Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft 1.8 - komentarze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
858 odpowiedzi w tym temacie

#21 Chramar

Chramar

    Modz!

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 29 June 2011 - 19:55

@czasnafilm słuchaj, po pierwsze: Nie uogólniaj narodu polskiego.
Po drugie: Nie napisałem, że "NPC zostaną dodane w 1.8", tylko, że "zostaną dodane". A jeżeli chodzi o uczenie się angielskiego - tutaj pretensje możesz mieć tylko do mnie, ja bowiem ten tekst tłumaczyłem, a więc pytanie do Ciebie: Porównaj tekst z blogu Notcha (ten po angielsku) z moim, przetłumaczonym. Jeżeli znajdziesz jakiekolwiek błędy rzeczowe, (nie chodzi mi tu o np. składnię zdania czy tym podobne) tylko o normalne byki jeżeli chodzi o sens wypowiedzi, proszę, napisz mi. Dokształcę się przynajmniej.

Pozdrawiam,
Chramar

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 PasHa

PasHa

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 29 June 2011 - 20:30

Bez sensu z tym strasznym mobem. Tak na ogół to nie jestem strachliwy, ale czasem można dostać zawału serca jak się słyszy ten sssssssyk... BOOOM!!! Ciekawe co to będzie ...

#23 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 29 June 2011 - 21:34

@Chramar, nie chciałbym uogólniać naszego narody (wszakże również jestem polakiem), jednak z autopsji wiem, że (co jest bardzo smutne) stereotypy się sprawdzają bardzo często. Za często. Co do Ciebie nic nie mam, wykonałeś świetną robotę z tłumaczeniem. Pisałem bardziej do ogółu, który źle Cię zinterpretował (czyli trzeba także rodowity język podszkolić, drodzy forumowicze) i powtarzał bzdurę, choć miał tłumaczenie jak na dłoni. Wyklinam się tego co widziałem tutaj i na forum kupa, gdy ludzie eksyctowali się, iż w 1.6 zostaną dodane gąbki. Mówili o tym z taką pewnością, a ich źródłem było znalezienie filmiku z wersji classic. Drodzy CraftPortal'owicze! Wy również nie jesteście lepsi. Jakkolwiek bym czytał obcojęzyczne forum czy reddit, tylko Nasz naród tak łatwo pochłania coś bez źródła, lub źle interpretuje dobre tłumaczenie! To jest straszne, szczególnie, że szkoły są obowiązkowe i (powiedzmy, odliczając wydatki ponad 1000+ na książki i akcesoria) darmowe.
Jeszcze raz, drogi Chramarze, o ile Ciebie uraziłem, prosiłbym o wybaczenie, gdyż zrobiłem to nieumyślnie. Nie dostrzegłem też żadnych większych błędów w Twym tłumaczeniu. Niech Twoja brod... kurde, to już nie ten temat, tak to jest jak skacze się z dwóch for :).

#24 kiperos

kiperos

    Idziemy na piwo?

  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 29 June 2011 - 21:37


-Nowy mob podobno ma być straszny


Tak teraz myślę - NPC i straszny mob. Hmmm, może Herobrine, jako taki wyrzutek, który mieszka sam i straszy ludzi? :D


Może się nie do końca zgodze,ale fajne by było gdyby oprócz wiosek byli też rzadko pustelnicy u których za drożej,może kilka sztuk złota by się kupowało lepsze rzeczy,albo system płatności byłby jak w modze Farm Mod,czyli nie pieniędze jako przedmiot ale NPC wie że je masz bo mu coś sprzedałeś

#25 Gość_Madamram_*

Gość_Madamram_*
  • Gość

Napisano 29 June 2011 - 22:13

Z tym pustelnikiem to można by było mu odsprzedawać jedzenie, a kupować np. wyroby skórzane(siodło!) lub eliksiry :D

Z wioskami NPC myślę, że będą generowane wraz z światem. Przydały by się też np. losowo generowane mury, ruiny etc.

#26 Gondor3124

Gondor3124

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 29 June 2011 - 23:14

Marzy mi się żeby te wioski były czymś jak dungeony, tyle że na powierzchni i rzadsze. Chciałbym splądrować, spalić i zrównać z ziemią jakąś wioskę :D.

#27 RUMCAJS

RUMCAJS

    A chcesz z żołędzia?

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 30 June 2011 - 00:17

Jeśli będą tacy osadnicy (jestem pewien że nie będzie ich w 1.8, ale może później) to jak będą się z nami komunikować? Będą mieli wyświetlane kwestie w formie tekstu czy może będą potrafili mówić? Jak dla mnie to będzie lipa z tymi osadnikami i ludzie na początku będą się podniecać że takowi są, a później będą narzekać że im np. przeszkadzają w budowie. Reszta informacji to jakieś mało ciekawe duperele

#28 Rappcat

Rappcat

    ▲†‡†▲

  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 30 June 2011 - 01:56

Jestem zdecydowanie na nie, jeśli chodzi o NPC. Dla mnie urokiem Minecrafta jest między innymi samotność bohatera zamieszkującego jego ogromny świat, na którym poza mobami nie ma nikogo. To również czyni grę wyjątkową. Wiemy, że jeśli coś zbudujemy i odejdziemy z tego miejsca na dłużej - wszystko po powrocie będzie w nienaruszonym stanie. Nie spotykamy innych budowli na świecie, bo wszystko co się z nim dzieje po wygenerowaniu poziomu zależy tylko i wyłącznie od gracza.

Pewnie, że fajnie by było mieć jakichś poddanych lub po prostu znajomą wioskę nieopodal posiadłości gracza, ale to nieproszeni goście, których wolałbym nigdy nie zobaczyć i mam taką nadzieję, że mojang szybko zapomni o tym pomyśle albo wprowadzi go w jakiś bezbolesny sposób. Znając ich kreatywność jest to możliwe.

#29 Chramar

Chramar

    Modz!

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 30 June 2011 - 03:53

@czasnafilm dziękuję Ci i rownież przepraszam za "naskok" na Ciebie :)

#30 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 01 July 2011 - 15:24

Screeny od Notcha:
Dołączona grafika
i Jeb_'a:
Dołączona grafika
prosto z ich kont na google+

Lochy fajne, grzyby fatalne, wioski.. niby fajne, ale z drugiej sam też jestem za "pustelnikowym klimatem MC". Ludzie są na multi, nie chcę ich na singlu, gdyż tam nasz świat jest NASZYM rzemiosłem.

Polecam przyjrzeć się itemkowi "kraty" w lochu.

#31 Mimonoid

Mimonoid

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 01 July 2011 - 15:26

A niech mnie. Wioski, ruiny, wielkie grzyby. Jest na co czekać ! : )
Dołączona grafika

#32 nersal

nersal

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 01 July 2011 - 15:28

O Ja cie pier*ole a już myślałem że skończyłem z nałogiem.
Widzę że będzie można robić takie fajne cegiełki albo są to stoneslaby z nową teksturką.

EDIT:
Na pierwszym zdjęciu na środku na górze widać jar.

#33 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 01 July 2011 - 15:39

Czyli coś nowego do listy:
-jary zaczynające się NAD ZIEMIĄ (pseudo doliny)
-wielkie grzyby potwierdzone (więc pewnie experience orb też, poza tym te grzyby wyglądają fatalnie)
-wioski (brzydkie domki na razie bez NPC, zbudowane z brzydkich nateriałów+ strata uczucia samotności+ konkurencja dla millenaire)
-lochy nad ziemią - 4 nowe klocki - cegły brukowe, cegły brukowe z mchem, cegły brukowe zniszczone, kratki od lochów - prawdopodobnie tam będą też pajęczyny
-źródło sieci na peacyfull (pajęczyna), albo nowa broń pająka, albo nowy pająk
-nowy mob - insekt
-może jeszcze jakiś mob
-nowe oświetlenie
cóż, jestem pesymistą, ale po tym co dostaliśmy po 2 tygodniach w terrarii, dla mnie 1.8 to mało

#34 leedss

leedss

    Nowy

  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 01 July 2011 - 16:25

Cobel porasta mchem jak widać na domach NPC.
Mam piwnice z cobla, muszę ją przebudować.

#35 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 01 July 2011 - 17:02

Cobel porasta mchem jak widać na domach NPC.
Mam piwnice z cobla, muszę ją przebudować.


Może nie porasta, tylko świat taki generuje od razu na domkach. Może taką miał wizję Notch. Możliwe, że kamień z mchem w lochach zostanie zmieniony w ten nowy brukowiec, a stary cobblestone z mchem (no, teraz z lekko jaśniejszą teksturką) zostanie używana na domkach.

#36 xidi

xidi

    herp derp

  • Użytkownik
  • 180 postów

Napisano 01 July 2011 - 18:23

Zmieniłem trochę nazwę tematu, tutaj możecie dyskutować o nadchodzącym update.

Jeśli o mnie chodzi, to strasznie nie podobają mi się grzyby, za to ruiny są mega epickie ;>

#37 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 01 July 2011 - 18:29

Wracając do domków - każdy jest BLOK W BLOK identyczny, czasem generator tworzy dwa domki na sobie, co nie wygląda zbyt ładnie, a wręcz potwornie. Domki są puste, skoro tyle czasu Notchowi zajęło pisanie ich skryptu (każdy jest taki sam, są kiepsko rozmieszczone i PEWNIE generator tworzy takie "wioski" w co 2gim biomie), to na 1.8 poczekamy sobie dłuugo, bo musi jeszcze napisać kod NPC'ów. A obstawiam, że tego jeszcze nie ma, patrząc na wioskę. Co do grzybów Notch nie pisał nic o ich zmianę, coś powiedział tylko o tym, że tworzy całkiem nowy biom dla nich, ale ma z tym problemy na razie, stąd grzyby w wiosce.

EDIT: mój błąd, domki nie są identyczne, mają inną szerokość, co daje lekko inne dachy.

#38 meksyk106

meksyk106

    Enderman lvl2

  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 01 July 2011 - 18:37

O matko to będzie zaje biste +
Nie mogę sie doczekać.
Ale szczerze te grzyby mi sie nie podobają :(

Możliwośc robienia dzieci z konietami Npc!!!
:) fajnie by było

#39 leedss

leedss

    Nowy

  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 01 July 2011 - 19:00

Ten nowy mob naprawdę jest straszny. Jak mi zeżre domek letniskowy to du*a blada. :(
Ten brązowy grzyb się nadaje na parasol.

@up - Uczymy dzieci jak posługiwać się kilofem. :D

#40 Shirayo

Shirayo

    Zbierałem minusiki, ale zabronili.

  • Użytkownik
  • 747 postów
  • Shirayo

Napisano 01 July 2011 - 19:06

O matko to będzie zaje biste +
Nie mogę sie doczekać.
Ale szczerze te grzyby mi sie nie podobają :(

Możliwośc robienia dzieci z konietami Npc!!!
:) fajnie by było


Lubisz konie?
Cześć.