Jump to content


Photo

Problem w Heroes V Dzikie Hordy.


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 posts

Posted 13 June 2015 - 22:17

Mam problem z ostatnią misją w tej grze, a mianowicie w momencie, kiedy Kujin oblega miasto demonów.  Diabły non stop dają mi solidny wpierdziel, tak, że połowa moich jednostek ginie, zanim zdąży zrobić cokolwiek sensownego. Zauważyłem, że punktem zwrotnym bitwy jest pierwszy ruch wrogiego Sukkubusa, który umiejętnością "Uwiedzenie" obraca najsilniejsze jednostki (Córy Ziemi, Hersztów lub Cyklopy) przeciwko mnie, czym powoduje ogromne straty, zwłaszcza wśród Centaurów Koczowników.  Kolejnym problemem są Bramy, przywołujące ogromne ilości piekielnych poczwar, które dziesiątkują moje oddziały. Najbardziej upierdliwe są Ogary i Cerbery, ze względu na ich pasywną umiejętność, polegającą na braku kontrataku wroga.  Potem najczęściej do akcji wkracza przesadna ilość Rogatych Bestii oraz ich przywołanych pobratymców. Potem przychodzi kolej na Arcydiabły, które masakrują moich żołnierzy lepiej niż pewien kontrowersyjny polityk lewaków.
Tutaj wypiszę mniej więcej, w jakiej kolejności giną moje oddziały i z czyjej ręki:

-Centaury od Cór Ziemi

-Jadowite Wiwerny od Piekielnych Ogarów albo Arcydiabłów

- Dzikie Cyklopy od Rogatych Bestii, Cerberów lub Ogarów (pod murami)

-Krwawe Cyklopy od Cerberów lub Ogarów

-Hersztowie od Ogarów, Cerberów, Rogatych Bestii lub Arcydiabłów

-Córy Ziemi -||-

-Goblińscy Plugawcy  -||-

 

Ponadto, za jednym razem udało mi się dojść dosyć daleko, zatkało mnie, gdy zobaczyłem, jak wrogi bohater przywołuje 88 Czartów, kiedy moje oddziały nie poradziłyby sobie nawet z ośmioma.
Jeśli macie jakąś wypracowaną taktykę i rozstawienie jednostek na tę bitwę, to dajcie znać. Próbowałem różnych kombinacji, ale zawsze kończy się to tak samo. Nadmienię, że mam Dzikie Hordy z Patchem 3.1, więc trik z zatrzymaniem armii i 900 cyklopów Gotaja nie występują w tej wersji. Z tego, co czytałem, wiele osób ma z tym problem, w moim przypadku być może potęguje to fakt, że w bitwie występują jednostki zupełnie przeciwne do tych, którymi grałem podczas całej kampanii. Podejrzewam, że dysponując Goblińskimi Sidlarzami zamiast Plugawców, Centaurami Grasantami zamiast Koczowników i Oprawcami zamiast Hersztów, ugrałbym tę misję. Boli też brak jednostek pośrednich w postaci Wojowników, Rębaczy albo Podżegaczy.

Tak więc, jeśli udało wam się wygrać te walkę, napiszcie, jaka była wasza taktyka, być może robię jakiś błąd, z którego nie zdaję sobie sprawy.


Edited by Bigfoot, 17 June 2015 - 17:53.


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam