Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transport osadników?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 frezka

frezka

    Nowy

  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 22 August 2015 - 09:13

Witam,

Wioska osadników oddalona jest od mojej bazy o około 2k kratek jak przetransportować dwóch osadników w pobliże mojej bazy by ich rozmnażać?

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 22 August 2015 - 09:57

Możesz znaleźć bliższą wioskę.

Możesz zmienić pobliskie Zombie w osadników: 

 

 

Zombie Villager

Wygląda jak normalny zombie z dodatkiem zielonej głowy wieśniaka. Jest 5% szans na to że się zespawnuje zamiast zwykłego zombie. Jeśli zombie atakuje wieśniaka jest szansa że go zainfekuje (na trybach: trudny 100%,normalny 50%,łatwy i spokojny 0%), po czym przekształci się w wieśniaka zombie. Najczęściej zdarza się to podczas oblężeń wiosek (tzw. zombie siege). Aby "uzdrowić" wieśniaka zombie należy, najpierw rzucić w niego eliksir słabości, a następnie dać mu normalne 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 klikając na niego prawym przyciskiem myszy. Usłyszymy głośny syczący dźwięk po czym nasz "pacjent" zacznie drżeć. Należy odczekać 3 minuty (zaleca się chronić go, ponieważ inne Zombie zatrzymają proces leczenia). Otrzymaliśmy zdrowego normalnego wieśniaka. Jeśli podczas przemiany miał na sobie zbroję, po prostu zniknie na wieśniaku. Przedmioty w oknie handlu również się zmienią.

Po zarażeniu małego wieśniaka zostaje on małym zombie villagerem.



#3 Ersan

Ersan

    Zbanowany

  • Użytkownik+
  • 1222 postów
  • Ersan#2845
  • Ersanek
  •  

Napisano 22 August 2015 - 10:27

Tak jak wyżej. Mikstura osłabienia + złote jabłko.
Choć w sumie można się pobawić w transport.
W wiosce i w przyszłym domu wieśniaków otwierasz portal.
Drążysz bezpieczny tunel w netherze do obu portali.
W tunelu umieszczasz tory mogą być zwykłe bo dystans będzie wynosił aby 250 kratek i  dasz radę popchać te wagony albo wspomóc się napędzanym wagonem. 
Wpychasz wieśniaku do netheru (do portalu można też je zaciągnąć przy pomocy wózka jeśli będzie to konieczne) wkładasz NPC do wagoniku i ciągniesz do drugiego portalu.
Choć ja zalecam sposób z dezombifikacją.