia takiego czegoś, że nie da się polecić tego samego ip. Żeby nie było przypadków, że ktoś stworzył mulciaka tylko po to, by siebie polecic.


76561198265305542.png


#5 AlanOGL

AlanOGL

    Алан akbar!

  • Użytkownik+
  • 1087 postów
  • Analek#0297
  • AlanOGLL

Napisano 24 February 2016 - 15:00

Nie chcę robić odkopu, ale muszę. Czy jest możliwość stworzenia takiego czegoś, że nie da się polecić tego samego ip. Żeby nie było przypadków, że ktoś stworzył mulciaka tylko po to, by siebie polecic.


Jest taka możliwość, jak komuś będzie zależało, to zrobię to, nawet zmienię wersję na 1.8


#6 TheLoczekThe

TheLoczekThe

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 627 postów
  • Exet3r
  • Exet3r

Napisano 24 February 2016 - 15:05

Mi zależy, bo bardzo fajny plugin :)


76561198265305542.png


#7 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 24 February 2016 - 16:29

Player p = (Player)sender;
if (cmd.getName().equalsIgnoreCase("polecil")) {
    if ((sender instanceof Player))

Jeśli komendę wywoła np. konsola - wyskoczy wyjątek, a do sprawdzenia czy wywołujący jest graczem nie dojdzie.

 

 

 

Plugin na 99% będzie współpracował z wersją 1.8, więc umieszczanie na siłę numeru ponad DWULETNIEJ wersji

1.7.2

jest dosyć absurdalne.

 

Dodam też, że pluginy udostępniane publicznie powinny posiadać możliwość konfiguracji - w tym przypadku wiadomości i nagrody.


  • CoolWeMie lubi to