Skocz do zawartości


Zdjęcie

32 bitowe drzwi na kod //Redstone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 iKacprate

iKacprate

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Kacprate

Napisano 31 July 2015 - 20:10

Witam, z tej strony Kacprate, twórca projektu, który pragnę pokazać. Stworzyłem ten mechanizm dość dawno, lecz nie udało mi się go przedstawić jakiejś większej publiczności, chcąc aby mój wysiłek nie poszedł na marne udostępniam film abyście mogli obejrzeć tą machinę.

 

Krótki opis:

Drzwi na hasło. Jeśli zostanie ono wprowadzone do systemu, mamy możliwość jego zmiany/przeprogramowania. Mechanizm zapamiętuje dokładnie kolejność wprowadzanych cyfr. Długość hasła może wynosić maksymalnie 32 cyfry.

 

Opis dla zainteresowanych:

Jest to mechanizm z pamięcią 32 komórkową, każda komórka jest podzielona na dwie części (pamięć stała i pamięć aktywna). Pamięć stała przechowuje kod (który można zmienić używając klawiatury w panelu sterowania mechanizmem po podaniu dobrego hasła), a pamięć aktywna służy do wyłapywania z klawiatury cyfr i porównywania ich z cyframi zapisanymi w pamięci stałej. Działanie mechanizmu prezentuje film, jeszcze tylko ogólnie dopowiem do czego to służy: w pierwszym pomieszczeniu jest klawiatura, która umożliwia nam przejście do panelu zmiany hasła, po wpisaniu zaprogramowanego wcześniej hasła mamy możliwość jego zmiany. Wszystko wydaje się być proste i możliwe do zbudowania na małym obszarze, lecz co się okazuje - jest dokładnie na odwrót, mechanizm jest skomplikowany i wielki, jego budowę utrudniał cel jaki sobie postawiłem, zrobić najszybszy tego typu mechanizm na świecie, szybszy od tego jaki zrobił BLACKvTEN. Udało się zrobić szybszy i pojemniejszy, bo zapamiętywał dwa razy dłuższy ciąg cyfr w konkretnej kolejności.

 

Miłego oglądania: 


 

Pozdrawiam

- Kacprate


Użytkownik iKacprate edytował ten post 31 July 2015 - 20:33


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Brzoskwiń

Brzoskwiń

    Król Brzoskwiń Soczysty

  • Użytkownik+
  • 381 postów

Napisano 31 July 2015 - 23:55

Brawo ale jeśli wejdzie tam cały tabun gimbów to nic nie zrobisz.

#3 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 01 August 2015 - 10:13

Brawo! Widać, że się postarałeś. Można robić spore kombinacje. Ale tak jak mówi mój poprzednik: jak wejdzie cały tabun gimbusów to nic nie zrobisz.


e