Skocz do zawartości


Zdjęcie

""Daj screeny bez textur" - czyli o braku szacunku do autora budowli.

tekstury resource pack budowle

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 20 June 2015 - 16:55

Jeśli temat już się pojawił na forum to przepraszam, szukałem, ale nie znalazłem. Jeżeli napisałem temat w złym dziale, również najmocniej przepraszam, ale ten wydawał się jak najbardziej odpowiedni.

 

"Nawet ładne, ale daj screena bez texture packa/shaderów" - to zdanie pojawia się praktycznie zawsze, gdy ktoś wstawi na forum budowlę zbudowaną z użyciem paczki zasobów lub shaderów.
Nie ukrywam, że irytuje mnie stwierdzenie, że "na texture packu/shaderach to nawet lepianka jest ładna". Moim zdaneim jest to brak szacunku dla autora, który nie raczej nie budował na takich teksturach tylko dlatego, że akurat miał je włączone. Nie rozumiem, czemu ludzie nie mogą zrozumieć, że w wielu przypadkach dobór paczki zasobów jest częścią tworzonego projektu.

Pisze ten temat, żeby nie zaśmiecać niepotrzebnymi dyskusjami tematów poświęconych budowlom. Czy według was żądanie screenshotów bez texture packa lub shaderów też jest zachowaniem chamskim, czy jest to rzeczywiście potrzebne do obiektywnej oceny budowli?



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 kuś

kuś

    Oozengard

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 20 June 2015 - 17:50

Ale to prawda, shadery upiększają grę, więc wszystko z nimi wygląda lepiej. Do texturepacków nie będę się czepiał, bo używanie ich jest jak dobór kolorów do obrazów.
  • Serpico lubi to

#3 MistyMetropolis

MistyMetropolis

    BURY ME IN MEMES

  • Użytkownik+
  • 108 postów
  • MistyMetropolis

Napisano 20 June 2015 - 17:56

Dopóki ktoś się nie rzuca, że budynek byłby stertą błota bez tekstur nie mam nic przeciwko takim komentarzom. Sam pod jedną z budowli podrzuciłem ss'y bez tekstur na czyjąś prośbę. Z drugiej strony uważam jednak, że jeśli ktoś chce pokazać budowlę na swoim texture packu to nikt nie ma prawa go zmusić żeby zrobił inaczej, bo może to diametralnie zmienić zamysł autora co do budowli. Nie ma co ukrywać, że oryginalne tekstury są słabe, a ich zmiana znacznie zwiększa elastyczność budowana i inspiruje do tworzenia nowych rzeczy.

 

Co do shaderów to sam nie jestem ich fanem, bo ludzie często zasłaniają nimi wygląd budowli. Uważam jednak, że nawet w tym przypadku gdy ktoś decyduje się na taki sposób ekspozycji to można go najwyżej poprosić o zmianę. Tak samo jak w całym życiu, tak i w głupim minecrafcie musimy mieć szacunek do innych.


giphy.gif


#4 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 20 June 2015 - 18:04

Ludzie jak wstawiają jakieś budowle do neta jako obrazek czy się chwalą czy coś to powinni wstawiać z oryginalnym minecraft'owym texture packiem, a nie że robią to gdy mają kogoś texture pack który tak ulepsza wygląd że to jeszcze ładniej wygląda.

 

--------------------------------------------------------------------------------

Zgadzam się z wami !.


  • adrianCK lubi to
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#5 Akyskos

Akyskos

    Nowy

  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 20 June 2015 - 18:15

@UP Co ty tam napisałes to ja nawet nie wiem...

 

Osobiście kiedy ktoś robi duży projekt, przykładowo miasto itp. nie mam nic przeciwko shaderów/textur. Często zwyczajnie tylko podkreślają klimat budowli, przykładowo jakiś ciemne shadery/textury do podziemnego kompleksu, lub przykładowo rzymskiego miasta czy czegoś.

 

Aczkolwiek gdy jest to jedynie mały domek, 30x30 to jest to nieco wkurzające, zazwyczaj autorzy pobieraja jakieś "fof super fof klimat fof shadery" paczki, i robią jakąs przeciętną budowle z rozwalonymi wszędzie promieniami słońca, niepotrzebnymi teksturami itp...


Użytkownik Akyskos edytował ten post 20 June 2015 - 18:16

~ Władca Magii zawsze myślał że nic nie przeciwstawi się jego potężnej woli. Wierzył w to, aż do momentu gdy go zabiłam.

 

~ Nie boje się Ciemności. To Ciemność boi się mnie.

 

~ - A jest jakiś sposób żeby go zabić? - spytał się ponuro Konował.

   -  Samotność - Pani popatrzyła na niego zimno - Zamknij go w pustym pomieszczeniu, a zabije się sam.


#6 Mydełko

Mydełko

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1068 postów

Napisano 20 June 2015 - 18:16

 

 

Czemu ludzie nie mogą zrozumieć, że w wielu przypadkach dobór paczki zasobów jest częścią tworzonego projektu.

Proszę cię.. Domku 5x5 nie nazywaj projektem, bo tylko takie rzeczy są na CraftPortal. Mnie jakoś nie obchodzi czy ktoś budował na texture packu, ale dlaczego akurat nie może wstawić zdj bez nich? Były przypadki, że używają texturów by zasłonić plagiat z internetu.
Tak bronicie tego, że aż się płakać chce, tak jak kolega wyżej Akyskos, ma rację domek 5x5 czy 30x30 jakaś lepianka wszystkiego fajtfull czy inne textury i myśli, że jest pro super 3000. Skoro się tak napalają to polecam rendery...
 


Użytkownik Mydełko edytował ten post 20 June 2015 - 18:17


#7 MistyMetropolis

MistyMetropolis

    BURY ME IN MEMES

  • Użytkownik+
  • 108 postów
  • MistyMetropolis

Napisano 20 June 2015 - 18:37

@Mydełko

 

To co mam zrobić gdy będę miał zamiar pokazać moje miasto, gdzie wszystkie drogi są zedytowaną teksturą gąbki? Pokazać bezsensownie coś brzydkiego tylko po to żeby być tru? Oszczędź pretensjonalnej gadki o braku poziomu na forum - kloc jest taka samo wkurzający na sterydach, jak i bez. Takim gadaniem obrażasz tylko tę garstkę ludzi która ma naprawdę tutaj coś do pokazania. Oczywiście do wszystkiego trzeba mieć umiar, jednak nie zapominajmy, że komuna się już skończyła i każdy ma prawo robić swoje na swój sposób. Nie podoba się? - nie oglądaj. Wkurzają cię zachwyty nad szałasem? - pokaż coś lepszego.

 

Sorry za taką mocną gadkę, ale mam uczulenie na ludzi patrzących na innych z góry.


Użytkownik MistyMetropolis edytował ten post 20 June 2015 - 18:40

  • Bigfoot lubi to

giphy.gif


#8 Mydełko

Mydełko

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1068 postów

Napisano 20 June 2015 - 18:40

Chodzi mi o to, że bezsensowne jest wrzucanie domku 5x5 na teksturach szajderach.. Nie mam nic przeciwko do texture packów, ale czasami mnie ciekawi jak budowla wygląda bez nich. Nie raz i nie dwa pokazałem coś na forum większego, jak chcesz to poszukaj. Jedyne co dawałem to rendery, nie jestem pewien ale zdj bez texture też są.
I jakoś nie jestem pewny siebie...


Użytkownik Mydełko edytował ten post 20 June 2015 - 18:41


#9 MistyMetropolis

MistyMetropolis

    BURY ME IN MEMES

  • Użytkownik+
  • 108 postów
  • MistyMetropolis

Napisano 20 June 2015 - 18:51

Widziałem każdy twój projekt :P

 

Rozumiem o co ci chodzi to teraz ty postaraj zrozumieć i mnie. Nie każdy jest mistrzem budowania, nie każdy poświęca minecraftowi dużo czasu. Czemu mamy zabraniać frajdy z gry ludziom którym podoba się to, co budują? Jeśli widzisz, że coś nie jest warte shaderów to po prostu się nie zagłębiaj w temat, bo po co? Tak samo ominąłbyś ten projekt (domek 5 x 5 to też coś) i bez wymysłów graficznych. Oczywiście tak jak mówiłem nikt nie broni prosić o ssy bez tuningu, ale teksty typu 

 

 

"na texture packu/shaderach to nawet lepianka jest ładna"

 

są po prostu nie w porządku w stosunku do autora. Jak to zrozumiesz to przestanie ci się chcieć płakać nad nami xD


giphy.gif


#10 Snowrip

Snowrip

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 597 postów

Napisano 21 June 2015 - 20:35

Według mnie zdjęcia budowli powinny być wstawiane bez texture pack'ów. A jeśli już to zdjęcia z standardowym texture packiem oraz swoim.



#11 cyrylm10

cyrylm10

    Nowy

  • Użytkownik
  • 73 postów
  • cenerion

Napisano 21 June 2015 - 23:16

Sytuacja gdy np. autor zmienił tekstury rud na jakieś wymyślone przez siebie które akurat potrzebował. Wymagają od niego żeby pokazał budowlę bez tych tekstur, to ma pokazać screena gdzie ściany są zrobione z np. rudy żelaza?

Użytkownik cyrylm10 edytował ten post 21 June 2015 - 23:17

  • Bigfoot lubi to

#12 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 22 June 2015 - 14:13

Screeny z teksturami są jeszcze OK - rzeczywiście w wielu przypadkach budowle wyglądają ładniej na teksturach.

 

Natomiast bardzo nie lubię shaderów - świat na nich wygląda ciemno, większość pokryta jest cieniami i niewiele widać.



#13 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 June 2015 - 01:12

Sytuacja gdy np. autor zmienił tekstury rud na jakieś wymyślone przez siebie które akurat potrzebował. Wymagają od niego żeby pokazał budowlę bez tych tekstur, to ma pokazać screena gdzie ściany są zrobione z np. rudy żelaza?

O tym właśnie mówię, jest to całkowicie pozbawione sensu. To tak, jakby zarzucano reżyserowi filmów s-f, że ściany na statku kosmicznym są szare i połyskliwe, zamiast mieć normalną pierwotną fakturę styropianu. To już jest obłęd, nieprawdaż? Być może wstawię na to forum projekt miasta  utrzymanego w takich właśnie klimatach, budowanego na texture packu, na którym prawie żadna tekstura nie przypomina swojego minecraftowego pierwowzoru. I na przekór sobie dam screena na standardowych teksturach. Może ludzie przejrzą w końcu na oczy i przestaną prosić, a nawet żądać screenshotów "bez textur" po zobaczeniu takiej pstrokacizny.



#14 Winderlook

Winderlook

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 144 postów
  • Winderlook

Napisano 23 June 2015 - 12:29

Czasami ludzie zapominają że pokazują swoją pracę, abyśmy mogli ocenić ich budowle, a nie shadery czy tekstury. Są dopuszczalne tylko gdy stanowią podstawę budowli, są jej częścią i podkreślają jej charakter. Jak chcecie wstawiać swoje hiper piękne obrazki budynków poprawianych w fotoshopie to wrzucajcie to na dział grafika.
  • Mydełko lubi to

#15 DeVille75

DeVille75

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Eroicae

Napisano 23 June 2015 - 19:29

Nie wiem po co zakładasz ten temat. Oceniam budowle parę lat i nie spotkałem się jeszcze z owym tekstem. Sam poprawnie stwierdziłeś, że dobór RP jest elementem budowli, więc nie wiem po co rozpoczynasz dyskusję w tym temacie. Równie dobrze mogłeś założyć temat "Daj screeny bez cobblestone" - jest on tak samo elementem konstrukcji jak RP. Płaczem niczego nie wskórasz.

 

Inną, poważniejszą, dyskusją powinna być forma recenzji budowli. "Fajne, mi się podoba 10/10" - to jest prawdziwy problem. Rozumiem, wolność słowa, prawo do wypowiedzi, itp. ale mnie osobiście bardziej przeszkadza jak widzę taką wypowiedź niż jak widzę (a raczej nie widzę, bo jeszcze nie widziałem...) "daj screeny bez RP". Recenzja powinna coś wnosić, być konstruktywna, dawać wskazówki co poprawić, co jest źle (nie ma budowli bez zarzutów). Kwestia aplikacji owych sugestii to już zależy od autora budowli ale, według mnie, posty taki jak wcześniej wspomniane "fajne 10/10" powinny być automatycznie usuwane.


  • Bigfoot lubi to

fajnestop.png


#16 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 June 2015 - 20:45

 

"Fajne, mi się podoba 10/10" - to jest prawdziwy problem

O ile się nie mylę, to dają za to warny. Niestety, tylko czasami.

To mnie też wnerwia, ale tematu nie założyłem, bo myślę, że powinno być to oczywiste, tak jak ty uważasz, że paczka zasobów to oczywisty element budowli. Niestey, sa ludzie, dla których ani jedno, ani drugie nie jest oczywiste. Zresztą zauważyłem, że dla wielu graczy, szczególnie młodszych, przeznaczenie resource packów jest niejasne. Na przykład na YT spotkałem się komentarzem pod odcinkiem pewnej serii fabularnej, który sugerował zmianę RP z John Smith na Last Days. Seria była osadzona w klimatach fantasy...



#17 DeVille75

DeVille75

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Eroicae

Napisano 23 June 2015 - 22:12

Na CraftPortal przeważnie jest dzieciarnia, więc tego typu komentarze ("Fajne 10/10" i "Daj screeny bez RP") nie powinny nikogo dziwić. Nic z tym nie zrobisz. Natomiast nie zmienia to faktu, że ani razu nie spotkałem się z "Daj screeny bez RP", więc jestem skłonny powiedzieć, że wyolbrzymiasz trochę problem. Moje zarzucenia natomiast świetnie ilustruję mój podpis, który pokazuje metaforyczne ziarnko piachu na pustyni. 


fajnestop.png


#18 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 24 June 2015 - 15:22

Po prostu zgłaszajmy takie posty za spam, bo w końcu w regulaminie działu Budowle jest napisane, żeby rozwijać swoją wypowiedź.



#19 Mareq

Mareq

    3spooky5me

  • Użytkownik+
  • 489 postów

Napisano 25 June 2015 - 09:48

kurde, ale ból du*y. Wstawiajcie jak chcecie


167.gif  109.gif  244.gif

/int/ /d/ /b/ /pol/ /r9k/ /fa/ /trash/


#20 DeVille75

DeVille75

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Eroicae

Napisano 25 June 2015 - 09:51

Typowo abnegacja wypowiedź typowego abnegata... Istnieją pewne formy wypowiedzi i należy się do nich stosować.


fajnestop.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tekstury, resource pack, budowle