Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kącik Warhammer 40,000 - bitewniak, gry, książki i wszystko w tym uniwersum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 28 January 2014 - 21:03

40k_logo_front.gif

"Jest 41 Milenium. Ponad sto wieków Imperator Ludzkości siedział nieruchomo na Złotym Tronie Ziemi.
On jest mistrzem rasy ludzkiej dzięki woli bogów i mistrzem milionów światów dzięki potędze niepokonanych armii.
On jest gnijącym ścierwem wijącym niewidoczną energią z Epoki Mrocznej Technologii.
Jest Zmurszałym Władcą ogromnego Imperium Człowieka, dla którego tysiące dusz ludzkich poświęcanych jest codziennie.
Nawet teraz, w jego nieśmiertelnym stanie, Imperator kontynuuje swą wieczną czujność.
Potężne floty wojenne przekraczają pełne demonów wyziewy Osnowy, jedyną trasę między odległymi gwiazdami,
a ich droga jest oświetlana przez Astromikanów, psychiczny przejaw woli Imperatora.
Ogromne wojska toczą bitwy w Jego imieniu, na niezliczonych światach.
Najwięksi wojownicy; Adeptus Astartes, znani jako Kosmiczni Marines, udoskonaleni super-żołnierze na straży ludzkości.
Niezliczona siła bojowa Gwardii Imperialnej, wspomagana przez zawsze czujną Inkwizycję oraz Kapłanów Maszyny, Adeptus Mechanicus.
Wszyscy oni i tak ledwo wystarczają, żeby trzymać z dala stale rosnące zagrożenie dla ludzkości ze strony obcych, heretyków, mutantów - i wiele, wiele gorszych rzeczy.
Być człowiekiem w tych czasach, to być jednym z niezliczonych miliardów. To jest żyć w najokrutniejszym i najbardziej krwawym reżimie jaki można sobie wyobrazić.
To są opowieści o tych czasach. Zapomnij o mocy technologii i nauki, tak wiele zostało zapomniane i już nigdy nie zostanie przywrócone.
Zapomnij o obietnicy postępu i zrozumienia, w tej ponurej przyszłości istnieje tylko wojna.
Nie ma pokoju wśród gwiazd, jest tylko wieczna rzeź, ubój i śmiech spragnionych krwi bogów."


O to i jest! W końcu powstał oficjalny temat WH40K. Jest do rozmów o wszystkim związanym z tym - dyskusje o uniwersum, bitewaniaku, malowaniu figurek czy o grach powstałych w tym uniwersum.

Bracia neckbeardzi! O to nasz temat.

 

"In the grim darkness of the 41st Millenium there is only AWESOME!"

 

Dosyć krótka(ale jakże wspaniała) opowieść o Kosmicznych Marines, którzy byli po prostu EPICCY


Lista oficjalnych fanów Warhammer 40,000



(przepraszam za beznadziejność tego posta, jak będę miał dostęp do komputera to naprawię. I dopiszę mnóóóóóstwo rzeczy(raczej).)


  • Swetie13 lubi to

LhrBkHs.jpg


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 28 January 2014 - 21:06

Dopisuj mnie, nie pierniczysz Inquer(a)nalu!


xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#3 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 28 January 2014 - 21:10

Tak se myślę że możnaby dopisać przy każdym jego ulubioną/posiadaną(w wypadku bitewniakowców) frakcję/rasę.

LhrBkHs.jpg


#4 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 28 January 2014 - 21:11

No chyba pan kpi. Na liście mnie nie ma. STEEL REHN WILL FALL ON YOU FROM SPEHSS
Posiadana - Orkowie Sercem jednak - Tyranid
Nie żeby to było to prawie to samo ;_________;


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#5 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 28 January 2014 - 21:27

Dodani.

LhrBkHs.jpg


#6 RaTmAnPL

RaTmAnPL

    Artysta - Viking

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • RaTmAnPL

Napisano 28 January 2014 - 21:48

Primo - Czemu mnie nie ma na liście, ja się pytam nikczemniku jeden? Jak się tam nie znajdę, wyślę na Twój dom mój wspaniały regiment gwardii.

Secundo - Czy wstęp to przypadkiem nie jest kopiuj/wklej z Loxara? ;-; 


"In a time before time somebody attacked somebody"

~ Ludzkie dziecko do ludzkiego dziecka.


#7 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 28 January 2014 - 22:08

Emm... Ten no... No jest. JUW GOT A FUKJIN PROBLEM?!
Już dodaje pana.

LhrBkHs.jpg


#8 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 28 January 2014 - 22:49

Hm, a zatem odnośnie bitewniaków nie planuję posiadać (za drogie, poza tym nie ma z kim grać w mojej okolicy). A sercem gwardzista rzecz jasna :D


xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#9 Equant

Equant

    I'll steal all the oxygen

  • Użytkownik+
  • 222 postów

Napisano 28 January 2014 - 23:22

Hmm... Ja tylko grałem w DoW 2 i raz w bitewniaka na warsztatach w jednym sklepie z planszówkami. Ostatnio jednak planuję zacząć kolekcjonować figurki (z warsztatów mam tylko jednego Spejs Marina), lecz biorąc pod uwagę fakt, iż chciałbym również zakupić trochę sprzętu do produkcji muzyki to raczej ciężko będzie, tym bardziej, że drogie te figurki są :/ MEDŻIK DE GATERING I TAG LEBRZE!

,,Better call Neo." ~Modi1

E52DBLl.gif


#10 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 29 January 2014 - 00:00

No yo, dopiszta mnie. ;-;
Eldarzy FTW.
Gdybym miał kasiorkę to chętnie zainwestowałbym w swoją armię do bitewniaka, ale nie mam więc smutek, żal i czarna rozpacz.
"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#11 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 29 January 2014 - 11:08

Ogólnie jak dla mnie w tej kwestii WFB jest lepsze bo możesz stosować wypełniacze do regimentów co wychodzi taniej. Wszyscy którzy poszukują alternatywy - WFB. Kupujesz jeden oddział, a w razie potrzeby dostawiasz do regimentu dodatkowe podstawki które kosztują ~10 razy mniej niż zestaw modeli tego samego (Chyba że to jakiś heros, albo co)
Niby w WH40k też można ale często w ogniu walki podstawki by się najpewniej mieszały, ale kilka rozwiązań istnieje na pewno. Każdemu kto ma mało kasy - polecam!


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#12 Miszla

Miszla

    Nie mam przyjaciół

  • Użytkownik+
  • 513 postów
  • Miszla

Napisano 29 January 2014 - 18:22

Zawsze chciałam grać w "RPG bez prądu". Szkoda tylko, że nigdy nie miałam gdzie, jak, czym i z kim.



#13 Bard

Bard

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 30 January 2014 - 17:15

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Nie oglądałem, ale może was zaciekawić.



#14 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 30 January 2014 - 17:33

@up Tja, słyszałem. Nie jest złe, ale osobiście spodziewałem się czegoś lepszego :)


xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#15 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 31 January 2014 - 13:45

Trochę poprawiłem pierwszy post. Napiszcie jakbyście chcieli, żeby coś dodać. ;-;

(Tak wiem, obrazek też podpi*rdolony od Loxara, ale ćśśśś....)


LhrBkHs.jpg


#16 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 31 January 2014 - 13:50

Wrzuć historię World Engine. Przetłumaczoną (ja mogę ewentualnie przetłumaczyć) Niech będzie im dane wiedzieć:

In the grim darkness of the 41st Millenium there is only AWESOME


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#17 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 31 January 2014 - 15:51

Dodana historia przetłumaczona przez Tibka. Czytajcie!

LhrBkHs.jpg


#18 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 31 January 2014 - 16:01

Uch, trochę spaliłem miejscami tłumaczenie, ale mam nadzieję że sens zachowany ^ ^"
Czytajcie, czytajcie.


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.

#19 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 01 February 2014 - 10:08

Graliście w Dawn of War? Jak tak to w którą część? I jakie są wasze opinie na temat tej gry?
(trzeba trochę rozruszać ten temat ;-; )

LhrBkHs.jpg


#20 Tiberian

Tiberian

    Krasnolud - Władca Run

  • Weteran
  • 1529 postów

Napisano 01 February 2014 - 10:26

Dawn of War II ssie kompletnie.
>Grupa 4 Space Marines z małymi posiłkami ląduje na planecie i zabija setki jak nie tysiące Xenos
>Na końcu poziomu spotykają bossa/coś się dzieje
>Praktycznie nieskończone zrzuty posiłków przy punktach

>Nie można budować bazy

No kurna. Pierwszy DoW był najlepszy.
As of


 


Próżno szukać mądrości na drzewach, bowiem rośnie ona na brodach.