Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pomysł] Real-Life na modach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Real Life z modami - co o nim sądzisz? (26 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o pomyśle!

  1. Fajny, rozwijaj go dalej! (21 głosów [80.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 80.77%

  2. Coś tu potrzeba zmienić (koniecznie napisz co) (3 głosów [11.54%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.54%

  3. Ten pomysł to jakieś gunwo, won z tym! (2 głosów [7.69%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.69%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Lankiller

Lankiller

    Pieseł

  • Użytkownik+
  • 533 postów

Napisano 29 August 2013 - 20:52

Witajcie! 

 

Ostatnio dużo myślałem nad rozkręceniem własnego serwera i szukałem oryginalnego pomysłu. No i chyba znalazłem - serwer Real Life - ale uwaga - na modach! Chodzi tu o modyfikacje głównie techniczne (Ic2, BC) - kto siedzi w temacie ten je zna. Rozgrywka na serwerze odbywała by się na mapie wybudowanej w stylu modern ( wiadomo - wieżowce, bloki mieszkalne, domki, apartamenty itp.). I teraz tak, na samym początku dostajemy trochę pieniążków, akurat wystarczająca na wynajęcie mieszkania, i kupienie w sklepie  paru rzeczy. Dalsza rozgrywka polegałaby, jak w realnym życiu, na pracy. Dzięki zarobionym w ten sposób  pieniądzom, gracze kupowali by wyposażenie do swojego mieszkania (np. piecyki elektryczne, lampy, ozdoby) a także płacili za rachunki. Tak, na serwerze do każdego domu będzie dostarczona prąd i woda, jednak trzeba będzie ją opłacić :D Prąd zapewniała by elektrownia wiatrowa/słoneczna, z której do każdego domu, zdatnego do zamieszkania, prowadzone były by kable energetyczne. Prace na serwerze, były by typowo związane z modami, np. zbieranie gumy z drzew, montaż różnorakich urządzeń do późniejszej sprzedaży ( czyli tak naprawdę praca w fabryce ). Graczom którzy na to zasłużyli, przydzielane były by ważniejsze posady. Rozmyślałem także na wydobywaniem surowców, i wymyśliłem, że nie będą tego robić gracze, tylko zautomatyzowane żółwie. Ogólnie gracze nie mieli by kontaktu z surowcami, tylko z przetworami/gotowymi produktami. Serwer był by non-premium ale z WL, co wyeliminowało by idiotów. 

 

Co wy sądzicie o takim serwerze? Gralibyście? Co byście jeszcze zmienili?

 

To jest dopiero ogólny zarys, dużo się może zmienić!



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 chomik

chomik

    Inteligentny chomik

  • Użytkownik+
  • 140 postów

Napisano 29 August 2013 - 20:54

Ja bym grał.

 

Dodałbym coś takiego, że jak ktoś nie ma kasy, to może mieszkać (?) na ulicy, taki bezdomny. Mógłby żebrać itd. Dodanie NPC chodzących po ulicy i jeżdżących samochodami sprawiłoby, że na serwie nie byłoby ponuro.


aeN1WWp_460sa.gif


#3 Mrucux7

Mrucux7

    Wujek Markus

  • Weteran
  • 368 postów
  • Mrucux7

Napisano 29 August 2013 - 20:56

Tej, a wiesz ze przez moj mozg chodzil ten sam pomysl? ;_; Tylko za bardzo nie chcialem go wykonac. Poza tym; gralbym
Mrucux7 < Mój autograf, Jeśli jesteś moderatorem, to proszę, wpisz mi się do sygny. Piszę poprawnie po Polsku.
~ Adikso ;)
~ Mursztin
~ Rhanjie(☞゚ヮ゚)☞

#4 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 29 August 2013 - 20:58

Tak! Tak! Kuuuur tak! Czekałem na to bardzo długo :) Wiadomo, że jestem pozytywnie nastawiony. Jak rozumiem ma być oczywiście RP (nie RPG, samo RP) BTW. jeśli nie znajdziesz modyfikacji na narkotyki, mam na to pomysł:


xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#5 Lankiller

Lankiller

    Pieseł

  • Użytkownik+
  • 533 postów

Napisano 29 August 2013 - 21:01

@WojorowskiPL Tak, będzie to czyste RP. Już troszkę się rozglądałem za pluginami i na narktoyki coś tam wynalazłem :D



#6 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 29 August 2013 - 21:05

O, to milutko :3 Wiadomo, że będę grał, a odnośnie mapy polecam skontaktować się z twórcami mapy Greenfield i chociażby nawet to co obecnie jest (A jest OGROMNE) czy możnaby użyć ich mapy. Wiadomo, będą lekkie modyfikacje, ale chętnie pomogę :)


  • Lankiller lubi to

xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#7 Myy

Myy

    Bezbronny android

  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 29 August 2013 - 21:09

Ja nie zagram. Nie lubię modów, a te technologiczne dla mnie są nudne. A serwer może wypali.



#8 Lankiller

Lankiller

    Pieseł

  • Użytkownik+
  • 533 postów

Napisano 29 August 2013 - 21:13

@Wojo Dzięki za podsunięcie tej mapki, jest po prostu epicka :D Tylko mogą być problemy z jej uzyskaniem.

 

Widzę, że pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem :) Na chwilę obecną powiem, że pomysł będzie kontynuowany i nie długo będę zbierał ekipę, aby zacząć jakiekolwiek prace.



#9 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 29 August 2013 - 21:17

Nie ma za co, sam chciałem ją gdzieś użyć, ale wiadomo jak to ze mną jest, słomiany zapał lvl 99 :P Odnośnie kontaktu, to jeśli się nie mylę prawa do niej ma zarządca całego projektu. Znajdziesz go na planetminecraft ma nick jak się nie mylę THEJESTER, lub jakoś tak.


xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#10 SharikhPL

SharikhPL

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 235 postów

Napisano 29 August 2013 - 21:26

wszystko fajnie, dużo tematów, dużo pomysłów, ale mało serwerów...

grałbym, ale nie zagram. Dlaczego? serwer nie powstanie ;_;


=


#11 Popcorn

Popcorn

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 162 postów
  • Popcorn

Napisano 29 August 2013 - 21:40

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Takie tam miasta ;)


  • Lankiller lubi to

#12 Lankiller

Lankiller

    Pieseł

  • Użytkownik+
  • 533 postów

Napisano 29 August 2013 - 21:43

@Popcorn Dzięki za podrzucenie, przyda się. @Sharikh Skąd takie założenie? Czemu ma nie powstać? A może jednak wypali.

#13 Rafax011

Rafax011

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 836 postów

Napisano 29 August 2013 - 21:51

Bardzo chętnie zagram ;)



#14 WolfHunter17

WolfHunter17

    Kwadratowy:D

  • Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 29 August 2013 - 22:01

A można mieć naraz pluginy i modyfikacje?
Myślałem że trzeba mieć oddzielnie,np. forge'a i bukkita



#15 Popcorn

Popcorn

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 162 postów
  • Popcorn

Napisano 29 August 2013 - 22:02

można mieć wystarczy że zamiast bukkita wgrasz mcpc ;)



#16 TheUncharted

TheUncharted

    Nowy

  • Użytkownik
  • 55 postów
  • TheUncharted

Napisano 29 August 2013 - 22:17

Pomysł bardzo fajny, chętnie bym zagrał . Jeżeli chodzi o walutę to można by było wprowadzić IC2 Coinsy, trochę zabawy z nazwą&teksturą  i waluta serwerowa gotowa, ogólnie można też dodać nowy przedmiot - portfel który byłby "mini skrzyneczką" na pieniądze :D
 



Zawsze można po prostu dodać plugin ale co to za serwer "Real life" bez fizycznej waluty w twojej kieszeni ;)



#17 Jakpok

Jakpok

    Uczony

  • Weteran
  • 485 postów
  • jakpok

Napisano 29 August 2013 - 23:30

Samemu przez około pół roku prowadziłem podobny serwer i powiem, że trudno jest zrobić taki serwer od strony techniczej (mody, pluginy, mapa itp. ), a graczom po krótkim czasie nudzi się taka rozgrywka - zabranianie im zbyt wielu rzeczy, które są dostępne w mc kończy zdezorientowaniem i ciągłymi pytaniami - Czy moja ranga może to scraftować? Czy mogę tego używać itp. Z drugiej strony taki serwer potrzebowałby naprawdę sporo graczy, aby gospodarka mogła działać (bo co jeżeli na serwerze jest sporo górników, kiedy jakiś hutnik był widziany ostatnio tydzień temu). Taka rozgrywka musiałaby być naprawdę bardzo dobrze przemyślana i zaprojektowana, bo mały błąd przy planowaniu gospodarki, czy nie zbalansowanie rang może szybko zakończyć jego żywot.

#18 Mmesek

Mmesek

    Znawca

  • Użytkownik
  • 230 postów
  • Mmesek

Napisano 30 August 2013 - 00:31

Pomysł całkiem ciekawy i chętnie bym zagrał, ale jest jedna bardzo ważna rzecz odnośnie surowców - Turtle nie wykopią wszystkiego, jeden mod w wersji PreFinal i turtl po wykopaniu rudy crashuje serwer (no i teren gdzie turle by kopały musiałby być non-stop [chyba że graczy nie ma xD] załadowany)


Steam:

           Aktualna Lista modów MCF

 bannerSmall.png

Moja Strona! :D


#19 Lankiller

Lankiller

    Pieseł

  • Użytkownik+
  • 533 postów

Napisano 30 August 2013 - 06:30

@Jakpok jak już wcześniej wspomniałem, żaden z graczy nie miał by kontaktu z surowcami, tylko z gotowym przetworem. Wszelakie przepalarki były by zautomatyzowane, gracze zajmowali by się tylko praci typu rolnictwo, praca w fabryce. Gracze nie mieli by dostępu do craftingu, tak jak w prawdziwym życiu, kupowali by rzeczy za pieniądze zarobione w pracy.
@Mmesek Zawsze można zastąpić turtle quarry :D

#20 chomik

chomik

    Inteligentny chomik

  • Użytkownik+
  • 140 postów

Napisano 30 August 2013 - 08:42

Fajne by były NPC budujące poszczególne budynki, a graczy mogliby np. pomagać, albo na odwrót, gracze buduję, NPC pomagają, tylko mogą być z tym problemy.

 

 

Rób już tego serwa bo nie wytrzymam. .__.


aeN1WWp_460sa.gif