Skocz do zawartości


Zdjęcie

[TuT] Jak stworzyć swoje własne Forum na cba.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawidn99

Dawidn99

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 821 postów
  • Dawidn99

Napisano 14 July 2013 - 14:50

Witam, Pewnie wiele osób z was miało kiedyś plan założenia własnego Forum pod serwer minecraft?

W dzisiejszym poradniku pokażę wam jak zrobić to od podstaw.

No to na początek potrzebujmy jakiegoś hostingu,

Ja zaprezentuje to na cba.pl


1) Wchodząc na stronę szukamy po lewej stronie Panelu Użytkownika, a w nim pola o nazwie "Zarejestruj"

2) Po wejściu wyświetli nam się panel z wybraniem nazwy domeny. mamy do wyboru trzy różne końcówki: cba.pl, c0.pl, y0.pl. A Po Lewej wpisujemy naszą nazwę, W moim przypadku będzie to tester99

3) Kolejny panel służy do zarejestrowania się w serwisie: Chyba nie trzeba tłumaczyć jak to zrobić. Po wypełnieniu danych obowiązkowych klikamy na: "ZAŁÓŻ KONTO"

4) Nasze Konto zostało założone więc idziemy na nasz e-mail i je aktywujemy

5) No i pięknie, twoje konto zostało aktywowane, teraz przechodzimy w "logowanie"

6) logujemy się tam wcześniej podanymi danymi: czyli nasza nazwa strony z końcówką którą wybraliśmy czyli w moim przypadku: tester99.cba.pl oraz wpisujemy poniżej hasło które sobie wybraliśmy

7) Jesteśmy w tej chwili w panelu strony Więc musimy zrobić kilka czynności Wchodzimy w panel który oznaczyłem czerwoną ramką

przechjnj.png

8) Po wejściu klikamy w przycisk oznaczony za pomocą czerwonej ramki. Robimy tak bo według mieć lepiej zarówno forum jak i stronę :) Co do strony także za niedługo pojawi się odpowiedni poradnik xD

przechyhy.png

9) W oznaczonym polu wpisujemy co kolwiek chcemy ja proponuje "forum" ponieważ tworzymy właśnie Forum

przechjqj.png


10) Ale co to za strona/forum itp bez swojej bazy dannych? Więc trzeba ją zainstalować xD Więc tak, wchdzimy w panel który jest w czerwonej ramce

przechded.png

11) Teraz ustawiamy swoje dane: ja dla przykładu dałem jako użytkownika: MineDavid oraz hasła których tu nie podam, poniżej umieszczam wam wzór jak powinno to wyglądać [tak wiem, nazwa usera z screena różni się z tą którą podałem xD]

przechgig.png

12) Jak już mamy swoją bazę dannych to wchodzimy tu: czyli w miejsce oznaczone czerwoną ramką

przechehe.png


13) Teraz przyszła pora na zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania :) Czyli jak je zainstalujemy to będziemy mogli się cieszyć że posiadamy już nasze własne proste forum. Ale i tak to za mało, więc pokażę wam więcej :) Oczywiście oprogramowanie do zainstalowania jest pokazane w czerwonej ramce xD

przechxwx.png

14) Teraz musimy zainstalować całe oprogramowanie co dla was opiszę w poniższym spoilerze:


a) Teraz wybraliśmy że oprogramowanie ma zostać zainstalowane właśnie w naszej subdomenie "forum". Mogliśmy wybrać aby zainstalowało w głownej domenie czyli na www.tester.cba.pl i klikamy "dodaj"

przechcuc.png

B) Po odczekaniu odpowiedniego czasu wchodzimy w link. Powinno wyświetlić wam się takie coś: 

przechece.png

c) Wciskamy "Next" i jedziem dalej

przechaua.png

d) I kolejny raz "next"

e) No i znów xD

f) Teraz trochę więcej roboty xD

W miejscu które oznaczyłem żółtą ramką wpisujemy nazwę użytkownika którą wybraliśmy czyli w moim przypadku jest to: "MineDavid"

Fioletową ramką zaznaczyłem miejsce w którym trzeba wpisać hasło do naszej bazy dannych

A brązową nazwę bazy danych jest to po prostu naszego loginu do panelu cba.pl tylko że zamiast "." są umieszczone "_'

I oczywiście klikamy "Next"

przechclc.png

g) Kolejny raz "Next"

h) znów "Next"

i) znów :/

j) Teraz uzupełniamy dane w pierwszym miejscu oznaczonym ramką o kolorze czerownym wpisujemy nazwę naszego Forum, właśnie ta nazwa będzie się wyświetlać w twoich kartach w przeglądarce, ja uznałem że wpisze tam "Minecraft" ale już po zrobieniu screeena. A za to w miejscu oznaczonym szarą ramką wpisujemy adres e-mail który będzie się wyświetlać w Forum, ja to miejsce pozostawię puste. No i oczywiście wciskamy "Next"

przechyxy.png

k) Teraz przyszła pora na stworzenie konta administratorskiego :)

Więc w miejscu czerwonej ramki wpisujemy nazwę użytkownika ja wpiszę tam a tu już nie wasza sprawa xP. Za to w miejscach brązowych ramek trzeba wpisać nasze hasło. A w miejscu zielonych wpisuje się swój adres e-mail 

przechjrj.png

i) Wszystko poszło według naszej myśli i możemy się wziąć do kolejnych etapów :D


15) No więc w tej chwili wbijamy w moim przypadku na www.forum.tester99.cba.pl Wszystko pięknie tylko jest mały problem. Wszystko jest po angielsku. I co teraz? Więc musicie rozwinąć panel języków który macie zaznaczony czerwoną ramką :) I wybieracie Polski, na screenie mam po polsku ponieważ Google Chrome i przetłumaczyła

przechufu.png

16) Kolejny etapem jest dodanie szablonu, Do tego celu będzie nam potrzebny program FillZeilla, Więc otwieramy go, Ale mamy problem, bo nie ma jeszcze użytkownika FTP dla naszej domeny, więc trzeba ją utworzyć musimy kliknąć na miejsce oznaczone na creenie czerwoną ramką. 

przecheme.png

17) Teraz musimy uzupełnić nasz formularz w miejscu oznaczonym czerwoną ramką wpisujemy nazwę użytkownika a na miejscu żółtych wpisujemy hasła. I klikamy "Dodaj"

przechbfb.png

18) Więc teraz już możemy się połączyć przez FPS czyli w moim przypadku FillZille

Robimy to tak, otpalamy program i uzupełniamy tak: w miejscu czerwonej ramki wpisujemy nazwę naszego serwera czyli w moim przypadku tester99.cba.pl a w miejscu żółtej nazwę użytkownika FPS dla mojego serwa to [email protected] oraz w różowej nasze hasło

przechoio.png

19) Teraz pora na szablon, Więc zapraszam na www.chomik.pl/minedavid czyli na dole. [Chomik został założony tylko w celu udostępnienia tego szablonu, nie jest to inna forma reklamy]

20) Po pobraniu pliki musimy go rozpakować za pomocą WinRara. W między czasie wchodzimy do plików naszego forum w FillZilly a w następnej kolejności folder mc_tgeme wrzucamy do folderu o nazwie "images" I jest git nasz szablon jest już na forum, lecz trzeba go jeszcze aktywować, więc w tym celu wchodzimy na adres naszego forum i logujemy się z konta administratora. I odpalamy Admin CP które oznaczyłem znów czerwoną ramką xD

przechvvv.png

21) Logujemy się i przechodzimy do "Templates & Styles" [oznaczane na kolor brązowy] następnie idziemy do "Import a Theme" [oznaczone na kolor szary] Tam gdzie znajduje się Zielona Ramka wgrywamy plik: "MineCraft Theme-theme.xml" który był w archiwum. Pod Kolorem Niebieskim jest oznaczone pole na nazwę szablonu wpisujemy tam co kolwiek chcemy ja tam wpisze "test" Oznaczamy pole zaznaczone na fioletowo. I klikamy guzik zaznaczony na bordowo

przechxkx.png

22) Teraz przechodzimy do miejsca oznaczonego kolorem czerwonym

przechcvc.png

23) Więc tak teraz klikamy na miejsce oznaczone kolorem żółtym a następnie na miejsce które zaznaczyłem ramką o kolorze fioletowym.

przechscs.png

24) Teraz przechodzimy na nasz adres w moim przypadku to www.forum.testery99.cba.pl 

Oto jest nasz efekt

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

25) Teraz warto się dowiedzieć jak robić Kategorie i Fora itp.  No więc tak Wchodzimy w miejsce które zaznaczyłem Pomarańczową ramką, a następnie w pole oznaczone kolorem szarym

przecholo.png

26) Więc tak możemy tworzyć zarówno Kategoria jak i Fora, w rubryce "title" piszemy nazwę jaką chcemy czyli np: "Siemka" w rubryce "Description" wypisujemy potencjalny opis. w "Parent Forum" wybieramy do jakiej Kategorii ma należeć nasza kolejna Kategoria lub Forum, Rubryka Display Order oznacza jako które forum lub kategoria ma być w której kolejności. Z uprawnieniami ale to w następnym poradniku. Aby zatwierdzisz naciśnij "Save Forum" Poniżej zamieszczam co to jest forum a co to Kategoria

a) Kategoria:

przechchc.png

B) Forum:

przechfvf.png


Serdecznie dziękuję za przeczytanie mojego poradnika, i mam nadzieję że wam się spodobał, Z góry informuje że poradnik jest w 100% zrobiony prze zemnie i zakazuje udostępniania go na innych forach. Złamanie powyższej zasady będzie związane z złamaniem Praw Autorskich

Aktualnie zamierzam stworzyć poradnik zaawansowany odnośnie Forum do minecrafta, a poza tym poradniki odnośnie Strony www i sklepu


  • Sibcat i MasterJakubus lubią to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_Adikso_*

Gość_Adikso_*
  • Gość

Napisano 14 July 2013 - 15:08

Lepiej na np. byethost.com lub polskim jatsu.pl - obydwa bez reklam



#3 Dawidn99

Dawidn99

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 821 postów
  • Dawidn99

Napisano 14 July 2013 - 15:21

@up podałem pierwszy o którym pomyślałem, czyli cba a poza tym co trudnego zapłacić 10 zł na 90 dni? Aby nie było tych reklam

 

@down & @up czy każdy kolejny post ma być na temat tego że wybrałem taki a nie inny hosting? 


Użytkownik Dawidn99 edytował ten post 14 July 2013 - 16:33


#4 dawidu00

dawidu00

    Nowy

  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 14 July 2013 - 16:09

no według mnie 10 zł to około 2 piwa zależy jakie. A można sobie znaleźć darmowy bez reklamy 2up  lub 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

  



#5 Charmander

Charmander

    Pokémon!

  • Użytkownik+
  • 496 postów
  • Fikou

Napisano 14 July 2013 - 16:43

fajne, tylko... że zły dział! to dział o poradnikach o Minecraft


maly_kotek.jpg

Posty:

1, 5 ,10, 15, 50, 100, 150, 200, 300, 400, 500, 1000, 1500

Charmander wspiera akcje przeciwko izi hace, bądź jak czarmander

 

ENTRY NUMBER 420
DANK, DANKER, YET DANKER, THE DANKNESS KEEPS GROWING.

THE DORITOS PIERCE MY SKIN. SCRUB READINGS NEGATIVE.
THIS NEXT MONTAGE PARODY WILL BE VERY VERY MLG
WAT U 2 THINK?

 


#6 Dawidn99

Dawidn99

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 821 postów
  • Dawidn99

Napisano 14 July 2013 - 16:50

@up  może gdybyś przeczytał pierwsze części poradnika to byś wiedział że jest to poradnik jak stworzyć forum o minecrafcie na cba.pl więc dlatego proszę adminów o zmianę nazwy poradnika na: [TuT]Jak stworzyć własne forum o Minecraft na cba.pl



#7 PoweredDragon

PoweredDragon

    All in one Bitches

  • Użytkownik+
  • 1206 postów
  • PoweredDragon

Napisano 15 July 2013 - 01:32

@up Przykro mi dawidzie, ale muszę cię schejcić. To, co tu zrobiłeś, to nie dość, że zła domena, zły dział(Nie... Forum... Pokazałeś jak zrobić forum i ustawić main look na MC. Nie pokazałeś jak zrobić forum o MC), to jeszcze wciskasz nam jakieś bujdy -.- Zacznijmy od faktu, że użytkownik może sam zmienić nazwę tematu w opcji pełnej edycji -.-\

 

@dawidu00

U mnie byś za to kupił 4 piwa i trochę reszty by zostało :o


Dołączona grafika

#8 Kasztan - Sługa Herobrine

Kasztan - Sługa Herobrine

    Uczony

  • Użytkownik
  • 409 postów

Napisano 15 July 2013 - 09:30

No więc piszesz w złym dziale, to nie ma nic do MC, zgłosiłem już twój post.

 

 

A teraz mały off-top do tych, co mówią, że cba.pl jest złe. Ja sam z niego korzystam (nie, nie mam serwera, forum nie jest o MC) i jestem zadowolony. Nie będę nic płacił za usunięcie reklam, bo nie mam za bardzo takiej możliwości, a w niczym mi nie przeszkadzają.


Więcej o NAS*:

My żyjemy normalnie, piszemy na forach i gramy w Minecrafta. Jednak jesteśmy na każde JEGO zawołanie! Nie wolno nam robić tego, czego ON zabrania ani nie robić tego, co ON każe, w przeciwnym wypadku ON rzuci na nas klątwę, której boją się wszyscy "nieustraszeńcy" świata. Każdy, kto zostanie dotknięty tą klątwą, kiedyś umiera. <scary music> Zbieramy dla NIEGO informacje. Rozmawiając z jednym z nas, nigdy nie możesz wiedzieć, czy twój rozmówca normalnie z tobą rozmawia, czy też podstępnie zbiera informacje o tobie dla NIEGO. Strzeż się nas!

 

* - Sługach Herobirne'a

 

Zapraszam do oglądania mojej rezydencji!

Cóż za paskudna autoreklama! > :o

 

Emotka mojego autorstwa: <o>_(o> - Copyright Kasztanek - Sługa Herobrine inc. Do not distribute!

 

!!!Jeśli nie chcesz popsuć sobie życia, nie czytaj zawartości spoilerów!!!


#9 HardCoreXPL

HardCoreXPL

    Znawca

  • Użytkownik
  • 387 postów
  • HardCoreXPL

Napisano 15 July 2013 - 09:41

No więc piszesz w złym dziale, to nie ma nic do MC, zgłosiłem już twój post.

Czy ja wiem? Może i ma jeśli robisz forum do gry:P

A jeśli chodzi o ten sposób. Nie jest zły. Ale można też zrobić to na kilka innych sposobów. Np masz Joomla.


Frytki.png


#10 kubamaks

kubamaks

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 214 postów
  • kubamaks

Napisano 15 July 2013 - 12:02

Słyszałeś o pun.pl?


Zbieram na armię zmutowanych creeperów :)

2e655eefeabecebddf18030b434bfc21.jpg


#11 MasterJakubus

MasterJakubus

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • MasterJakubus

Napisano 15 July 2013 - 22:53

Spoko poradnik masz lajka