Skocz do zawartości


Godzina kodowania z minecraftem!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 13 December 2015 - 11:02

Ostatnio na profilu mojangu można było zobaczyć link do godziny kodowania z minecraftem. Po wejściu w link przełącza nas na stronę Code.org. Jest to strona która w bardzo fajny sposób, a konkretnie sposobem "scrathowym" z różnymi postaciami np. Angry birdsami, Flappy Birdem oraz Stevem i Alexem z minecrafta uczy nas kodowania oraz poznawania języka JavaScript. Cała zabawa polega na przeciąganiu odpowiednich wyrażeniach np. "idź" , "postaw" aby utworzyć skrypt który wykona nasze polecenie np. "zbuduj ścianę". Po wykonanym zadaniu możemy zobaczyć jak to co zrobiliśmy wygląda w JavaScript. Cały kurs jest w języku polskim. Przed niektórymi "poziomami" są krótkie filmiki przedstawiające coś nowego co spotka nas na tym etapie. Filmiki są prowadzone przez pracowników mojang. Posiadają one polskie napisy. Dodatkowo po ukończeniu ostatniego "poziomu" możemy bawić się wyrażeniami i robić co tylko chcemy.

 

Link do artykułu o owym "kursie":  

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

 

 

Notatka:

Temat wznowiony z poprawioną ortografią na polecenie programpettera.


Użytkownik pasiasta_zebra edytował ten post 13 December 2015 - 15:08


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 13 December 2015 - 13:32

Jeśli chcesz, żeby news dostał się na główną, nie pisz o sobie (znalazłem, przetłumaczyłem itd.) tylko skup się na temacie artykułu. Po drugie - w artykule nie powinno być emotikonów. Po trzecie; rozwiń nieco wątek główny, bo zawiera mało informacji, a na ten temat można jeszcze wiele napisać.



#3 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 13 December 2015 - 14:09

Jeśli chcesz, żeby news dostał się na główną, nie pisz o sobie (znalazłem, przetłumaczyłem itd.) tylko skup się na temacie artykułu. Po drugie - w artykule nie powinno być emotikonów. Po trzecie; rozwiń nieco wątek główny, bo zawiera mało informacji, a na ten temat można jeszcze wiele napisać.

Edytowałem. Może być?



#4 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 13 December 2015 - 14:47

Według mnie jest już dobrze, tylko to zdanie dziwnie brzmi (brakuje czasownika):

 

Jest to strona która w bardzo fajny sposób, a konkretnie sposobem "scrathowym" z różnymi postaciami np. Angry birdsami, Flappy Birdem oraz Stevem i Alexem z minecrafta.

 

Poza tym może być (no, może jeszcze w pierwszym zdaniu pasowałoby dodać o jaki profil chodzi). Pozostaje Ci czekać na decyzję moderatorów. :)



#5 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 13 December 2015 - 15:11

Według mnie jest już dobrze, tylko to zdanie dziwnie brzmi (brakuje czasownika):

 

 

Poza tym może być (no, może jeszcze w pierwszym zdaniu pasowałoby dodać o jaki profil chodzi). Pozostaje Ci czekać na decyzję moderatorów. :)

Dziękuję ci bardzo. Poprawiłem błędy o których też wspomniałeś. :)



#6 LordRossiol

LordRossiol

    betodron

  • Weteran
  • 1984 postów
  • LordRossiol

Napisano 13 December 2015 - 15:50

Było kiedyś coś podobnego, sprawdzę i dam znać ;)


KurmTAx.jpg


#7 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 13 December 2015 - 16:00

okej



#8 LordRossiol

LordRossiol

    betodron

  • Weteran
  • 1984 postów
  • LordRossiol

Napisano 13 December 2015 - 16:46

https://craftportal....ramowania/25295

To nie to samo, ale nie ma sensu pisania wpisów o podobnej tematyce.


KurmTAx.jpg