Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łuk czy miecz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#101 MinecraftRudenet

MinecraftRudenet

    Znawca

  • Użytkownik
  • 357 postów
  • Rudenet

Napisano 21 January 2017 - 18:33

Do sytuacji, gdy walczę z groźnym przecwinikiem (Blaze, Zombie Pigman, Ghast, Smok Kresu, Guardian.) wolę strzelać z łuku, jednak rzadko go używam w innych sytuacjach, głównie z powodu trudności ze zdobyciem strzał (Chyba, że stworzę sobie automatyczną fabrykę strzał i kości.). Z kolei gdy staję w szranki z innym potworem częściej wykorzystuję miecz, głównie ze względu na szybkość zadawania obrażeń oraz ich siłę.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#102 N0rbit4

N0rbit4

    Rak

  • Użytkownik+
  • 312 postów
  • BORBI#2685
  • Norbit4

Napisano 13 July 2017 - 21:03

#Odkopany

Ja osobiście wolę miecz bo czuję większą adrenalinę.

Never lose hope.


#103 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 13 July 2017 - 23:30

Łuk ma więcej opcji, głównie przez strzały z 1.9 oraz bardziej wartościowe enchanty (nieskończoność np.)

 

Miecz za to, jest wytrzymalszy niż łuk (nie licząc złotego), potrafi zadawać obrażenia krytyczne i jest po prostu częściej używany.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#104 Megumin

Megumin

    ten od robienia zadym

  • Użytkownik+
  • 199 postów

Napisano 14 July 2017 - 00:10

Uwielbiam walki na dystans - sprawia to mnóstwo frajdy, ale jeśli jest jak na zwykłej vanilli to miecz jest lepszy.


Loli to nie pedofilia.


#105 Persefona

Persefona

    Nowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 14 July 2017 - 01:25

Zdecydowanie łuk.


When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

 

 


#106 ErykS_1983

ErykS_1983

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Eryk

Napisano 14 July 2017 - 10:19

Zależy od sytuacji. Nosi się ze sobą jedno i drugie.

 

Łuk jest dobry na szkielety na wolnej przestrzeni. Co prawda można próbować podejść z tarczą, ale na nowszych wersjach szkielet nie jest głupi i nie służy tylko do dawania expa, ale się cofa i ostrzeliwuje. W końcu go dorwiemy, ale jeśli na równinie są także inne potwory, to lepiej nie bawić się w podchodzenie, a wykosić najpierw tych, co strzelają, czyli szkielety właśnie.

Wyżej pisano o trudności zdobycia strzał... Gdy już się ma hodowlę kurczaków, to nie wiadomo, co robić z piórami. Zamiast nudzić się przy grinderze ze spawnerem to już bym raczej ruszył zad i nakopał krzemienia. Gdy już się dojdzie do łopaty ze szczęściem III, to i krzemienie nie są żadnym problemem.

 

Miecz przydaje się do wykończenia innych potworów niż te strzelające. Na nie po prostu szkoda strzał (to, że się łatwo robi, nie znaczy, że trzeba zaraz wywalać :) ). Również na szkielety w jaskiniach czy kopalniach lepszy jest miecz niż łuk, bo spotkamy przeciwnika na krótszym dystansie, ten nie ma gdzie uciec i po prostu szkoda czasu na napinanie łuku. Jeżeli chodzi o PvP, to również chyba miecz przyda się bardziej. Na standardowych ustawieniach głodu żywy Gracz popyla na sprinto-skoku, bo co mu tam, a trafić takiego z łuku to nie lada sztuka. Zresztą, ile razy trzeba by trafić kogoś w zaklętej diamentowej zbroi, nawet najlepszym łukiem? I to tak, by nie zdążył zregenerować sił jedzeniem...

 

Siekiera, która w nowszych wersjach jest nie tylko narzędziem, ale również bronią, służy do ciosów mocniejszych, ale cios jest wolniejszy niż z miecza i nie możemy sieknąć kilku przeciwników na raz. Niektórzy znajomi wprawiają się w toporze, chociaż ja używam go tylko do polowania. Moby pasywne nie atakują, więc na szybkości ciosu mi wtedy nie zależy, ale lepiej sieknąć raz, a dobrze.


  • luc78, Egzequtor i Grzesiek11 lubią to

#107 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 14 July 2017 - 23:57

Ja preferuję walkę dystansową. Łuk jest bardzo rozwiniętym narzędziem w minecraft, ponieważ posiada wiele ciekawych strzał, które w dobrym użyciu są bronią nie do skontrowania.
Jeśli chodzi o walkę wręcz, najlepiej moim zdaniem sprawdza się tu topór, który aktualnie ma najwyższe zadawane obrażenia, a sam system walki opiera się na precyzji i dokładności. No niestety, coś za coś, topory są cholernie powolne.



#108 Nupp_

Nupp_

    MinecraftSklep.PL - Najtańsze Premki!

  • Użytkownik+
  • 324 postów
  • Nupp_#0802
  • Nupp_
  • ehe

Napisano 27 February 2018 - 00:08

Ja tam wolę miecz, jeżeli chodzi o pvp to łuk zadaje mało dmg a strzały są trudne do zdobycia

#109 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 27 February 2018 - 05:21

No pewnie, że łuk...

K/d 12.7 na BW z niczego się nie wzięło :P


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#110 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 28 February 2018 - 11:25

Łuk. Wincyj DMG i można na dodatek kogoś/coś zatruć jedną z nowych strzał.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#111 luc78

luc78

    Znawca

  • Użytkownik
  • 290 postów
  • luc78

Napisano 28 February 2018 - 11:56

Wolę siekierę.


  • Zeus1970 lubi to

#112 creepek_

creepek_

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 713 postów
  • creepek#7535
  • creepek

Napisano 20 March 2018 - 00:14

Ja wole patyk z sharpness 1000 i knockback 1000. ahh jak ja lubie patrzec jak ofiara przelatuje setki kratek po udezeniu, a najlepsze jest to, ze jest czerwona i przewrócona :kappa:

A tak na serio... wolę miecz, więcej adrenaliny jest :)

Potrzebujesz pomocy z serwerem?
Napisz do mnie na PW! Chętnie ci pomogę ;)
Zapraszam również na discord: creepek#7535

DONEJTY

- Od: Szogunx | Wiadomość: | Ilość: 8

- Od: Grzesiek11 | Wiadomość: Cel: być w każdej diaxxowej sygnaturze | Ilość: 5

- Od: jahumen | Wiadomość: Jahumen to król | Ilość: 1
- Od: grepolis | Wiadomość: Daj mnie do sygnatury | Ilość: 1
- Od: psiki | Wiadomość: CHCE DO SYGNATURY :P | Ilość: 1


#113 Eclipse

Eclipse

    Nowy

  • Zbanowany
  • 1 postów

Napisano 15 April 2018 - 18:40

Wolę walki na dystans, więc zdecydowanie łuk



#114 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 15 April 2018 - 18:46

Ja wole patyk z sharpness 1000 i knockback 1000. ahh jak ja lubie patrzec jak ofiara przelatuje setki kratek po udezeniu, a najlepsze jest to, ze jest czerwona i przewrócona :kappa:

A tak na serio... wolę miecz, więcej adrenaliny jest :)

Ale Ty wiesz, że knockback na mieczu/etc. jest "capped" na kilkudziesięciu kratkach. (Moby nie mają tego limitu, tylko gracze)

 

@Topic

 

Łuk + Strzały Harming II


Użytkownik Katniss edytował ten post 15 April 2018 - 18:46

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#115 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 15 April 2018 - 23:09

Patrząc na moje umiejętności walki na miecze, zdecydowanie wybieram łuk.


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#116 RupSon

RupSon

    Znawca

  • Użytkownik
  • 269 postów
  • Rupson

Napisano 17 April 2018 - 14:26

Uwielbiam łuk. A raczej graczy, którzy go używają. Stoi sobie pierdoła i strzela. Nie trafia. Strzela po raz drugi - unik. Jestem coraz bliżej niej. Zaczyna panikować i popełnia błąd. Odwraca się i próbuje uciec. Wtedy pakuję jej moje 18 CPS w zad i tak kończy się krótka kariera wyborowego "szczelca".



#117 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 17 April 2018 - 15:34

Uwielbiam łuk. A raczej graczy, którzy go używają. Stoi sobie pierdoła i strzela. Nie trafia. Strzela po raz drugi - unik. Jestem coraz bliżej niej. Zaczyna panikować i popełnia błąd. Odwraca się i próbuje uciec. Wtedy pakuję jej moje 18 CPS w zad i tak kończy się krótka kariera wyborowego "szczelca".


Stara wersja.
  • Katniss lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#118 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 17 April 2018 - 16:35

Uwielbiam łuk. A raczej graczy, którzy go używają. Stoi sobie pierdoła i strzela. Nie trafia. Strzela po raz drugi - unik. Jestem coraz bliżej niej. Zaczyna panikować i popełnia błąd. Odwraca się i próbuje uciec. Wtedy pakuję jej moje 18 CPS w zad i tak kończy się krótka kariera wyborowego "szczelca".

Ciekaw jestem kiedy Twoja kariera się skończyła, skoro używasz cheatów... :D

I musiał być na prawdę słaby żeby nie trafił 2x z takiej odległości (po opisie wnioskuje że jakieś 20 metrów).


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#119 CichyCreeper

CichyCreeper

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 301 postów
  • (Zmieniany)

Napisano 17 April 2018 - 19:53

Miecz w głównej ręce i łuk w drugiej. Problem rozwiązany :)

moja ulubiona kombinacja


choinka-sterowana-z-minecrafta-1.8-2014.


#120 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 17 April 2018 - 20:04

Miecz w głównej ręce i łuk w drugiej. Problem rozwiązany :)

moja ulubiona kombinacja

Lepiej tarczę i jak chcesz użyć łuku to w slocie obok, scrollujesz i gotowe. I możesz strzały blokować, wystarczy przełączyć się na miecz i PPM. :D


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/