Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sądzicie o oceanach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 pepemag800

pepemag800

    Nowy

  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Pepemag

Napisano 18 July 2015 - 10:22

jest red stone więc małe połączenie bloków dałoby silnik, skoro chcę by była mała łódka która pływa bez silnika mógłby być i chociażby żagiel z klocków wełny spłaszczony jak tafle szkła. 


2df28af263de493013bbb2e02c5e9254.jpg


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 26 October 2015 - 12:13

Oceany to duże i bardzo puste miejsca.

Uważam, że się przydają - bez nich cała mapa byłaby zapełniona zwyczajnymi biomami. Oceany dodają do mapy realistyczny podział na kontynenty.



#23 Regic

Regic

    Nowy

  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 01 November 2015 - 14:58

Oceany byłyby git, gdyby nie to, że generator spamuje nimi na lewo i prawo. Nic tam prawie nie ma (oprócz wysp i podwodnych twierdz). Są przez to najbardziej bezużyteczne w grze, dlatego też gram na starym generatorze, aby uniknąć oceanów (no i nie tylko po to, przyznacie, stary generator był epicki :) )


Cześć! Oto moja piękna sygnatura. Press "spoiler" button to continue.

Dotacje (autor: ProgrammerPeter. Link do tematu o tu tu o tu gdzie patrzysz, no klikaj)

 


#24 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 24 September 2016 - 07:52

Na razie mało rzeczy tam jest przydałyby się jakieś rośliny podwodne, ryby, jakiś dodadkowy blok do dna, może jakieś wraki statków na dnie. Wtedy ocean byłby ciekawszy a nie tylko sama woda.
1fyIFXE.png

#25 Słodkowiczanineczek

Słodkowiczanineczek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 October 2016 - 16:23

Z jednej strony ocean, to ogromna, praktycznie pusta, a więc i nudna przestrzeń, którą czasem trzeba przepłynąć. Ale z drugiej niby jak miałoby wyglądać eksploatowanie tego terenu, gdyby chcieć go uatrakcyjnić? Szczególnie wydobywanie jakichś bloków, roślin czy zwiedzanie wraków... kilkadziesiąt kratek pod wodą. Mieliby dodać efekt do hełmu, tudzież potkę na (praktycznie) nieskończony bezdech?



#26 MinecraftRudenet

MinecraftRudenet

    Znawca

  • Użytkownik
  • 357 postów
  • Rudenet

Napisano 11 October 2016 - 18:13

Lubię oceany, ponieważ po wybudowaniu portu może to być dobry sposób podróżowania pomiędzy wybranymi portami. Dodatkowo, zrobienie tunelu pod wodą może imponująco i ładnie wyglądać.



#27 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 11 October 2016 - 18:48

Jestem za powiększeniem oceanów!

 

Niech pojawi się więcej wysp.

 

Dodałbym biomowe oceany, które niczym się nie różnią, ale na 1 chunku byłaby możliwość wygenerowania wyspy ze skarbem w środku (np. jakiś dungeon z głębokim zejściem na dno na poziom y 20 z bossem, mobkami i skarbem do odkopania, to byłoby coś), a szansa na wygenerowanie byłaby niska.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#28 N0rbit4

N0rbit4

    Rak

  • Użytkownik+
  • 312 postów
  • BORBI#2685
  • Norbit4

Napisano 12 July 2017 - 14:14

Biomu Ocean szczerze nie lubię bo jest strasznie pusty, uważam że wkońcu powinny zostać dodane na jakieś moby (np ryby, rekiny itp), przydało by się również jakoś urozmaicić teren (dodać rafy koralowe, zatopione statki itp.). Przydał by się jakiś Ocean Update.


Never lose hope.


#29 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 12 July 2017 - 14:53

W sumie ocean ma coś w sobie. Może oceniam to przez pryzmat korzystania z shaderów - czyli ładna woda, wschody i zachody słońca. Ale też są przecież ośmiornice - więc nie można powiedzieć, że ocean jest zupełnie pusty. Kolejne morskie stwory występują w pobliżu podwodnych świątyń.
Poza tym - wyprawa przez ocean, to poszukiwanie nowych lądów, chęć dalszej eksploracji, czy nawet odwiedzania małych wysepek - ma to wszystko swój urok.

#30 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 12 July 2017 - 16:46

Na normalnej, niemalże nieskończonej mapie oceany są bardzo ciekawym urozmaiceniem i ułatwiają podróż (pływanie łodzią nie zużywa głodu i jest dość szybkie). Jak już ktoś napisał, dodają podział na kontynenty. Niestety generator przez jakiś czas generował prawie sam ocean, przez co wiele osób tego biomu nienawidzi. 



aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#31 luc78

luc78

    Znawca

  • Użytkownik
  • 290 postów
  • luc78

Napisano 13 July 2017 - 10:07

Uważam, że ocean wymaga małego urozmaicenia. Jeb ostatnio próbował dodać korale, ale miał problem z teksturą.


Użytkownik luc78 edytował ten post 13 July 2017 - 10:08


#32 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 14 July 2017 - 23:58

Ciężko się tu wypowiedzieć bezpośrednio, ponieważ jest to zwyczajnie dziura z wodą ;p
Ja osobiście lubię osiedlać się nad zatokami, czy to na wyspach. 
Jak pisze @up, jednak czegoś brakuje, oceany są za nudne....



#33 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 15 July 2017 - 00:19

No niby fajnie, że takie oceany są, ale kiedy płyniesz dwudziestą minutę w tym samym kierunku i nadal tylko woda i woda to już nie jest fajnie.


#34 Gość_OzelotXDD_*

Gość_OzelotXDD_*
  • Gość

Napisano 25 July 2017 - 23:17

Oceany mogłyby być ciekawsze, gdyby dodali np. Statki piratów ze skrzynkami z ciekawymi itemami czy nadmorskie latarnie (zbudowane oczywiście z pryzymatu) lub np. Fale tsunami.

#35 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 25 July 2017 - 23:55

Oceany mogłyby być ciekawsze, gdyby dodali np. Statki piratów ze skrzynkami z ciekawymi itemami czy nadmorskie latarnie (zbudowane oczywiście z pryzymatu) lub np. Fale tsunami.


Co fale tsunami właściwie mają do oceanu?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#36 Gość_OzelotXDD_*

Gość_OzelotXDD_*
  • Gość

Napisano 26 July 2017 - 22:32

Co fale tsunami właściwie mają do oceanu?


Wtedy oceany byłyby ciekawsze, ponieważ płynąc, możnaby było natrafić na taką falę.

#37 SSslimer

SSslimer

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • Ssslimer

Napisano 27 July 2017 - 11:54

Tsunami jest groźne tylko na wybrzeżach.
Jak dla mnie to brakuje szumu fal na plaży i jakiejś pogody(sztormy itp.)
  • Zeus1970 lubi to

#38 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 27 July 2017 - 19:41

No powiem tak:

Oceany są zbyt puste.

Jakby zrobili jakiś Ocean Update to by było super.



#39 Patrisful

Patrisful

    Technologiczny Znawca

  • Użytkownik+
  • 222 postów
  • Patrisful

Napisano 27 July 2017 - 21:07

A mi oceany się podobają. Sądzę podobnie jak Libter, dodają one realistyczny podział kontynentalny.  :huh:



#40 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 27 July 2017 - 22:49

Oceanom brakuje większej realistyki. Brakuje glonów, raf koralowych, większej ilości odmian itd.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg