Skocz do zawartości


Zdjęcie

Slimy - problem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cortez356

Cortez356

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 July 2011 - 20:56

Cześć, jako że jest to mój pierwszy post chciałbym was wszystkich powitać! :) Teraz przejdę do rzeczy.. dziś postanowiłem wybudować pomieszczenie w którym będą się spawnować slimy wykonałem pokój o wymiarach 16x18x8, widziałem że u nie których osób w takich właśnie pomieszczeniach spawnują się slimy. Na początku budowałem pokój na wysokości y=6 lecz później postanowiłem go pogłębić jeszcze o dwa poziomy. Wie ktoś może dlaczego slimy nie chcą się spawnować? Poziom na jakim gram to "normal" poniżej zamieszczam screena pomieszczenia.
Pozdrawiam.
Dołączona grafika

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Orzech45

Orzech45

    Fan kotów ^^

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 09 July 2011 - 20:59

Może wyrównaj teren i daj trochę wody. Simy lubią wodę.

#3 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 09 July 2011 - 21:18

Slimy nie chcą się spamować ponieważ one generują się losowo na mapie do poziomu od 0 do 16 wzwyż . Orzech45 Teren nie ma znaczenia a woda ... ... ... Wiesz wskocz do rzeki i poszukaj slimy na pewno znajdziesz ! . Cortez ja mam ze 100 slim ball ponieważ mam wielką kopalnie i w tunelach często mi się respią a teren tej kopalni jest 500 razy większy od tego małego pomieszczenia . Więc zwiększa się szansa zrespenia ich u mnie . Aha możesz zabudować zawsze wszystkie inne jaskinie ... ale to chyba nie ma sensu ale jedynym miejscem było by to pomieszczenie . Polecam wybudowanie naprawdę ogromnego terenu albo kopalni . Czym większy tym lepszy np 500 na 500 O wiele bardziej zwiększy możliwość zrespienia ich u ciebie a to jest tylko jednym małym kwadratem z tysiąca w których mogą się zrespić slimy

#4 XyzykPL

XyzykPL

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 09 July 2011 - 22:09

Slimy spawnią się tylko w wybranych chunkach. Chunk ma wymiary 16x16. Pozycje chunków zdolnych do spawnowania slimów znajdziesz na poniższej stronie (musisz podać seed swojego świata lub level.dat)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#5 Cortez356

Cortez356

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 July 2011 - 23:07

Ok. Powiększyłem trochę to pomieszczenie doświetliłem je bardziej, i teraz się już spawnują ;)

#6 piotrmucha1

piotrmucha1

    Znawca

  • Użytkownik
  • 220 postów
  • Prosecutor1

Napisano 10 July 2011 - 18:15

aha oświetl jeszcze pobliskie jaskinie to będzie ci się więcej slimów spawnować ;)
Dołączona grafika

#7 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 10 July 2011 - 18:21

Piortmucha1 Nie nie prawda :] Radze ci na przyszłość źle nie radzić

#8 piotrmucha1

piotrmucha1

    Znawca

  • Użytkownik
  • 220 postów
  • Prosecutor1

Napisano 11 July 2011 - 08:51

B4NN3D Nie prawda :D Jak wszystki nooby ci się zespawnują w jaskiniach to nic w grinderze
Dołączona grafika

#9 fateee

fateee

    Support

  • Użytkownik
  • 327 postów
  • kubadragon

Napisano 11 July 2011 - 09:11

ja polecam zrobic pokoj 50x50 a wysokosc 3 klockow :)

#10 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 11 July 2011 - 09:20

Piotrmucha noobku to nie mob grinder tylko on chce żeby respiły mu się tam slimy ...

#11 XyzykPL

XyzykPL

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 11 July 2011 - 09:21

SeviLLe, a ja NIE POLECAM. Czysta strata czasu, bo taka farma będzie mało wydajna, jeśli w ogóle będzie.

#12 Asadab

Asadab

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 11 July 2011 - 13:41

Panowie. właśnie mnie uświadomiliście, że nie lawa, lecz woda musi być w podziemiach, aby był Slime. Widać, że kiedyś źle coś przeczytałem i lava przetłumaczyłem na lawa, a nie na woda.

BTW. Na serwerze koledzy moi mają slime'y w jaskiniach ,gdzie jest lawa zamiast wody. Jakiś cud?

#13 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 11 July 2011 - 14:41

@B4NN3D
Sam jesteś noobek, więc nie wprowadzaj człowieka w błąd. Przeczytaj choćby minecraftwiki.

Mam pomieszczenie na specjalnym chunku, 16x16, wysokość od 3 do 5 i slimy się pojawiają. Żadna woda ani lawa nie jest potrzebna.

Minecraftwiki - to nie boli.

7dnEj.png


#14 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 15 July 2011 - 21:49

Wojtek858 zerze naucz się czytać bo uświadomiłem kolesia że nie jest potrzebna woda a ty mi mówisz że to ja uważam że jest potrzebna . Ale cóż nabiłeś sobie przynajmniej posta .

Czytanie ze zrozumieniem - to nie boli

#15 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 16 July 2011 - 01:10

Co Ty bredzisz, odnosiłem się do oświetlania jaskiń, bo przecież o to się kłóciliście - Oświetlenie okolicznych jaskiń zwiększa spawn slime'ów.

PS nie jarają mnie cyferki, więc nie zarzucaj mi tego, jeżeli mnie nie znasz

7dnEj.png


#16 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 16 July 2011 - 01:30

@B4NN3D
Sam jesteś noobek, więc nie wprowadzaj człowieka w błąd. Przeczytaj choćby minecraftwiki.

Mam pomieszczenie na specjalnym chunku, 16x16, wysokość od 3 do 5 i slimy się pojawiają. Żadna woda ani lawa nie jest potrzebna.

Minecraftwiki - to nie boli.


Haha powiedz mi gdzie tu się odniosłeś na temat światła bo może faktycznie jestem noobek . Gościu pisze że oświetlenie pobliskich jaskiń zwiększy szanse zrespienia się slima w jego pomieszczeniu ... ta jasne . Z twojej wypowiedzi zrozumiałem tylko że TY mi mówisz że lawa ani woda nie jest potrzebna i nic nie powiedziałeś o świetle . Jeszcze mnie wysyłasz na minecraftwiki napisz mi gdzie wgl wprowadziłem kogokolwiek w błąd ... GL . Ta wypowiedz w której kazałem kolesiowi szukać slima w wodzie to sarkazm jak byś nie zrozumiał .

#17 Cortez356

Cortez356

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 16 July 2011 - 12:05

Dalej się o to kłócicie? Moim zdaniem gdy oświetlimy pomieszczenie jest większa szansa na to aby pojawił nam się slim, bo gdy nie oświetlimy, zaczną się tam spawnować inne potwory, przez co slimy mogą się nie spawnować. Taka jest moja teoria :D

#18 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 16 July 2011 - 12:08

No bo tak właśnie jest ale typ uważa że slimy spamują się w tylko w ciemnościach po to chce rozjaśniać pobliskie jaskinie ...

Down \/ Powiedzieliśmy to z kilka razy a ty nadal robisz wielkie odkrycia

#19 Asadab

Asadab

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 16 July 2011 - 12:18

A ja zrozumiałem, że oświetlenie jaskiń, jak i pomieszczenia na Slime'y spowoduje, że będziemy tam znajdować wyłącznie Slime'y, bo nie będzie ciemnych zakamarków na inne potworki.


I w ogóle to zaczyna się już tak ten temat zakręcać, że już w końcu trudno rozczytać, co i z czym się spawnuje.

#20 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 16 July 2011 - 16:09

@B4NN3D
Nowy akapit oznaczał przerwanie wypowiedzi, reszta odnosiła się do tematu. Pisałem z telefonu, więc muszę upraszczać wypowiedzi i znaki specjalne. Ale minecraftwiki Ciebie też by się przydało, bo właśnie tam pisali o oświetlaniu jaskiń.

7dnEj.png