Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdy wyłącze komputer myszka itp nadal są włączone.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 VexoRavi

VexoRavi

    Nowy

  • Użytkownik
  • 68 postów
  • VexoRavi

Napisano 27 July 2015 - 08:44

Tak jak w temacie :P Myszka, klawiatura, czytknik itp nadal działają a komputer nie. Dzieje się tak bo zainstalowaniu Windows 8.1 Pro. #OCOKAMAN?


76561198119461644.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Kraftowy

Kraftowy

    Uczony

  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 27 July 2015 - 08:47

w sensie jakim swiecą? tak jest np przy innym kompie jak komputer jest zgaszony to swieci myszka i drukarka



#3 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 27 July 2015 - 08:54

Tak jak w temacie :P Myszka, klawiatura, czytknik itp nadal działają a komputer nie. Dzieje się tak bo zainstalowaniu Windows 8.1 Pro. #OCOKAMAN?

"działają", czyli świecą?

Jeśli myszka, klawiatura, czytnik itd. ma źródło zasilania to będzie "działać" :P



#4 AllMight

AllMight

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 282 postów

Napisano 27 July 2015 - 09:01

Przeczytałem gdzieś w necie, że może do być przyczyna zbyt dużego napięcia.

Nie lepiej zainwestować w listwę z włącznikiem, przecież jak komputer jest podpięty do prądu to może sie uszkodzić i ciągnie prąd. Można też poszperać w biosie mnw. zakładka "Power" -> rozwinąć "APM Configuration" -> wyłącz wszystkie opcje z "Power On By..."  lub sprawdzić płytę główną "USBPW1-4 powinieneś mieć zwarte zworką piny 2-3, a na USB5-8 piny 1-2."   (ustawienia standardowe),   jezeli tak masz i myszka się nadal świeci no to zmień USBPW1-4 na 1-2.


Użytkownik Vess edytował ten post 27 July 2015 - 09:02

Mam nadzieję, że docenisz moją prace i klikniesz "Lubię to" lub dasz mi diaxa to naprawdę motywuje do pomagania innym i siedzenia na tym forum.


#5 VexoRavi

VexoRavi

    Nowy

  • Użytkownik
  • 68 postów
  • VexoRavi

Napisano 27 July 2015 - 09:19

Moja klawiatura ma takie Z co świeci na niebiesko oraz czytnik ma diody i myszka ma laser i po wyłączeniu komputera to nadal działa.

Gdy miałem Windows 7 tak nie  było :P

  

Nie chce nic spier..niczyć na kompie bo to nie tylko mój to będe listwe wyłączał przyciskiem :P


Użytkownik VexoRavi edytował ten post 27 July 2015 - 09:23

76561198119461644.png


#6 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 27 July 2015 - 09:31

Przeczytałem gdzieś w necie, że może do być przyczyna zbyt dużego napięcia.
Nie lepiej zainwestować w listwę z włącznikiem, przecież jak komputer jest podpięty do prądu to może sie uszkodzić i ciągnie prąd. Można też poszperać w biosie mnw. zakładka "Power" -> rozwinąć "APM Configuration" -> wyłącz wszystkie opcje z "Power On By..."  lub sprawdzić płytę główną "USBPW1-4 powinieneś mieć zwarte zworką piny 2-3, a na USB5-8 piny 1-2."   (ustawienia standardowe),   jezeli tak masz i myszka się nadal świeci no to zmień USBPW1-4 na 1-2.


To nie brzmi jak porada dla przeciętnego użytkownika, just sayin.

Zależy gdzie ci będzie wygodniej,dla odmiany możesz wypinać usb myszy, jeśli to będzie łatwiejsze
  • Furas Berneńczyk lubi to
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#7 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 27 July 2015 - 09:34

U mnie w laptopie z Win 10 to normalka, po prostu masz dozwolone korzystanie ze zrodla zasilania kiedy komputer jest uspiony lub wylaczony. W windowsie 8.1 mialem zaawansowane ustawienia USB 3.0 (bo ja mam wejscia 3.0 a ty chyba 2.0). Tam moglrm sobie eylaczyc opcje wysylania energii .itp

e

 

 


#8 VexoRavi

VexoRavi

    Nowy

  • Użytkownik
  • 68 postów
  • VexoRavi

Napisano 29 July 2015 - 15:43

Nie powiem, mam mały pokój i trudno się dostać do tyłu komputera i wypiąć klawiaturę oraz myszke. Gdy wyłączę przedłużacz to komputer po ok 10 sek gaśnie i gdy włączę przedłużacz już komputer się nie zapala.


76561198119461644.png