Skocz do zawartości


Zdjęcie

Programowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

#41 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 25 January 2014 - 14:01

[...]

 

dobra, dosc pieprzenia, jak by ktos mial jakies pytania to sluze pomoca z C, C++, pythona, lua i vhdl (jak ktos sie chce bawic AVR'ami tez odpowiem na pytania).
 

[...]

 

Programujesz je w asemblerze czy w C?



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 Hako

Hako

    Bako

  • Użytkownik
  • 270 postów
  • Hako

Napisano 25 January 2014 - 19:23

swego czasu bawilem sie w C + wstawki assemblerowe. ale niepowiem, asm ma przyjemny. nie to co 8051


@down: sory, liter cyferówka :D



#43 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 25 January 2014 - 19:40

swego czasu bawilem sie w C + wstawki assemblerowe. ale niepowiem, asm ma przyjemny. nie to co 81

Jakie 81? ;d Ja się pobawię pewnie elektroniką, jak trochę więcej ogarnę to może wezmę się za jakiś mikrokontroler (dla mnie C nie wchodzi w grę, tylko asemblery). Tylko nie wiem co wybrać, albo ARMy albo AVR, najchętniej jakiś 16 bitowy.

 

A tak codziennie to programuję w asemblerze dla x86, bardzo fajny, podobny do ARM-ów.



#44 Hako

Hako

    Bako

  • Użytkownik
  • 270 postów
  • Hako

Napisano 25 January 2014 - 20:00

 ARMy albo AVR, najchętniej jakiś 16 bitowy.

ARM są 32 bitowe, a AVR 8bitowe....

co do "tylko asemblery" to jest masochistyczne podejscie "zrobię tak bo mogę!".
Jednak polecał bym wstawki asm w C. no chyba ze robimy cos prostego na attiny albo picoblaze.

ps: 2up: mialem namysli 51 - 8051, popieprzylo mi sie z ruskimi wagonami metra serii 81 :D



#45 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 25 January 2014 - 20:06

ARM są 32 bitowe, a AVR 8bitowe....

co do "tylko asemblery" to jest masochistyczne podejscie "zrobię tak bo mogę!".
Jednak polecał bym wstawki asm w C. no chyba ze robimy cos prostego na attiny albo picoblaze.

ps: 2up: mialem namysli 51 - 8051, popieprzylo mi sie z ruskimi wagonami metra serii 81 :D

Wiem, to wynikło z logiki zdania, powiedziałem, że albo ARMy, albo AVR, albo coś innego 16 bitowego. Też myślałem, że chodzi o '51.

Masz jakieś przykłady asemblera dla ATTiny? Nigdzie nie mogłem czegoś podstawowego znaleźć. ;p

 

"tylko asemblery" - nie wiem, naprawdę czemu wiele ludzi uważa programowanie w asemblerze za szaleństwo.

 

A właśnie, mój wzorzec:

Nick: wojciech87
Wiek: ~12
Języki: C, Asembler x86


#46 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 25 January 2014 - 21:57

Ja zamierzam nauczyć się C# głównie do pokombinowania z grami. Posiadacie jakieś fajne poradniki co do tego języka? 



#47 Gość_GBH301_*

Gość_GBH301_*
  • Gość

Napisano 25 January 2014 - 22:44

Ja zamierzam nauczyć się C# głównie do pokombinowania z grami. Posiadacie jakieś fajne poradniki co do tego języka? 


Mam nawet książkę.

 



#48 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 25 January 2014 - 22:49


Mam nawet książkę.

 

Jaką? Tytuł i autor. : -)



#49 Hako

Hako

    Bako

  • Użytkownik
  • 270 postów
  • Hako

Napisano 25 January 2014 - 22:52

Masz jakieś przykłady asemblera dla ATTiny? Nigdzie nie mogłem czegoś podstawowego znaleźć. ;p


Mają zredukowana liste instrukcji, np. niema mnożenia.

 

tutaj ladne porownanie jest: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



btw:

 

Wiek: ~12

cyferki ci sie miejscami niezamieniły? bo zeby gimbus wiedział co to asm to mi niewmówicie...



#50 Gość_GBH301_*

Gość_GBH301_*
  • Gość

Napisano 25 January 2014 - 23:10

Jaką? Tytuł i autor. : -)




Stara ale jara.
 

 

cyferki ci sie miejscami niezamieniły? bo zeby gimbus wiedział co to asm to mi niewmówicie...


Dzisiaj 7 latka mozesz nauczyć administracji jakimś serverem na poziomie technikum wiec to akurat nie jest zadnym szokiem. :F



#51 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 25 January 2014 - 23:43


Mają zredukowana liste instrukcji, np. niema mnożenia.

 

tutaj ladne porownanie jest: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



btw:

 

cyferki ci sie miejscami niezamieniły? bo zeby gimbus wiedział co to asm to mi niewmówicie...

Wmówimy.

 

Podstawowe operacje umiem wykonać - tzn. na tyle by stworzyć użytkowy program... ciągle się uczę(teraz pewnie zacznę się uczyć programowania koprocesora i trybów pracy procesora) i nie widzę w asemblerze jakiejś szczególnej trudności, tylko po prostu czasem nie umiem wykonać czegoś ze strony logicznej/algorytmicznej, a nie takiej że nie znam jakiejś instrukcji. A programowanie zacząłem w wieku 9 lat, w Pascalu (żałuję, że nie zacząłem go w C, bo teraz moja skromna wiedza byłaby większa).

 

PS. 12 lat to nie gimbus.



#52 MinecraftRiw

MinecraftRiw

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 91 postów
  • Pikkon12

Napisano 26 January 2014 - 10:45

Ej mam takie pytanie,ktoś z was korzysta z Visual Studio 2012?

Bo mam problem nie wiem jak do projektu C# dodać plik w którym będę mógł pisać kod XAML.



#53 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 26 January 2014 - 16:58

@up

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Ale tutaj na stronie jedynego (nie)słusznego producenta oprogramowania masz wyjaśnione:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#54 MinecraftRiw

MinecraftRiw

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 91 postów
  • Pikkon12

Napisano 26 January 2014 - 18:09

Podałeś dobry link tyle że ja mam VS 2012

 

Tak poza tym to tak sobie myślę że niewygodnie tak jest pisać o kodowaniu poprzez ten temat.

Potrafię całkiem nieźle projektować strony w PhotoShopie i powoli uczę się też je kodować,więc w przyszłości zrobię nam stronę.



#55 -Avalon-

-Avalon-

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 124 postów

Napisano 26 January 2014 - 19:01

Nick:SebastianxD
 Wiek:13 
Języki: 
Notatnik :" nie wiem nie programuję w CCC tylko w notatniku 
więc co mam tu pisać czasami sobie na tablicę w minecraftcie popisze :C

  • Hako lubi to

#56 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 26 January 2014 - 19:33

@up

To co nazywasz "notatnikiem" to język skryptowy batch powłoki windowsowej. I zedytuj post, bo stronę rozciągnąłeś.



#57 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 30 January 2014 - 19:54

@Mały refresh

 

Jak mi się będzie chciało nauczę się Javy. ;]



#58 Gość_GBH301_*

Gość_GBH301_*
  • Gość

Napisano 31 January 2014 - 08:25

@Up

I kryptografii się przy okazji naucz bo przydałby sie wreszcie komunikator z prawdziwego zdarzenia który by jeszcze działał na kilku systemach.



#59 Ciach

Ciach

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 231 postów

Napisano 31 January 2014 - 08:54

@Up

I kryptografii się przy okazji naucz bo przydałby sie wreszcie komunikator z prawdziwego zdarzenia który by jeszcze działał na kilku systemach.

Masz przecież skype... #aleniebotomicrosoft



#60 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 31 January 2014 - 10:57

@Up

I kryptografii się przy okazji naucz bo przydałby sie wreszcie komunikator z prawdziwego zdarzenia który by jeszcze działał na kilku systemach.

Może Pidgin? Masz w nim fejsa, gg, irc i wiele innych protokołów. No i jest wieloplatformowy.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.