Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykła prosba :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 owsianka

owsianka

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 March 2015 - 11:48

Witam wszystkich. Zarejstrowałam sie na to forum poniewaz potrzebuje pomocy. Jestem mama 10 latka :) ktory szaleje za ta gra. Czasem słucham go bardziej czasem mniej-jak to mama-oczywiscie jezeli chodzi o minecrafta ;) Chce mu zrobic urodzinowa niespodzianke. O urodzinach bedzie wiedzial, sam zaprasza ggosci itd. Chodz  mi o menu i nazewnictwo.  Tort bedzie minecraftowy rownież.

Czy sa jakies specyficzne nazy na jedzenie w Minecrafcie?? jak moge nazwac dania? Sciagnełam juz czcionke minecraftowa. Beda jakies zielone desery i przysmaki. Potrzebuje fajnych minecraftowych nazw. Moze pomyslow na urodziny. Bo zaplanowaneg gry i zabawy beda raczej ludziowe :) Ale moze ktos cos podpowie zdesperowanej mamie ktora chce uszczesliwic syna :)

Bardzo dziekuje za pomoc

Mama Mateusza minecraftowego maniaka!


  • Mareq lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 barte77

barte77

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów
  • barte77

Napisano 12 March 2015 - 12:36

Jakiś super specjalnych nazw nie ma :D. Ale może te się przydadzą:

 

  • creeperowy tort (creeperowy lub nwm pigmanowy bóg wie co :D)
  • tzw. Koxy czyli super jabłka (bądź trochę słabsze tzw. refile) (to mogą być jakieś żelki\owoce :))
  • jakiś napój- potka niewidzialności, leczenia tutaj jest obrazek z wszystkimi :)

    By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

  • jakieś lody lizaki - miecze (diamentowe, żelazne złote itp.)
  • Żelki to jeszcze mogą być: perła endermana(okrągłe) , slimeball'e(także okrągłe), pałki blaze'a (podłużne)

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to tu wpadnę ;)


Użytkownik barte77 edytował ten post 12 March 2015 - 12:46

Buduję mapkę adv :P (może kiedyś ją dokończę...)


#3 Gość_Adikso_*

Gość_Adikso_*
  • Gość

Napisano 12 March 2015 - 12:41

W grze jedzenie nie ma żadnych specjalnych nazw:

 

Błazenek, Chleb, Ciastko, Ciasto, Cukier, Gulasz z królika, Jabłko, Jajko, Kawałek arbuza, Surowa baranina, Surowy królik, Łosoś, Marchewka, Mleko, Pieczona baranina, Pieczony befsztyk, Pieczony królik, Pieczony kurczak, Pieczony schab, Pieczony ziemniak, Placek dyniowy, Rozdymka, Surowa ryba, Surowy befsztyk, Surowy kurczak, Surowy schab, Trujący ziemniak, Upieczony łosoś, Usmażona ryba, Zboże, Zgniłe mięso, Ziemniak, Złota marchewka, Złote jabłko, Zupa grzybowa.
 
Odnośnie @up
Koxy to nazwa na Złote jabłko nadana przez graczy serwerów polegających głownie na mordowaniu siebie nawzajem. Dzieci w tym wieku zazwyczaj na takich grają.


#4 8-bit

8-bit

    Ten od Gothica

  • Użytkownik+
  • 317 postów
  • polski8bit

Napisano 12 March 2015 - 13:10

Zawsze można użyć nazw angielskich. Według mnie lepiej to wygląda i brzmi, co może się przekładać na fajniejszy wygląd potraw.

g5Lab.gifZsmTS.gifVETXY.gifc3Kii.gifzAkLl.gif

 

 hUCPQ.gif
Jak chcesz to klikaj smoki, nie to nie. ¯\_(ツ)_/¯

ouruGVt.jpg
Jestem pixelludem.

 
 

#5 owsianka

owsianka

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 March 2015 - 13:23

Super ! Bardzo wam dziekuje. Stworzyłam liste dań. jeszcze nie wiem co nimi bedzie ;) ale tu chyba te nazwy najwazniejsze. Zwykle biszkopty z tabliczką perły endermana bedą z pewnościa inaczej smakowały!

 

Pozdrawiam!



#6 Toboe

Toboe

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 350 postów

Napisano 12 March 2015 - 14:43

W minecrafcie nie ma specyficznych nazw jedzenia z gry, mimo to postaram się jakos zebrać parę nazw i opisać czym są:
Nazwa angielska/nazwa polska (desygnat, czyli co to tak naprawdę jest)
 
Enderpearl/Perły endermana (niebieskie kule)
Ederdragon/smok kresu (czarny smok z fioletowymi oczami)
Creeper/Creeper (zielony wysoki stworek z 4 nogami, bez rąk i smutną minką. Wybuchowy)
ZombiePigman/Świnia-Zombie (połączenie człekokształtnej świni i zombie)
Enderman/Enderman (3-metrowy czarny ludek z fioletowymi oczami)
Blaze/Płomyk (żółtoczerwony potwór z ognia)
Nether/Nether (piekło w którym są ciemnobordowe fortece (netherfortress))
Soulsand/piasek dusz (brązowy piasek z piekła, można doszukać sie w jego wyglądzie twarzy duchów)
glowstone/jasnogłaz - swiecąca skała
Mooshroom/krowa grzybowa - krowa jak z reklam milki, tylko biało-czerwona  a nie białofioletowa.
Endermite/endermite (małe fioletowe termity)
 
Coca-cola może być jakimś napojem endermana;
paluszki to blaze rod/płomienne różdżki;
perły endermana jako biszkopty to całkiem dobry pomysł, choć trzeba być gotowym na to, że dzieci mogą nimi rzucać (rzucenie perłą endermana teleportuje gracza w miejsce jej upadku) więc zalecam jednak nazwać coś, co nie zafarbi ani nie pokruszy się po rzuceniu. Cukierki w opakowaniach byłyby bezpieczne. // Bez przesady.. dzieci, aż tak nie wczuwają się w świat gry ~ Adikso Nie znasz zasady, że inteligencja tłumu jest równa inteligencji najgłupszego podzielona przez ilość osób? >] Wystarczy jeden dzieciak, który wpadnie na pomysł i reszta podchwyci. ~ Toboe
chipsy jako plastry jasnogłazu

Użytkownik Toboe edytował ten post 12 March 2015 - 17:53


#7 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 13 March 2015 - 14:13

może zrób na torcie napis : MINECRAFT i zrób na torcie oprócz napisu elementy z gry takie jak : miecze , zbroje , jedzenie , zwierzęta , potwory , drzewka , rośliny itp


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...