Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forumowa Rap-Kanciapa. Reaktywujemy wątek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 02 April 2015 - 23:28

Witajcie.

 Miejsce to powstaje po to, byśmy mogli tutaj wspólnie wymieniać się ulubionymi kawałkami, albumami, dyskutować na temat przedstawicieli kultury oraz o wszystkim co z nią związane. Hip-Hop łączy ludzi.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 Chciałem tylko zaznaczyć że jeżeli masz jak Bartor w starym temacie dawno, dawno temu przychodzić tutaj i pisać że ten gatunek muzyczny jest tępy, bez sensu, beznadziejny i tak dalej to zwyczajnie wyjdź, otwórz jakoś umysł i wróć pozytywnie nastawiony.

 Możesz się tutaj tego nauczyć, możesz pogłębić swoją wiedzę albo pokazać innym swoje ulubione kawałki.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 Jeżeli o mnie chodzi, to rap towarzyszył mi od dziecka, ale jakiekolwiek utożsamianie się z kulturą której podlega dopiero później zaczęło mnie interesować. Interesować poprzez twórczość, styl ubierania się i tak dalej. Często pojęcie "słuchania hip-hopu" wypowiadane jest w moim otoczeniu. Oczywiście jest błędnym. Słucha się rapu, jest się w hip-hopie. Nie będę tutaj przepisywał genez powstania tej kultury, ale zalinkuję Wam kilkoma najbardziej wiarygodnymi, bo to co wyczytałem chociażby w podręczniku do "Wiedzy o Kulturze" na temat kultury Hip-Hop jest śmiechu warte.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 Jeżeli chodzi o to, kogo słucham - i czego słucham, to już zapisuję swoją listę.

 Nas, N.W.A. (pośrednio bardzo lubię Ice Cube'a), Wu-Tang Clan, Gedz, Kendrick Lamar, A$AP Mob, (faworyzuję Ferg'a za twórczość godną artysty), 2Chainz, Bones, Abel, Tede, Que, Deys, 2Na, Szesnasty, Żabson, Pro Era, Pro8bl3m, Hades, O.S.T.R. (z hajsem krucho, a Tabasko mimo to stoi na półce), Molesta Ewenement, Włodi, WYP3, Flatbush Zombies, Dwa Sławy, Rasmentalism, Q, Młody Zgred, Keith Ape, Underwater Squad, Waterboyz, Chris Travis, Childish Gambino, Pasjonaci, Schoolboy Q, Drake, J Cole - można by tak wymieniać w nieskończoność.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 Jak w każdym temacie dotyczącym chociaż w małym pierwiastku czegoś do czego można dopisać swój fragment i tak dalej, to i tutaj powinno się znaleźć miejsce dla twórczości użytkowników którzy wyrażą chęć dodać tutaj coś od siebie. Zamieszczę coś co sobie wyfreestyle'owałem z nudów:

 

Obejmij wzrokiem szare horyzonty, pościnane krawędzie betonowych drzew

wszystkie małpy żywią się ich owocami, po brudnych chodnikach leje się krew.

 

Także w tym podpunkcie  zamieszczana będzie Wasza twórczość. Potraktujmy ten temat jak drobny klub dla user'ów słuchających rapu i chcących o nim podyskutować.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 Jeżeli ktoś się zgłosi, to w tym miejscu powstanie lista użytkowników w klubie którzy są jego członkami.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 W takim razie zachęcam do komentowania, pisania, czegokolwiek - byle pogadać i pośmiać się wspólnie z kolejnych beef'ów które przegra SB, pojarać nowym, ociekającym złotem teledyskiem 2Chainz'a czy podyskutować o dobrym, oldschool'owym brzmieniu.

 Peace.


i0uiMw7.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Builderek

Builderek

    Pogromca Lewactwa :_:

  • Użytkownik+
  • 1270 postów

Napisano 02 April 2015 - 23:40

Ostatnio mam straszną zajawkę na cały album "Mac and Devin Go To high School" Wiz'a.

Pewnie po tym jak obejrzałem film w którym występuje (Ten sam tytuł) :D

 

To mi się najbardziej podoba, niestety teledysk z cenzurą (Kuffa nawet nigga cenzurują...)

 



Kącik Fanów Total War.!

Total_War_logo.png


#3 Equant

Equant

    I'll steal all the oxygen

  • Użytkownik+
  • 222 postów

Napisano 03 April 2015 - 11:50

No to tutaj podrzucę Death Grips.

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


,,Better call Neo." ~Modi1

E52DBLl.gif


#4 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 05 April 2015 - 19:45

Lubicie bitwy freestyle'owe? Ja osobiście faworyzuję tępego Oskiera z Hip-Hop Kempu, masa śmiechu.



i0uiMw7.png


#5 Oihcras

Oihcras

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 23 postów

Napisano 05 April 2015 - 19:55

Ja z rapu to praktycznie tylko bitwy freestylowe, może poza jednym wykonawcą.

Jakbym miał wybrać ulubionych zawodników to pewnie Dolar, Enson i Bonez.

A najlepsze bitwy to pewnie Białas - Solar z z '09 i 36 Enson też z '09.


Byłoby miło, gdybyś zajrzał. Portrety mojego autorstwa.

http://craftsite.pl/...ołówka-sarchia/


#6 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 05 April 2015 - 22:54

Ja z rapu to praktycznie tylko bitwy freestylowe, może poza jednym wykonawcą.

Jakbym miał wybrać ulubionych zawodników to pewnie Dolar, Enson i Bonez.

A najlepsze bitwy to pewnie Białas - Solar z z '09 i 36 Enson też z '09.

 Propos Boneza, masz tu Bones'a:



i0uiMw7.png


#7 Equant

Equant

    I'll steal all the oxygen

  • Użytkownik+
  • 222 postów

Napisano 04 December 2015 - 13:32

To Pimp A Butterfly to mistrzostwo wszystkiego. Szkoda, że nie przekonałem się do tej płyty wcześniej, to pojechałbym na koncert Kendricka w Krakowie.

 



,,Better call Neo." ~Modi1

E52DBLl.gif