Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwierzęta


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 piotrmucha1

piotrmucha1

    Znawca

  • Użytkownik
  • 220 postów
  • Prosecutor1

Napisano 11 July 2011 - 08:56

Nie wiem czy dobrze mówie ale W minecraftowym świecie w obszarze którym jesteś może zespawnować się chyba ok. 50 nobów. Jeśli np masz jakąś byczą jaskinie, gdzie zespawnowało sie 47 mobów to tylko 3 będą mogły się zrespawnować na powierzchni. Być może rozwiązaniem będzie oświetlenie jaskiń pod tobą.
Dołączona grafika

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 11 July 2011 - 16:18

Nie wiem czy dobrze mówie ale W minecraftowym świecie w obszarze którym jesteś może zespawnować się chyba ok. 50 nobów. Jeśli np masz jakąś byczą jaskinie, gdzie zespawnowało sie 47 mobów to tylko 3 będą mogły się zrespawnować na powierzchni. Być może rozwiązaniem będzie oświetlenie jaskiń pod tobą.

Ten rejon jest centrum mojej mapy, niedaleko pierwotnego spawn pointa i jaskinie zostały przemierzone i oświetlone wzdłuż i wszerz. Poza tym wydaje mi się, że ten limit dotyczy tylko monstrów. Gdyby tak było jak mówisz, to najmniej mobów powinno być na początku gry na danej mapie. Niemniej dzięki za pomoc.

#23 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 13 July 2011 - 14:12

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Psy! Za dużo psów w jednym miejscu. 14 psów na obszarze budowanego przeze mnie miasta, to dlatego nie chciały respić się zwierzęta. Wkurza mnie tylko jedna rzecz. Gdy wyjeżdżam w odległy rejon lub wchodzę do kopalni, to zwierzęta tak jakby się zacięły (Monstra też ale w mniejszym stopniu) i przez parę dni potrafią się w ogóle nie pojawiać.

#24 mikolaj2

mikolaj2

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 21 July 2011 - 11:14

Tylko że ja mam potwory (nie ma tylko zwierząt)

#25 Vathavar

Vathavar

    Whiskas'owy Pożeracz

  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 21 July 2011 - 17:30

to weź przenieś to na czym ci zależy mcedit na nowy świat

#26 Gość_matik7_*

Gość_matik7_*
  • Gość

Napisano 21 July 2011 - 17:37

Chyba nikt o tym nie wie :|
Minecraft jest podzielony na chunki
I jeżeli na jednym chunk'u pojawi się conajmniej ileśtam zwierząt to więcej się nie pojawia.
Byćmoże masz zwierzęta gdzieś blisko ale nie zauważasz

Chunki- to jest przyczyną.
A propos masz jakieś mody?

#27 mikolaj2

mikolaj2

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 21 July 2011 - 17:59

Chyba nikt o tym nie wie :|
Minecraft jest podzielony na chunki
I jeżeli na jednym chunk'u pojawi się conajmniej ileśtam zwierząt to więcej się nie pojawia.
Byćmoże masz zwierzęta gdzieś blisko ale nie zauważasz

Chunki- to jest przyczyną.
A propos masz jakieś mody?


mam single player comands (ale używam do zabawy na innych światach) i TooManyItems (tez do zabawy TNT)
A co do tych chunków to nigdzie nie mam zwierząt

#28 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 24 July 2011 - 23:54


Chyba nikt o tym nie wie :|
Minecraft jest podzielony na chunki
I jeżeli na jednym chunk'u pojawi się conajmniej ileśtam zwierząt to więcej się nie pojawia.
Byćmoże masz zwierzęta gdzieś blisko ale nie zauważasz

Chunki- to jest przyczyną.
A propos masz jakieś mody?


mam single player comands (ale używam do zabawy na innych światach) i TooManyItems (tez do zabawy TNT)
A co do tych chunków to nigdzie nie mam zwierząt


A ile masz psów? Wszystkich?

#29 Helloo97

Helloo97

    Metal z krwi i kości

  • Użytkownik
  • 255 postów

Napisano 25 July 2011 - 06:02

Ja bym zaradził pozwiedzać trochę, a z każdą wygenerowaną mapą co jest oczywiste moby pasywne będą się spawnować. Później można postawić taką ścieżkę pochodni do swojego miasta i powinny po nich chodzić (Chyba, że staną przy tej jednej).

#30 mikolaj2

mikolaj2

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 25 July 2011 - 14:30



Chyba nikt o tym nie wie :|
Minecraft jest podzielony na chunki
I jeżeli na jednym chunk'u pojawi się conajmniej ileśtam zwierząt to więcej się nie pojawia.
Byćmoże masz zwierzęta gdzieś blisko ale nie zauważasz

Chunki- to jest przyczyną.
A propos masz jakieś mody?


mam single player comands (ale używam do zabawy na innych światach) i TooManyItems (tez do zabawy TNT)
A co do tych chunków to nigdzie nie mam zwierząt


A ile masz psów? Wszystkich?


14

#31 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 25 July 2011 - 17:35




Chyba nikt o tym nie wie :|
Minecraft jest podzielony na chunki
I jeżeli na jednym chunk'u pojawi się conajmniej ileśtam zwierząt to więcej się nie pojawia.
Byćmoże masz zwierzęta gdzieś blisko ale nie zauważasz

Chunki- to jest przyczyną.
A propos masz jakieś mody?


mam single player comands (ale używam do zabawy na innych światach) i TooManyItems (tez do zabawy TNT)
A co do tych chunków to nigdzie nie mam zwierząt


A ile masz psów? Wszystkich?


14


No to może właśnie dlatego nie ma zwierząt. Zgraj sobie sejwa w bezpieczne miejsce, uruchom grę i powybijaj psy (wszystkie). Następnie wyjdź i wejdź ponownie do gry. Jeśli pojawią się zwierzęta, to będziesz znał przyczynę ich wcześniejszego braku.

#32 mikolaj2

mikolaj2

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 25 July 2011 - 20:16





Chyba nikt o tym nie wie :|
Minecraft jest podzielony na chunki
I jeżeli na jednym chunk'u pojawi się conajmniej ileśtam zwierząt to więcej się nie pojawia.
Byćmoże masz zwierzęta gdzieś blisko ale nie zauważasz

Chunki- to jest przyczyną.
A propos masz jakieś mody?


mam single player comands (ale używam do zabawy na innych światach) i TooManyItems (tez do zabawy TNT)
A co do tych chunków to nigdzie nie mam zwierząt


A ile masz psów? Wszystkich?


14


No to może właśnie dlatego nie ma zwierząt. Zgraj sobie sejwa w bezpieczne miejsce, uruchom grę i powybijaj psy (wszystkie). Następnie wyjdź i wejdź ponownie do gry. Jeśli pojawią się zwierzęta, to będziesz znał przyczynę ich wcześniejszego braku.


Tak masz rację, było za duzo wilków. Ale nie trzeba było zabijać wszystkich (zostawołem 6) Dzięki :)

#33 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 26 July 2011 - 03:16

Omg, niektórzy mają problemy :) Na mapie może być maksymalnie 16 neutralnych zwierząt, to dopowiedz sobie resztę, jak miałeś 14 wilków... 6 nadal znacząco ogranicza spawn.

7dnEj.png


#34 JaskierArt

JaskierArt

    Forumowy Metalowiec

  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 26 July 2011 - 03:49

Masz pirata czy orginal?
Sorry za brak polskich znakow
ale najczesciej wbijam na telefonie.

#35 mikolaj2

mikolaj2

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 26 July 2011 - 07:45

Masz pirata czy orginal?


Jeszcze pirata ale już za tydzień - 2 tygodnie już będę miał orginała :)

#36 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 26 July 2011 - 18:29

Omg, niektórzy mają problemy :) Na mapie może być maksymalnie 16 neutralnych zwierząt, to dopowiedz sobie resztę, jak miałeś 14 wilków... 6 nadal znacząco ogranicza spawn.


Myslę, że się mylisz. Nie chodzi o mapę (jako całość), ale o obszar 9x9 chunków. Jeśli przeniósłbyś te 16 psów poza ten obszar, to w nim będą się respić zwierzęta. Sprawdziłem to doświadczalnie. Obecnie też jak mikolaj2 mam 6 psów ale w różnych obszarach (po 2) i nie mam problemów z respieniem się zwierząt.

#37 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 26 July 2011 - 18:32

@up:
Tak, o to chodziło. Na aktualnie wczytanej mapie może przebywać 16 zwierząt, bo reszta obszaru nie znajduje się w pamięci i nie jest aktualizowana.

7dnEj.png