Skocz do zawartości


Ciekawostki dotyczące Minecraft [10 diaxów/ciekawostka]


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
299 odpowiedzi w tym temacie

#21 Saszykowy

Saszykowy

    Czarny Drwal

  • Użytkownik+
  • 139 postów
  • Saszyk

Napisano 17 November 2013 - 13:09

A ja dodam jeszcze trochę ciekawostek bo mi się przypomniało:

1. Jeśli biegniesz po piasku to pasek głodu spada znacznie szybciej niż normalnie. // Było na "naszym" fanpage

Ma to symulować trudne warunki panujące na pustyni.

2.Enderman zabity przez Golema zawsze zostawia Perły Kresu. // Potrzebna weryfikacja

3.Pogoda w Minecrafcie zmienia się co 7 minecraftowych dni.

Jest to około 2 godzin w rzeczywistym świecie.

4.Tło paska ekwipunku jest zrobione z bloków piasku. // Potwierdzone

5.Zwykłe płotki i netherowe nie łączą się.


eJwLTiyuqsxW0FUoraosyc4vz8vMVnAuSkwrCc4s

 mca.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 kisiell051999

kisiell051999

    KISIEL O SMAKU BUDYNIU ^^

  • Użytkownik+
  • 229 postów
  • kisiel6

Napisano 17 November 2013 - 13:27

1: W Farlands książka na stole do zaklęc nie jest do nas zwrócona nawet jeśli stoimy bezpośrednio obok stołu.

2: Jeśli na z: 29999998 postawimy piston a przed nim damy blok nie występujący w Farlands i go przesuniemy to on zniknie.

3: Można w Farlands położyć bloki, ale tylko programami np: Mcedit lecz wtedy ten program się buguje.

Mam w sumie 5 ciekawostek :3

@up
Ładnie to tak kopiować z FB serwera hardcore?

#23 YisRaise

YisRaise

    Władca Mroku

  • Użytkownik
  • 226 postów
  • YisRaise

Napisano 17 November 2013 - 13:32

1. Blaze rod jest w stanie przepalić 12 czegoś ( żelaza, cobblestone'a etc. ) czyli na przepalenie stacka potrzebujemy 5 i 1/3 blaze rod'a.

 

2. ( Sam odkryłem przypadkiem, nie wiem czy ktoś to wcześniej odkrył ) Można kłaść dywan z wełny na wodę ( aby się udało trzeba od ściany która jest klocek nad wodą położyć dywan wtedy on pojawi się na wodzie, a później od niego można kłaść następne ) , po czym można po nim bez problemu iść, nawet na spływającą ta sztuczka działa, na lawę także ale dywan by się spalił ;x // Zatwierdzone ;)

 

3. Można kłaść dywan na dywan dzięki czemu można zrobić półki sklepowe ( Jako przykład wykorzystania tego )


  • kisiell051999 lubi to

#24 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 17 November 2013 - 13:38

Jeżeli stoimy w Netherze pod górną skałą macierzystą, możemy przedostać się nad nią w jeden prostu sposób. Rzucając perły Endermana w górę bezpośrednio pod bedrockiem, mamy szansę dostać się nad nią. W niektórych miejscach możemy tam budować, a jedynym wyjściem jest zbudowanie portalu.


  • czacza22 lubi to

"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#25 dark312

dark312

    Obviously not a brony

  • Użytkownik+
  • 117 postów

Napisano 17 November 2013 - 13:54

Za pomocą nowego drzewa wprowadzonego w wersji 1.7 (Dark Oak, Ciemny Dąb) możemy "zniszczyć" bedrock, wystarczy że postawimy na nim ziemię w formie 2x2x1, położymy tam sadzonki i użyjemy na nich mączki kostnej, a następnie będziemy kłaść kolejne sadzonki usuwając tylko dolną część drzewa (2x2x1). Robimy tak aż do momentu w którym liście pojawią się w miejscu sadzonek, a niektóre bloki bedrocka zostaną zastąpione przez drewno. // Zatwierdzone


  • kisiell051999 lubi to

No ale na linugzie nie da siem gradź w lola i wogule tam tylgo konsola lololo!!11!!1xdDddd

Ja mam piradzgieko łinduwsa i jeztem proo kox u i wougle lololo xDDdDDDdd!11!111.

^ Większość tego forum. ^


#26 Zephir

Zephir

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 203 postów
  • Zephirnicki

Napisano 17 November 2013 - 14:30

W Survival Test po zabiciu szkieleta był "deszcz" strzał.

W Survival Test Creeper jest bardzo ciemny.

W Survival Test po zabiciu Creepera wybuchał.


p0ygcmeprofplblmkv4c.gif
 


#27 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 17 November 2013 - 15:00

-jeśli wsadzimy głowę w blok glowstone//tnt nie udusimy się

-po wsadzeniu głowy w ww bloki będziemy (bez modów)widzieli wszystkie puste przestrzenie pod ziemią


"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#28 Marthy

Marthy

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 472 postów

Napisano 17 November 2013 - 15:03

Czy Wiedziałeś że:

Dziwięk EXPA jest zaciągnięty z innej gry? // Wymagane potwierdzenie

Kwiatki z wersji 1.7 to zmieniona textura sadzonki drzewa.

Złotym kilofem nie można wykopać Diamentu oraz Redstone, lecz bardzo szybko wykopuje Węgiel



#29 MorskiArek

MorskiArek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • prowojo1pl

Napisano 17 November 2013 - 15:11

gdy przekroczysz granice mapy pojawiaja sie bardzo wielkie

lagi.



#30 Sonic_Gorski

Sonic_Gorski

    #SONIC #SWAG

  • Użytkownik+
  • 67 postów
  • hgorski6

Napisano 17 November 2013 - 15:13

1.24791 To maksymalny level w minecrafcie. // Zatwierdzone

2.Gdy świat minecraft  zaokrąglić, byłby wtedy o 7 razy większy od planety ziemi. // Muszę się zastanowić nad zatwierdzeniem tego...

3.Gdyby schować wszystkie diamenty z  całej minecraftowej mapy, zapełnione by było 6781684027 podwójnych skrzyń blokami diamentów.


happy_birthday_sonic_the_hedgehog___by_m


#31 kijek3

kijek3

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Kijek3

Napisano 17 November 2013 - 15:24

1. Na hallowen niektóre moby mają dynie na głowach.

2. Na święta skrzynia ma teksturę prezentu. // Zatwierdzone



#32 Jango_Czarny

Jango_Czarny

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Jango_Czarny

Napisano 17 November 2013 - 15:25

Pigman (nie ten z netheru tylko steve z teksturą swiniaka) miał być odpowiednikiem osadników.



#33 Killer2gudPL

Killer2gudPL

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 66 postów
  • Killer2gudPL

Napisano 17 November 2013 - 15:37

Szansa na zepsawnowanie różowej owcy wynosi 0,5 % procenta. // Wymagane potwierdzenie



#34 MajsterOdTapet

MajsterOdTapet

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • MajsterOdTapet

Napisano 17 November 2013 - 15:41

Grzyby wytwarzają delikatne światło.



#35 Walet

Walet

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 304 postów

Napisano 17 November 2013 - 15:50

Jeśli posiadamy świat z przed Bety 1.8.1 i odpalimy go na np.: 1.7 to mogą się zmienić położenia biomów a w nieodkrytej części mapy powstać ściany z biomem np.: dzunglowym.

Daje to niesamowity efekt i ułatwia znalezienie rud. :)


q19TCb3.png


#36 haffff

haffff

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 261 postów

Napisano 17 November 2013 - 15:52

1.Większość rud ma prawie taką samą teksturę(różnią się tylko barwami)

2.Netherrack oraz endstone mają kolorystycznie zmienioną teksturę Cobblestona.

3.Bedrock ma mocno przyciemnioną teksturę stona

4.W grze Borderlands 2 był easteregg dotyczący minecrafta

5.Z początku Notch chciał do gry dodać zamiast szmaragdów rubiny.Tekstura różniła się tylko kolorem. // Zatwierdzone

6.Przez takie przedmioty jak:Kowadło,stół do zaklinania,hoppery przenika promień Beacon blocka.

7.Jednym z pierwszych escapów w minecraft'cie był "Herobrine Escape".

8.W plikach z teksturami górna część trawy jest szara ale za to boki już mają kolor zielony

9.Łuk z zaklęciem "Flame" potrafi odpalić TNT.

10.W wersji gry alpha drewno mogło palić się wiecznie.



#37 Velta

Velta

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 772 postów
  • Velciakk

Napisano 17 November 2013 - 15:56

  • Jeżeli nasza postać utraci wszystkie punkty życia i w tym momencie się uzdrowimy (modyfikacją-cheatem), nasza postać będzie żyć, ale będzie w pozycji zabitego Steve'a aż do zamknięcia mapy.
  • Bruk jest niezniszczalny w stosunku do wybuchu kul miotanych przez Ghasta. // Zatwierdzone
  • Gracze odkryli, że źródło wody jest bardziej praktyczne niż kocioł, bo jest nieskończonym źródłem wody do napełnienia butelek na mikstury.
  • Struga światła wytworzona przez Magiczną latarnię sięga wysokości 256.
  • Spadnięcie bloków (piasek/żwir) na obiekt nie będący blokiem (na przykład pochodnia, czy pajęczyna) powoduje ich zniszczenie.

giphy.gif


#38 enderking100

enderking100

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 17 November 2013 - 16:00

Dźwięki Endermana to zniekształcone, spowolnione oraz puszczone od tyłu słowa "Hi" i "hello" // Było

Drzewo dark oak (wersja 1.7.2) może zniszczyć bedrock jeśli puści korzenie // Było

w wersji 1.7.2 powróciły dziwne bugi na granicy świata // Było



#39 smoczy123

smoczy123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • smoczy123

Napisano 17 November 2013 - 16:06

Nie wiem czy to podchodzi pod ciekawostkę, ale:

 

Czy wiesz, że klikając PPM na kociołek wypełniony wodą trzymając przemalowaną skórzaną zbroję można ją wyczyścić? // Zatwierdzone - ..nie wiedziałem o tym.. ;_;



#40 konwboy

konwboy

    Uczony

  • Weteran
  • 642 postów
  • konwboy

Napisano 17 November 2013 - 16:22

1. Jest bardzo, bardzo, bardzo mała szansa na to, że litery w logu Minecraft pozamieniają się miejscami. (udało mi się to osiągnąć zmieniając kod gry) // Zatwierdzone

 

2. Napewno wiesz, że Minecraft przechowuje swoje wszystkie informacje w postaci NBT i Chunków. Niestety, ograniczeniem jest wielkośc Chunk'a. Mojang nie może zwiększyć poziomej wielkości świata, ponieważ Chunki są ustawiane poziomo, a nie pionowo.

Wiele użytkowników chce to zmienić: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

3. Czy wiesz, że wszystkie modele które znajdziesz w grze zostały modelowane przez Mojang sześcian po sześcianie? Nie używają oni żadnych programów wizualnych typu Techne.

 

4. Notch przestał pracować nad Minecraftem, ponieważ "Wiek osób grających w Minecraft jest za bardzo zróżnicowany i nie wie na jakim przedziale wiekowym się skupić"

 

5. Robienie mikstur w Minecraftcie miało wyglądać bardzo interesująco (lecz jak zwykle Mojang musiał wszystko zepsuć) // Zatwierdzone