Skocz do zawartości


Zdjęcie

OpenTTD - Twoja własna firma transportowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 05 February 2014 - 22:56

Ni ma co, przez jeden błąd zbankrutowałem.


DAdadada, krótki poradnik dla początkujących by Aziz. W sumie na prośbę.


  • Grery i SandMander lubią to
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 06 February 2014 - 12:56

Dzięki : d ale on i tak twierdzi, że lami ;____;



#43 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 06 February 2014 - 18:16

Dobra, znalazłem te ustawienia ze starym lotniskiem. Ale tamto miasto dalej mnie nie lubi, nic budować nie mogę.
Zna ktoś jakiś normalny poradnik do tych sygnalizatorów?

Czytałem już

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

i inne poradniki które na tej stronie były, oglądałem jakieś filmy na YT ale nic nie rozumiem...  :huh:

Przydałoby się to ogarnąć, bo póki co kładę więcej torów żeby pociągi się nie zderzały, a na przystankach mam po 4 perony...



#44 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 06 February 2014 - 18:57

4 peronowa stacja, dwa tory, sygnalizacja.
Done:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Dwa tory dojeżdżające do stacji, każdy z jednokierunkowym sygnalizatorem zgodnie z kierunkiem jazdy. Możesz postawić takich na trasie więcej, aby nie blokować ruchu na trasie od stacji do stacji - bo za sygnalizator wjedzie tylko jeden pociąg, jeśli stacja daleko, to sobie poczekasz trochę zanim ruszy ten co wyjeżdża, bo będzie czekał, aż wcześniejszy dotrze na inną stację. Tuż przed stacją z każdej strony zwykły sygnalizator, dwukierunkowy, zapobiega wjazdom  pociągu jeśli jakiś jest na peronie, wtedy kieruje się na inny. Ale przez taki układ mogą tworzyć się zatory, jeśli składów jest naprawdę dużo. Można także podzielić, prawe dwa na jeden kierunek, lewe dwa na przeciwny. Jak uważasz. Jeśli będziesz chciał skrzyżowania, to też chętnie wspomogę poradnikiem.
Also, polecam

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Część artykułów jest po polsku.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#45 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 07 February 2014 - 22:11

Cholera, ja tu na urlopach a tu tyle rzeczy się dzieje. Jak wrócę (czyt. jutro) to pomyślę o zorganizowaniu kolejnej takiej rozgrywki multi.


༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#46 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 08 February 2014 - 11:43

Ale pomysł z grą na mapie Polski jest dobry. Tylko żeby nie pakować pizdyliarda newgrfów, tak jak Krzysiek z Hako, tylko podstawowe, pasujące do klimatu - polskie drogi, pojazdy, budynki, no i PKPset. a, i tramwaje.
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#47 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 08 February 2014 - 13:51

Ja mogę grać, ale nie mam z Wami szans ;-;

#48 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 08 February 2014 - 21:48

Najpierw ogarnę serwery multiplayer bo zawsze moje próby postawienia jakiegoś kończyły się failem. 


༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#49 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 08 February 2014 - 23:53

Lata 70', a ja wciąż niespłacona pożyczka i co trochę wymieniam kolejny autobus, bo zaczynają się psuć. Ale 4 miasta połączone. Chyba trochę zbyt ostrożnie zacząłem.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#50 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 09 February 2014 - 02:17

Ja tam wymieniam dopiero jak jest rok po maksymalnym wieku - kiedy to wyskakuje popup z tekstem że potrzebuje natychmiastowej wymiany.
pożyczkę to ja płacę w całości jak mam przynajmniej trzykrotność jej sumy.
inaczej - jak dobrze wydasz te 550 000 (zakładając że grasz na złotówkach) to reszta idzie z górki. (tak, lepiej zostawić 50k na nieprzewidziane wydatki)
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#51 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 09 February 2014 - 10:47

Akurat smutna prawda jest taka że na autobusach fortuny się nie zbije. Spróbuj powozić węgiel do elektrowni, jak zbudujesz dobre połączenie (kolejowe oczywiście) to po jakimś czasie spłacisz pożyczkę. 


༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#52 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 09 February 2014 - 10:53

Ej, czemu tak mało sie zarabia na takim buildzie

1->KRŻ->HŻ->F1->M

2->F1->F2

Legenda (xD):

KRŻ- Kopalnia rudy żelaza

HŻ- Huta żelaza

F1-Fabryka

F2-Farma

M-Miasto

Zrobiłem taką linię na serwerze na którym gram z Mrucuxem i tylko tracimy na pociągu 1 D:<



#53 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 09 February 2014 - 11:03


Akurat smutna prawda jest taka że na autobusach fortuny się nie zbije. Spróbuj powozić węgiel do elektrowni, jak zbudujesz dobre połączenie (kolejowe oczywiście) to po jakimś czasie spłacisz pożyczkę.

No chyba że masz pokaźne skupisko miast, np. jak konurbacja górnośląska. tutaj na samych autobusach zgarniam 1mln/rok i przez długi czas przychód był większy od kolejowego - do czasu aż nie rozbudowałem sieci na drugi koniec mapy, ale sam fakt.

@Irdo bo to najbardziej nieopłacalne towary. wozić z kopalni do huty, ta musi przetopić, dopiero wysłać do fabryki to co powstanie, z drugiej strony też od farmy, co jest trudne, bo jak zgrać składy żeby produkcja w fabryce była maksymalna? i dopiero to co zrobi z tych trzech surowców musi wysłać do miasta.

ja polecam węgiel->elektrownia i ropa->rafineria (i rafineria->miasto, ale już innym pociągiem)
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#54 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 09 February 2014 - 11:11

Akurat produkcja towarów jest bardzo dochodowa ale w późniejszej fazie gry, pamiętam że kiedyś zgarniałem 500 tyś za jeden przejazd pociągu z fabryki do miasta. Aktualnie testuje FIRSa (całkowicie pozmieniane przedsiębiorstwa) i tam dopiero jest mordor. :L 


༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#55 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 09 February 2014 - 11:35

prawda, prawda. Ja jednak skupiam się na przewozach pasażerskich, jak to typowy komunikacjo_publiczno_fag.

FIRS tu, z drugiej strony ECS. co gorsze?
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#56 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 09 February 2014 - 11:47

W zasadzie to nie ma szczególnej różnicy, większość osób gra na FIRSie bo tak ale ECSy wcale nie są złe. 

 

Dzisiaj postaram się ogarnąć serwer, jak dobrze pójdzie to zagramy na zasadach budowania największego miasta na mapie polski. Ten scenariusz póki co nie zawiera przedsiębiorstw więc będzie ciekawie. NewGRFy tylko z polskimi pociągami i autobusami. Zapewne też polskie budynki. 


༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#57 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 09 February 2014 - 12:17

No to olać Górny Śląsk. tam nie da rady, za dużo miast w kupie, a łączyć się nie da. Peszeeek.
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#58 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 09 February 2014 - 12:48

Dzięki Aziz :P



#59 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 09 February 2014 - 13:05

Ja tam wymieniam dopiero jak jest rok po maksymalnym wieku - kiedy to wyskakuje popup z tekstem że potrzebuje natychmiastowej wymiany.

 

Tak też robię, na 12 lat maksymalnego wieku wymieniam gdy mają po 14 lat. A pożyczkę spłacałem by oprocentowanie mniejsze spłacać, parę tysięcy zawsze zostaje.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#60 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 09 February 2014 - 13:27

Jeżeli są tutaj jacyś mili ludzie to prosiłbym o dodanie mnie na Steama (pod nickiem maxkeypl bądź Happy Keys). Potrzebuje kogoś do przetestowania serwera, sprawa wiążę się tylko z wejściem do gry i założeniem firmy więc nic trudnego.


༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_()