Skocz do zawartości


Zdjęcie

[pomysł] Świątynie świata!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 11 July 2013 - 09:13

Dzień dobry,

Chciałbym tu przedstawić swój pomysł na event creative .

Z racji tego, że ostatni taki event odbył się dość dawno temu (jeszcze na feriach świątecznych - "pimp my sleight autorstwa Ice_trooper'a) chciałbym przyczynić się do powstania nowego, myślę, że w dość interesującej tematyce.

 

Konkurs polegał by na zbudowaniu świątyni - niekoniecznie Kościoła  gdyż tematem są "świątynie świata"! ;)

Można zbudować świątynie greckie, egipskie, indyjskie, chińskie, japońskie... czego dusza zapragnie!

Przy ocenianiu i wyłonieniu zwycięzcy brany był by pod uwagę nie tylko sposób wykonania (wygląd czy monumentalność ) budowli ale pomysłowość - jak w minecrafcie odtworzyć świątynie, jej pomieszczenia, przedmioty i tp...?

A więc zwycięzca musi się wykazać sporą wiedzą (można znaleźć w internecie informacje dotyczące danych świątyń).

W razie gdyby kilku graczy zaczęło budować tą samą budowlę (jednego "kultu") brane będzie pod uwagę czy nie będą takie same!

 

Edit// Nagrodą w evencie mogłyby być nie tylko drobne upominki w postaci potionków czy jollarów ale także Możliwość przekopiowania zwycięzkiej pracy na mapę główną w wybrane przez siebie miejsce tak aby pasowała do otoczenia (np indyjska świątynia w jungli , egipska na pustyni i tp)

 

Prace nad świątyniami mogłyby się odbywać w maksymalnie pięcioosobowych grupach lub solowo ( to już zależy od administracji)

pozdrawiam :D

 

 

 Edit// gracze mogą ZOBACZYĆ jakie cechy ma dana świątynia i je odtworzyć, ale chciałbym aby było to wymyślone i zbudowane przez nas! Zgapienie od innego gracza będzie karane (jesli gracz nie zareaguje na ostrzeżenie) wyrzuceniem z konkursu!



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 11 July 2013 - 11:01

Czyli w skrócie budujemy obiekty sakralne.Ale czy to mają być budowle wymyślone przez nas, czy wzięte z internetu?
Dołączona grafika

#3 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 11 July 2013 - 11:57

Czyli w skrócie budujemy obiekty sakralne.Ale czy to mają być budowle wymyślone przez nas, czy wzięte z internetu?

budujemy świątynie różnych kultur więc nie możemy ich raczej sami wymyślić - ma być widoczne z jakiej mniej więcej kultury to wziąłeś ;/

czyli np wyszukujesz se w googlach : "japońska świątynia" szukasz w grafice i widzisz jak to mniej więcej wygląda i czym się dana budowla charakteryzuje i to odtworzyć w grze ;)



#4 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 11 July 2013 - 12:05

Co szkodzi wybudować świątynię jakiegoś wymyślonego przez siebie kultu?
Wymyślenie samemu jak to ma wyglądać?
Dołączona grafika

#5 tysonek

tysonek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • tysonek

Napisano 11 July 2013 - 12:10

Bardzo dobry pomysł mam nadzieję , że administracja się zgodzi CranckeyPL według mnie lepiej będzie jakąś istniejącą świątynię :D 


  • tjanusik lubi to

eJzzCXXydFXwdwMBZ1cgULByUeBKLkpMKynOLEnV                                         

                                                                                                    


#6 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 11 July 2013 - 12:52


CranckeyPL według mnie lepiej będzie jakąś istniejącą świątynię :D


I cały serwer buduje chińską świątynie, do tego ściągniętą żywcem z internetu bo im wolno "sprawdzić jak to wygląda".
Dołączona grafika

#7 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 11 July 2013 - 13:34

@up nie cranckey, gracze nie beda mogli żywcem ściągać z internetu i cały serwer nie zbuduje przecież tego samego!

Nawet fajny pomysł z tym wybudowaniem własnej świątyni jednak chciałem aby ten event polegał na tworzeniu budynków które będą odtwarzać w jakimś stopniu te rzeczywiste ;/

a to "zobaczenie jak to wygląda" jest fair bo przecież ktoś może sprawdzić na przykład czy zbudowana przez niego świątynia faktycznie wygląda tak w rzeczywistości!

nie rozumiem co jest w tym takiego trudnego do zrozumienia...



#8 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 11 July 2013 - 14:16

Ok,sprawdzę jak to wygląda. Na PlanetMinecraft.
Skąd wiesz że nie zbudują tego samego?
Dołączona grafika

#9 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 11 July 2013 - 14:23

Ok,sprawdzę jak to wygląda. Na PlanetMinecraft.
Skąd wiesz że nie zbudują tego samego?

Bo inaczej wylecą - przeczytaj dokładnie temat

#10 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 11 July 2013 - 16:49

Pewnie będziesz musiał wtedy zdyskwalifikować pół serwera. Co do pomysłu nic nie mam i chętnie wziął bym udział, ale na pewno budował bym z głowy a nie ściągał z internetu ;)
Dołączona grafika

#11 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 11 July 2013 - 17:39

Z racji tego, że ostatni taki event odbył się dość dawno temu (jeszcze na feriach świątecznych - "pimp my sleight autorstwa Ice_trooper'a)

Pewnie mało istotna informacja, ale ostatnim eventem creative nie było "Pimp my sleigh" tylko "Dekorator", który odbył się w kwietniu.


Dołączona grafika

#12 Timon6370

Timon6370

    Znawca

  • Użytkownik
  • 220 postów
  • Jakvbek

Napisano 11 July 2013 - 17:52

Jednak ,,dekorator'' nie był eventem creative, budowaliśmy z własnych materiałów.


Zbieram te zielone strza?eczki :)

#13 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 11 July 2013 - 18:12

Chodzi o tematyke a nie o dostępne środki.


Dołączona grafika

#14 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 11 July 2013 - 19:07

widze ze troszke zbaczamy z drogi - co sadzicie o tym evencie? ; D



#15 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 11 July 2013 - 19:17

Szczerze? Wiele osób zawsze się deklaruje, a jak przychodzi co do czego to zostaje kilka. Eventy Creative nie mają zbytnio racji bytu, przy tak nielicznym zaangażowaniu. To moje zdanie.


Dołączona grafika

#16 ukryty

ukryty

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 15 July 2013 - 14:08

Ja tam zawsze chętnie coś pobuduję na takim evencie. Przynajmniej jak zostają 3-4 prace to na poziomie (zazwyczaj).


  • tjanusik lubi to

#17 BlasiusG

BlasiusG

    Znawca

  • Użytkownik
  • 265 postów
  • BlasiusG

Napisano 15 July 2013 - 18:27

Jaj. Zbuduję... piramidę- taki budynek pustynny o przekroju trójkąta;) Żartowałem. Tak na poważnie to chyba nie będę się deklarował do brania udziału w tym evencie. Nie sądzę bym podołał, a poza tym buduję jakiś tam budynek na creative, troszczę się o osadę, nie mam wakacji i nie mam kiedy przy czymś kolejnym dłubać.

Jednakowoż popieram was bo zapewne znajdą się tacy, którzy mają czas i odpowiednią dawkę wyobraźni by zbudować świątynię.

 

PS. Polecam wizytę w parku miniatur sakralnych w Częstochowie (na wschód od DK1). Byłem i jestem pod wrażeniem szczegółowych makiet historycznych świątyń katolickich oraz innych obiektów sakralnych. Moglibyście tam czerpać inspiracje:)



#18 Narina

Narina

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 449 postów
  • Narina

Napisano 15 July 2013 - 20:43

Ja mogłabym wziąć udział. Niby w dzień mnie nie ma ale wieczorami dam radę :)

#19 PadulecPL

PadulecPL

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów
  • PadulecPL

Napisano 21 July 2013 - 07:51

Odkop bo wydaje mi się że temat jest ciekawy :D


  • tysonek lubi to

76561198087367383.png