Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamek Szersztyn

PBF Zamek Szersztyn

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 DigitalShadow

DigitalShadow

    Bard i poeta

  • Użytkownik+
  • 70 postów

Napisano 13 February 2015 - 17:32

Pośrodku malowniczego jeziora Lisz (zwanego czasem z powodu starej legendy Polskim Loch Ness), na małej wyspie, leży samotny zamek Szorsztyn. Murowany, zbudowany w obronnym stylu, długo stanowił największą atrakcję w całym rejonie. Co roku odbywały się tam rekonstrukcje bitwy pod Szersztynem, podczas której o mało nie zginął kilka wieków temu król Polski. Jednak w 2015 roku trzeba było ją odwołać. Wszystkie rezerwacje na noclegi zostały odwołane przez biura podróży. Zawiedzieni turyści nie wiedzą jaka jest tego przyczyna, a agencje próbują wmówić im, iż to ze względu na renowację. Rzeczywistość jest inna. Rok temu, wiele osób odwiedziło zamek, ale nie wszyscy wrócili. Policyjne śledztwo, zatuszowane przez wspomniane wyżej biura podróży w celu uniknięcia skandalu, nie wykazało czynnika ludzkiego w zaginięciach. Nie odnaleziono żadnego trupa. Oprócz stałych rezydentów, w obiekcie nie ma prawie nikogo, za wyjątkiem kilku dzielnych osób, które postanowiły rozwikłać mroczną tajemnicę.

 

Drodzy detektywi, reporterzy, egzorcyści, poszukiwacze sensacji i pogromcy strachów!

Przedstawiam wam mojego PBF'a. Jak przeczytaliście we wstępie, akcja dzieje się na zamku Szersztyn, w którym z nieznanych powodów znikają ludzie. Czy uda się wam rozwikłać zagadkę? Czy podołacie?

 

Zasady:

-Im bardziej wczujesz się w klimat, tym większe szczęście będzie miała twoja postać.

-Nieobecności dłuższe niż tydzień kończą się naprawdę beznadziejnie (śmiercią, albo gorzej).

-Gdy PBF się już zacznie, nie offtopujemy.

-Nie ma żadnych cyferek, statystyk, ani innej matematyki, wszystko opiera się na storytellu.

 

Karta Postaci:

Imię, nazwisko, ksywa:

Pochodzenie:

Co postać robi w Szersztynie:

Kim jest z zawodu:

Mocne strony:

Słabe strony:

Co ma przy sobie:

 

Gracze:

Wojor - Włodzimierz "Dudi" Dudek - rekonstruktor

 

Zgłaszać się poniżej.


Użytkownik DigitalShadow edytował ten post 13 February 2015 - 19:22

Piszę poprawnie po polsku.


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Oihcras

Oihcras

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 23 postów

Napisano 13 February 2015 - 17:43

To zmyślona historia? Bo znalazłem jedynie zamek Czorsztyn, a o jeziorze Lisz nic.


Byłoby miło, gdybyś zajrzał. Portrety mojego autorstwa.

http://craftsite.pl/...ołówka-sarchia/


#3 DigitalShadow

DigitalShadow

    Bard i poeta

  • Użytkownik+
  • 70 postów

Napisano 13 February 2015 - 17:49

Zmyślona :)

Szersztyn to zmieniona nazwa Czorsztyn, a jezioro Lisz najprawdopodobniej nigdzie nie istnieje. Ale wszystkie PBF dzieją się w 2020, w stalkerskiej zonie, lub w odległym fantasy. Ja chciałem spróbować coś bardziej teraźniejszego.


Piszę poprawnie po polsku.


#4 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 13 February 2015 - 18:01

Hmpf. Wydaje mi się ciekawe.

 

Imię, nazwisko, ksywa: Włodzimierz Dudek, Dudi

Pochodzenie: Polsza

Co postać robi w Szersztynie: Rekonstruktor, przyjechał tutaj być uczestnikiem inscenizacji bitwy.

Kim jest z zawodu: Tapicer

Mocne strony: Jak to rekonstruktor, coś tam w barach ma od noszenia ciężkiej kolczugi i machania mieczem, kondycja niczego sobie.

Słabe strony: Nie wygląda zbyt sympatycznie, morda jak 20 lat bez wyroku, ogolony na łyso i do tego głos jak ruski papieroch.

Co ma przy sobie: W samochodzie ma wsio czegoby potrzebował do rekonstrukcji, czyli kolczuga, gambeson, miecz, tarcza. Przy sobie nosi jenoj zapalniczkę, paczkę fajek i portfel.


xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#5 DigitalShadow

DigitalShadow

    Bard i poeta

  • Użytkownik+
  • 70 postów

Napisano 13 February 2015 - 18:03

Ok, mamy już pierwszego gracza.

Zaczynamy, kiedy będzie czterech-sześciu.

EDIT ehhh... nie ma chętnych? Jeżeli nie zgłosi się choć jeszcze jedna osoba, PBF się nie odbędzie.


Użytkownik DigitalShadow edytował ten post 14 February 2015 - 12:52

Piszę poprawnie po polsku.


#6 DigitalShadow

DigitalShadow

    Bard i poeta

  • Użytkownik+
  • 70 postów

Napisano 14 February 2015 - 19:28

Jeżeli do jutra nie zgłosi się jeszcze jedna osoba, PBF będzie odwołany!

Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie i znajdzie się conajmniej jeden ochotnik :)

 

Edit Przepraszam za podwójny post


Użytkownik DigitalShadow edytował ten post 14 February 2015 - 19:29

Piszę poprawnie po polsku.


#7 zalogooJ

zalogooJ

    Old No.7

  • Weteran
  • 1279 postów

Napisano 17 February 2015 - 15:43

Zamykam na prośbę autora tematu.


Dołączona grafika





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PBF, Zamek, Szersztyn