Skocz do zawartości


Zdjęcie

Steam: rosyjska aktywacja VPN


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 08 March 2015 - 13:17

Mam pewien problem. Otóż bardzo chciałbym mieć grę The Deer God. Jest dostępna w sklepie Steam za 14,99 euro. Nie mam pojęcia, dlaczego mnóstwo gier jest tak drogich, skoro ich przejście zwykle nie trwa dłużej niż miesiąc. Nie mam w zwyczaju kupować gier w sklepie Steam, a na Allegro, Kinguinie itp. - jest o wiele taniej, ludzie kupują gry gdy są mocno przecenione, a potem to sprzedają. No i znalazłem tą grę za 23,55 zł (jest różnica, o 38,35 zł taniej!). Jest tylko jeden problem. Jest to rosyjska wersja gry, i jak to opisują sprzedawcy "wymaga rosyjskiej aktywacji VPN". Zgaduję, że nie jest to sposób przemyślany i uwzględniony przez Valve, tak też pewnie wiążą się z nim pewne obawy.

Czy ktoś z Was już kiedyś coś takiego zrobił? Czy gdy kupię grę, to będę mieć pewność, że uda się ją dodać do biblioteki Steam i na zawsze tam zostanie? Jeśli tak to czy mogę prosić o jakiś poradnik albo przydatny link? Z góry dzięki! :)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 AlanOGL

AlanOGL

    Алан akbar!

  • Użytkownik+
  • 1087 postów
  • Analek#0297
  • AlanOGLL

Napisano 08 March 2015 - 13:19

Ja bym nie kręcił, tylko uzbierał ten hajs na steam, bo na allegro i tych innych portalach jest dużo oszustów, gra może nie działać, lub po prostu zapłacisz i nie dostaniesz jej, na twoim miejscu nie ryzykowałbym.



#3 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 08 March 2015 - 13:25

Kto Ci takich farmazonów naopowiadał, rodzice? Często kupuję różne rzeczy na Allegro, nie tylko wirtualne, ale także realne przedmioty. Gdyby było siedliskiem oszustów, to by już dawno przestało istnieć.



#4 Oihcras

Oihcras

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 23 postów

Napisano 08 March 2015 - 13:29

Z tego co wiem wszystkie gry ze Steama, są w Rosji o wiele tańsze, tak jak np. Klucze. Czytałem, że Valve dopełnia starań, żeby banować wszystkie gry kupione w strefie rosyjskiej, a wykorzystane gdzie indziej.


Byłoby miło, gdybyś zajrzał. Portrety mojego autorstwa.

http://craftsite.pl/...ołówka-sarchia/


#5 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 08 March 2015 - 13:42

Bardzo prosto idzie to obejść, wystarczy taki program jak FlyVPN. Załączasz, przelogowujesz steam dla bezpieczeństwa (w sensie relog) i aktywujesz. I tyle, możesz już usunąć program, będzie ci działać normalnie. Robiłem tak z Dark Souls, działa wsio bez zarzutu.

 

Aha! Tylko uważaj jaką grę aktywujesz, pamiętam była afera z Armą zanim dodali w aktualizacji możliwość zmiany języka i ludzie, którzy grę kupili z ruskiego kodu mieli wsio w cyrylicy i w ogóle be-be. 


Użytkownik Wojor edytował ten post 08 March 2015 - 13:45

  • Maślak lubi to

xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#6 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 08 March 2015 - 13:47

Język podobno angielski jest. Co do tego sposobu - rozumiem, że potem już nie będę musiał się bawić w jakieś rytuały przy każdej chęci odpalenia tej gry?



#7 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 08 March 2015 - 13:59

Nie, absolutnie. Raz aktywowana gra da się odpalić zewsząd. 


xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#8 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 08 March 2015 - 14:31

Ok, w takim razie to kupię. Dobrze jest uzyskać pomoc od ruskiego specjalisty :D



#9 chlitto

chlitto

    Uczony

  • Weteran
  • 578 postów
  • chlitto

Napisano 08 March 2015 - 14:44

Ostatnio chyba tak Batmana kupiłem, sprzedający dał link do oficjalnej strony programu proxy i instrukcję jak z niego skorzystać.

Raz się aktywuje i można grać gdzie się chce.



#10 Velta

Velta

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 772 postów
  • Velciakk

Napisano 08 March 2015 - 14:56

Nie warto.

Prosty przykład: Steam blokuje rosyjskie klucze u Polaków aktywujących preorder GTA V na PC.


Użytkownik Velta edytował ten post 08 March 2015 - 14:56

giphy.gif


#11 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 08 March 2015 - 15:00

Skorzystałem z tego FlyVPN, i chyba nie zadziałało ;-;
R1wBOpN.jpg
To "Authenticating" się zaczęło i tyle, więc pomyślałem, że już można korzystać. Teraz mam grę jako prezent w ekwipunku Steam ;-;

EDIT:
Spróbowałem ponownie. Tym razem załadowało się w pełni, pojawił się zielony napisik. Udało mi się przenieść grę z ekwipunku do biblioteki, już się wylogowałem i wyłączyłem program. Czas ją pobrać i grać :)

EDIT2:
Jak na razie wszystko działa, gram :) Temat to zamknięcia. 


Użytkownik Maślak edytował ten post 08 March 2015 - 16:39