Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dolaczeniem do serweru minecraft


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 tedzikBR

tedzikBR

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 29 January 2016 - 00:39

Otoz moim problemem jest to ze moi koledzy nie sa w stanie dolaczyc do mojego serwera minecraft. Postawilem serwer bez hamachi niestety nie dalo to rezultatu i koledzy nawet nie widzieli serwera, znaczy po dodaniu pokazywalo sie "cant connect to server". Probowalem juz prawie wszystkiego co znalazlem na yt i na forach niestety nie dalo to rezultatu dodam ze jestem na lapku, bo to moze miec jakies znaczenie. Lapek nowy 2 lata ma. Wlaczalem, wylaczalem zapory, restartowalem hamachi, serwer, w zaawansowanych ustawieniach zapory tez grzebalem i nic. Nie mam pojecia o co chodzi i czemu serwera postawic nie moge. Znaczy ja serwer widze i moge na nim grac ale nikt poza mna. Czekam na porzadne i sprawdzone odpowiedzi jako ze problem jest dojsc powszechny i ciezko go rozwiazac. Z gory dzieki za wszelkie komentarze. 



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Kacprus

Kacprus

    hypixel vet

  • Senior Moderator
  • 1644 postów
  • Kacprus#1551
  • Kacprus

Napisano 29 January 2016 - 00:43

Sprawdź czy prawidłowo skonfigurowałeś sieć.



#3 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 29 January 2016 - 08:22

Wiadomość wygenerowana automatycznie
Temat przeniesiony z forum
MinecraftProblemy i pytania
do
Serwery Minecraft - KopalniaProblemy



#4 MineMadrus

MineMadrus

    Znawca

  • Użytkownik
  • 263 postów
  • MineMadrus

Napisano 29 January 2016 - 10:34

Musisz wyłączyć zaporę systemową. A jeżeli to serwer hamachi to koledzy muszą być w twojej sieci

To że masz laptopa to nie ma znaczenia 


Użytkownik MineMadrus edytował ten post 29 January 2016 - 10:35


#5 tedzikBR

tedzikBR

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 30 January 2016 - 18:35

Sprawdź czy prawidłowo skonfigurowałeś sieć.

Co masz przez to na mysli?
@MineMadrus
Tak kumple sa w hamachi wylaczalem zapore i nic to nie dalo. Koledzy moga dodac serwer do listy ale pokazuje im sie serwer jako wylaczany.



#6 HeytriX

HeytriX

    Nowy

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • HeytriX

Napisano 30 January 2016 - 19:15

Napisałeś wcześniej, że prubowałeś zrobić serwer no hamachi. Może to Ci pomoże ;)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik HeytriX edytował ten post 30 January 2016 - 19:17


#7 tedzikBR

tedzikBR

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 30 January 2016 - 20:17

 Obejrzalem to co przedstawil ten koles, nie wiem z kad go wziales moze i troche sie zna, ale jakies go**o. Nic nie tlumaczy nic nie mowie ogolnie to sie dziwie jakim cudem on postawil ten serwer jak on nawet ip do pliku properties nie wpisal. Kazal jakies porty dodawac gdzie w cale nic nie wytlumaczyl co trzeba zrobic musialem sie nadtym glowic co on kliknal, i gdzie wszedl bo przeciez nie kazdy ma taki router jak on. Ogolnie on robi bukkit a ja chce zwykly. Na koniec i tak nie dziala serwer dla kumpli i tyle. Problem nadal nie rozwiazany



#8 HeytriX

HeytriX

    Nowy

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • HeytriX

Napisano 30 January 2016 - 20:42

Ja znalazłem go, spróbowałem i mi zadziałało ;)
A jeżeli chcesz zrobić zwykły serwer to pobierasz z minecraft.net, wchodzisz w router (co z tego, że inaczej wygląda.. mają takie same zakładki) dodajesz losowy port 25565 wpisujesz ip z konsoli komputerav (cmd) odpalasz i tyle.. nie rozumiem co Ci nie może działać :/

#9 MinterLix

MinterLix

    Nowy

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 01 February 2016 - 13:54

Obejrzalem to co przedstawil ten koles, nie wiem z kad go wziales moze i troche sie zna, ale jakies go**o. Nic nie tlumaczy nic nie mowie ogolnie to sie dziwie jakim cudem on postawil ten serwer jak on nawet ip do pliku properties nie wpisal. Kazal jakies porty dodawac gdzie w cale nic nie wytlumaczyl co trzeba zrobic musialem sie nadtym glowic co on kliknal, i gdzie wszedl bo przeciez nie kazdy ma taki router jak on. Ogolnie on robi bukkit a ja chce zwykly. Na koniec i tak nie dziala serwer dla kumpli i tyle. Problem nadal nie rozwiazany



Nie wpisane IP binduje na 0.0.0.0 czyli wszystkie adresy IP które należą do danej maszyny. Zrób przekierowanie portów w swoim routerze na port 25565 (port domyślny serwera minecraft) i twoje IP wewnętrzne (czyli 192.168.*.*, widzisz je po wpisaniu komendy ipconfig lub ifconfig w zależności od twojego systemu operacyjnego) a graczom podawaj IP zewnętrzne czyli takie pod którym jesteś widoczny na serwerach z poza twojego LANu, wejdź na np. twojeip.wp.pl i spisz sobie. Jeżeli stoisz za NATem to sam tego nie załatwisz. Jeśli masz dynamiczne IP musisz za każdym razem podawać inne swoim kolegom. To czy stawiasz Bukkita czy Vanille czy nawet serwer WWW (na porcie 25565, bo taki przekierowałeś) nie ma znaczenia z punktu widzenia sieci.

Serwer najlepiej stawiać na systemach z rodziny *nix, ponieważ ma się wiekszą swobode w konfiguracji sieci i zapór sieciowych. Jeśli zdecydujesz się na *nix pamiętaj o poczytaniu o iptables jeśli stawiasz na Linuxie, ipfw jeśli stawiasz na FreeBSD lub ipchains jeżeli stawiasz starym Linxuie. Są to programy do filtrowania ruchu sieciowego, czyli po prostu zapora sieciowa.

Użytkownik MinterLix edytował ten post 01 February 2016 - 14:01