Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft Idea: Noże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 RupSon

RupSon

    Znawca

  • Użytkownik
  • 269 postów
  • Rupson

Napisano 24 September 2015 - 13:29

Witam.
Chciałbym podzielić się pomysłem dotyczącym tego co mogło by być dodane w tym snapshotcie : mowa tu o nożach.
Nóż
Minecraftowi od dawna brakuje takiej broni. Była by ona bardzo szybka, ale miała by także słabe obrażenia i słaby zasięg, co czyniło by ją bronią tylko na ataki z zaskoczenia. Oprócz tego można było by nią wykonać pchnięcie w plecy, które zdawało by dodatkowe obrażenia.
Może coś koło tego jakie są z pełni naciągniętego łuku.
Dobrze by także to funkcjonowało z potkami przyśpieszenia i skoku.
Takie denerwujące skakanie dookoła wroga i atakowanie jak mucha.
Niedawno wymyśliłem dla nich nowe zastosīowanie: możliwość nadania im efektów potek tak jak to jest ze strzałami np. Zatruć sobie nóż, oczywiście to by było tylko 1 krotnego użytku.
To by było na tyle, na piszcie co sądzicie w komentarzach.
Na razie :P

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Pyro

Pyro

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 303 postów
  • Pyr0l

Napisano 24 September 2015 - 14:10

żeby upiec ziemniaki to trzeba je najpierw obrać (no nie koniecznie, jak do ogniska). Ja bym powiedział tak:
Troszeczkę słabsze obrażenia od miecza gdy ktoś jest bez zbroi [do 30%], ale gdy ktoś już ma zbroje to już wiele mniejsze [jakiś sneaky faker podcięcie gardła które daje cios krytyczny xx]


  • RupSon lubi to

76561198164308216.png


#3 Snowrip

Snowrip

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 597 postów

Napisano 24 September 2015 - 14:16

Jak dla mnie bez sens, po co kolejne  bronie skoro mamy miecze?


  • Serpico lubi to

#4 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 24 September 2015 - 14:58

Nie dodawaj CS'a do Minecrafta. To dwie inne bajki i niech tak zostanie.

Po za tym nóż nie miał by sensu bo taki "atak z zaskoczenia" na potwory by nie działał bo jak na razie w aktualnej wersji MC są wszechwiedzące.


  • MrKisiel i Sofiak lubią to

e

 

 


#5 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 24 September 2015 - 16:11

Nie widze sensu takiej broni. Na moby nie miało by to sensu bo nie da sie ich zajść od tyłu (lenny) a na serwerach zwykle biegają w zbroi. Efekty potek działały by dobrze na mieczach, na strzałach już są (1.9). A łuk naciągnięty na full bije około 3-4 serc, naciągnięty niecałkowicie 1-3


#6 TheSzokolat

TheSzokolat

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 24 September 2015 - 17:32

Wg. mnie bardzo dobry pomysł


  • RupSon lubi to

#7 RupSon

RupSon

    Znawca

  • Użytkownik
  • 269 postów
  • Rupson

Napisano 24 September 2015 - 17:34

@Pyro
Heh dokładnie o to chodzi, żeby noże miały także inne możliwości np. Obieranie ziemniaków, albo możliwość zabrania tortu w całości bez rozwalania go.
Sneaky akcję na serwerach już dawały dużo satysfakcji, co dopiero z takim nożem 0-0
@Sherby
Skąd ci się tu CS wziął...
Jest wiele innych gier w których jest skrytobójstwo nożem aka sztyletem, z resztą nóż wynaleziono wcześniej nawet od miecza.
@Sherby i Kisiel
Hmmm..
No fakt, bardziej ten atak byłby przeznaczony na serwery, gdzie takiej broni po prostu brakuje, a w zwykłym MC..
No cóż jest już coś w typie warhammera (siekiera) coś pomiędzy (miecz) i brakuje czegoś co by miało duży AS czyli właśnie noża.
Po prostu znudził mi się ten miecz :)

#8 PoprostuSteve

PoprostuSteve

    Nowy

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • BoboGaming38

Napisano 24 September 2015 - 18:23

Według mnie dobry pomysł ale z tym atakiem z zaskoczenia to może by było tak że 

kiedy jest się na shifcie to wtedy moby cię niewidzą (oczywiście jak jesteś z tyłu).


Mój awatar to Kerbal narysowany w pajncie

Piękny co nie?


#9 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 24 September 2015 - 18:55

@RupSon
Siekiera - warhammer? Siekiera to narzędzie do kopania bloków takich jak drewno, deski i ich pochodne, a nie broń. Atakuje tak samo szybko jak miecz ale ma mniejszy damage.
@PoprostuSteve
To by mało dało. Na survivalu raczej nie ma potrzeby zabijać potwory ,,po cichu" bo nie są one specjalnie trudne - zombie są znacznie wolniejsze od gracza, szkielety mają zeza, pająki wystarczy sprowadzić do wody itd. Dodatkowo moby nie stoją nieruchomo dłużej niż kilkanaście sekund, obracają sie, chodzą bez celu w kółko więc zajście ich od tyły było by bardzo trudne.


#10 RupSon

RupSon

    Znawca

  • Użytkownik
  • 269 postów
  • Rupson

Napisano 24 September 2015 - 19:04

@Kisiel
Ale mi chodzi o wersję 1.9 (a ściślej mówiąc jej snapshoty) gdzie siekierą ma wyższy dmg niż miecz kosztem dużo wolniejszej prędkości ataku.

#11 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 24 September 2015 - 20:07

@up
Rly? O tym nie słyszałem.


#12 TheSzokolat

TheSzokolat

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 25 September 2015 - 08:37

Wiem, że jest jakaś strona, gdzie się piszę do Mojangu. Napisz do nich z tą propozycją, może się przyjmie ;)



#13 PoprostuSteve

PoprostuSteve

    Nowy

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • BoboGaming38

Napisano 28 September 2015 - 17:11

@MrKisiel
W sumie racja ale 1.9 to Combat Update no co mon! Czas przyspieszyć zombiaki,usunąć zez u szkieletów (co już zresztą zrobili).

Gdyby zwiększyli A.I mobów oraz podnieśli im życie X2 albo nawet razy X4 (chociaż Enderman z 160 punktami życia to trochę przesada :P).

Wtedy można by pomyśleć o rzeczach jak nóż itp.


Mój awatar to Kerbal narysowany w pajncie

Piękny co nie?


#14 Snowrip

Snowrip

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 597 postów

Napisano 28 September 2015 - 17:29

@MrKisiel
W sumie racja ale 1.9 to Combat Update no co mon! Czas przyspieszyć zombiaki,usunąć zez u szkieletów (co już zresztą zrobili).

Gdyby zwiększyli A.I mobów oraz podnieśli im życie X2 albo nawet razy X4 (chociaż Enderman z 160 punktami życia to trochę przesada :P).

Wtedy można by pomyśleć o rzeczach jak nóż itp.

Ale po co kolejna broń? Równie dobrze możesz zajść od tyłu moba i zabić go mieczem. A poza tym, większość graczy woli podejść do moba i go zabić niż bawić się w ,,atak z zaskoczenia''.



#15 RupSon

RupSon

    Znawca

  • Użytkownik
  • 269 postów
  • Rupson

Napisano 29 September 2015 - 05:45

@snowripek
Może, ale mi się znudził ten jeden głupi miecz..ile można...
Wogóle kochałem moda który tam dodawał z 20 nowych broni np. Muszkiety itp.
Bo w końcu było jakieś zróżnicowanie...

#16 Gość_Bobek Robal_*

Gość_Bobek Robal_*
  • Gość

Napisano 12 October 2015 - 17:53

Moim zdaniem noże mogłyby być raczej tylko ciekawostką, niż rzeczą która weszłaby do użycia powszechnego obok miecza.



#17 Nudyl

Nudyl

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 142 postów
  • mrteddytorpedo

Napisano 16 October 2015 - 21:54

Jak pierwszy raz grałem w minecraft to chodziłem z kolegą bez celu i zabiłem kurę. Wyleciało z niej pióro i z kolegą wydawało się, że zadaje większe obrażanie i, że to nóż. Co ciekawe nasz kolega miał podobnie, ale myślał, że to sztylet ;p


76561198062403702.png