Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cała wiedza o jAlchemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 11 November 2014 - 14:12

Na podstawie poprzedniego ogłoszenia załączam skrypt szkoleniowy do jAlchemy.

Do samej alchemii nie potrzeba wiele a raczej potrzeba różnorodności. System jest oparty o fragmenty kodów z książek i poszczególne składniki w kotle.
Do dalszego czytania potreban jest wiedza opisana przez Kodek'a w wątku poświeconym alchemi.

Cała zabawa składa sie ni mniej ni wiecej jak z 5 etapów.
Etap pierwszy to żrodło książek.
Aby dossac sie do źródła ksiązek należy zrozumieć jak działa spwnowanie mobów. W tym celu najprościej wykonać duży grinder mobów na ciemność i mordować je po kolei.


Otóż wiedźmy książki wyrzucają bardzo losowo. Książek w całym systemie jest około 600. Stad często możliwe są powtórki. Normalny gracz polujący na naturalnie spawnujace sie wiedzmy nie jest fizycznie w stanie zebrac całej bazy danych. Oczywiście Kodek chciał abysmy ksiązkami handlowali. Początkowo było nawet takie handlowanie jednak z czasem... okazało sie ze przy niewiedzy z ilu fragmentów składają się ksiązki jak i problemu z ich uzyciem, zdekodowaniem zaczęły byc zbyt bezcenne by sie nimi dzielić (nie można było ich wycenić).


Etap drugi - deszyfrowanie. Tu nie ma co się zastanawiać, croowka w stosownym temacie opisał, jest tez dostępny napisany przez mnie program do deszyfrowania książek.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 


exRYBP0.png

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Domi7777

Domi7777

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 214 postów

Napisano 14 November 2014 - 17:37

Ciekawe, aczkolwiek nie wiem jakim programem otworzyć ostatni plik



http://opowiadaniarp.pun.pl/

 

Zapraszamy na forum o opowiadaniach RP. Są to gry forumowe PBF, w których wcielamy się w fickyjne postacie w fikcyjnych światach. Forum jest przystosowane specialnie pod opowiadania, więc nie musisz się przez nic przekopywać ani szukać. Zajrzyj już teraz i odkryj frajdę z rozmaitych PBF'ów o rozmaityvh gatunkach, światach i zasadach (Lub ewentualnie ich braku.)

 

 

 

Zobacz mojego pokemona!


#3 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 14 November 2014 - 19:14

to jest XLSX, czyli Microsoft Excel.

Jaki format preferujesz? To przekonwertuję.


exRYBP0.png

#4 Domi7777

Domi7777

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 214 postów

Napisano 15 November 2014 - 07:45

jestem przyzwyczajony otwierać pliki w Notepadzie/PDF, dziękuję.



http://opowiadaniarp.pun.pl/

 

Zapraszamy na forum o opowiadaniach RP. Są to gry forumowe PBF, w których wcielamy się w fickyjne postacie w fikcyjnych światach. Forum jest przystosowane specialnie pod opowiadania, więc nie musisz się przez nic przekopywać ani szukać. Zajrzyj już teraz i odkryj frajdę z rozmaitych PBF'ów o rozmaityvh gatunkach, światach i zasadach (Lub ewentualnie ich braku.)

 

 

 

Zobacz mojego pokemona!


#5 Toboe

Toboe

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 350 postów

Napisano 15 November 2014 - 14:35

Darmowy program do otwierania plików xlsx to open-office calc albo libre-office calc.
Któryś z nich warto mieć, tak na przyszłość.