Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft outline shader (Borderlands) - instalacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrProrok

MrProrok

    Znawca

  • Użytkownik
  • 205 postów
  • prorok95

Napisano 04 August 2013 - 01:01

Witam!

Króciutki poradnik odnośnie tego jak zainstalować Miencraft outline shader. Każdy zastanawia się pewnie skąd to "Borderlands" w tytule. Otóż ten shader zmienia nieco grafikę/wygląd (jak kto woli) naszego minecraft'a na ten jaki każdy zna z gry Borderlands (i analogicznie Borderalnds 2 krótko rzecz ujmując). Do tego potrzebujemy w zasadzie aż/tylko dwa pliki do pobrania, chwilę czasu i rzecz jasna obeznanie z nowym systemem wgrywania modyfikacji do naszej gry pod wersję 1.6.2

 

Na początek chcę ostrzec, że ten krótki tutorial nie jest przeznaczony dla "kompletnie zielonych", ponieważ opisuję tu sposób wgrania wyżej wymienionego shadera z poziomu, gdy mamy już wgrany ModLoader (zwykły, czy też ten z Forge'a). Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, to tutaj link do świeżego wpisu na CraftPortal dotyczącego wgrywania modyfikacji na wersję 1.6.+

Poradnik – Jak instalować mody na 1.6 +

Jeśli nadal nie kminisz wgrywania modyfikacji na bieżącą wersję minecraft'a, to poproś o pomoc rodziców bądź kolegę, bo ja też mam limit pomocy ._.

 

Dobrze więc! Czego potrzebujemy gdy mamy zainstalowany już ModLoader? tego:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

(po wejściu na tą stronkę pobierzcie najnowszą wersję. Jak ktoś się nie zna na systemie cyferek i kropeczek w nazwie pobieranego pliku to po prawej macie datę i pobieracie plik wrzucony najpóźniej)

 

Gdy posiadamy już wgrany ModLoader i pobraliśmy te dwa pliki mamy wszystko, czego nam potrzeba! Możemy nawet wyłączyć internet...

 

Teraz krok po kroku jak to się instaluje:

1. Wchodzimy do folderu mods (%appdata%\.minecraft\mods)

2. Wklejamy do niego Shadery Sildura (pierwszy pobrany plik. Jest to plik *.jar)

3. Odpalamy minecraft wybierając oczywiście z rozwijanej listy profil z wgranym ModLoader'em

4. Już w samym menu głównym wchodzimy w options

5. Dostrzegamy nowy buttom jakim jest Shaders...

6. Klikamy na wyżej wymieniony buttoin, a następnie klikamy na button nazwany open shaderpacks folder

7. Po niespodziewanym pojawieniu się okienka przechodzimy do kroku 8

8. Do wyżej wymienionego folderu wgrywamy Shaderpack Naelego (drugi pobrany plik. Jest to plik *.zip)

9. W menu Shaders... pojawiła się nam nowa pozycja jaką są Shadery Naelego. Zaznaczamy tą pozycję i klikamy Done

 

To by było na tyle. Bardzo proste :)

Wyżej wymienione modyfikacje nie działają z OptiFine'em!

 

!Uwaga! Byłbym wdzięczny, gdyby w miarę możliwości każdy sprawdził, czy po wgraniu wszystkiego tak jak leci nie ma błędów, ponieważ u mnie "miga" niebo podczas dnia, jednak znajomy nie ma tego problemu, a wgrywał dokładnie to samo. Jeśli jakimś cudem się udało i chcesz podarować mi diament, to lepiej tego nie rób... Ja ich nie zbieram ._. Jeśli się okaże, że naruszyłem czyjąś prywatność tym tematem, lub złamałem prawo, to usunę ten temat po prostu. Jestem szarym obywatelem i chciałem się tym z wami podzielić...


  • NoFFuB lubi to

Jak to powiedział pewien uczony:
"Poznasz bliźniego po postach jego"

 

 

V Pokaż innym swój widok zza okna! [zabawa forumowa] V

 


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_bobekrobal_*

Gość_bobekrobal_*
  • Gość

Napisano 04 August 2013 - 03:58

Zainstalowalem... 10fps :0 normalnie jest 47! No nic... Ale czemu wszystko miga! A no tak, zapomnialem wylaczyc z tla tf2, lepiej wylacze. Ok, 20fps. Ale brzydkie shadery(nie lubie shaderow). Odinstalowywuje. Null, koniec, finito, break; return 0;. I znowu piekna vanilla na moim linuxowym pulpicie :3

#3 MrProrok

MrProrok

    Znawca

  • Użytkownik
  • 205 postów
  • prorok95

Napisano 04 August 2013 - 11:18

Taaak... Nie wspomniałem, że shadery strasznie podwyższają wymagania samej gry :/ Mi z około 80 fps'ów spadło do 45, więc różnica jest. Ale dziekuję za sprawdzenie/przetestowanie!


Jak to powiedział pewien uczony:
"Poznasz bliźniego po postach jego"

 

 

V Pokaż innym swój widok zza okna! [zabawa forumowa] V

 


#4 Gość_bobekrobal_*

Gość_bobekrobal_*
  • Gość

Napisano 04 August 2013 - 17:39

Prosze bardzo polecam się na przyszłość :D



#5 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 05 August 2013 - 00:14

Poradnik bardzo dobry, ale ja na razie nie będę mógł sobie na to pozwolić, ponieważ mam na tym podobne fps jak kolega @up /\

                                                                                                                                                                                                        | 

                                                                                                                                                                                                        |