Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pomysł] Pomysł na "inny" serwer RP.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 10 July 2013 - 19:58

WITAM! Od razu muszę stwierdzić, że nie oczekuję żadnego sponsoringu, zostania adminem na serwerze, który bazuje na moim pomyśle itd. Chcę się z Wami po prostu podzielić moim pomysłem i zachęcić do rozmowy o nim.


1. Na czym polega pomysł?
Chodzi o serwer typu "RP", jednak inaczej przedstawiony.
2.Jak taki serwer by wyglądał?
Powiem wszystko na raz. Serwer byłby Non-premium, bez whitelist. Polegałby na wybraniu na początku przez gracza rangi, a byłyby to:
-Człowiek
-Krasnolud
-Elf
-Czarodziej
-Ork

Ranga byłaby wybierana przez np. tabliczkę.
Po wybraniu rangi gracz automatycznie teleportowany byłby do miasta swojej rasy, każdego inaczej zbudowanego. Oto jak wyglądałyby takie miasta i rangi:
-Człowiek: Osada ogrodzona balami ze zwykłego drewna, o powierzchni ok. 1500x1400, oczywiście ogrodzenie nie byłoby prostokątne lecz zaokrąglone. Jak w każdym mieście, znajdowałby się tam ratusz, gdzie zamieszczane będą informacje dotyczące tej osady, sprawami mieszkańców, wojnami, sojuszami, wyprawami, ogólnymi informacjami. Obok byłaby ściana, na której byłyby wywieszane przez graczy ogłoszenia, np. "Wymienię diamenty na złoto, nick Ragerus, działka 132.", "Szukam ochotników do wyprawy, której celem jest znalezienie wyspy, którą przejmiemy na rzecz uprawy ziemniaków, cena 500 franków". Gracz może wykorzystać maksymalnie 5 tabliczek na ścianie, tylko on może je usuwać. Jeżeli na tabliczkach byłoby np. "... :D :D" "O K****", administrator sprawdza kto takową tabliczkę postawił, po czym gracz dostaje karę grzywny lub ban na określony czas, w zależności od tego, co napisał. O walutach i celach graczy powiem niżej. Do dyspozycji byłoby około 500 działek 20x20 po 500 franków, 100 działek 50x50 po 1200 franków, 50 działek 100x100 dla Magnatów. Działki oznaczone byłyby obwodem ze zwykłego drewna o wysokości 1, które gracz mógłby zniszczyć. Targi, lasy, ozdobne domki, ozdoby typu poczta itd. Na całym mieście cuboid, oprócz działek, którzy kupili gracze. Nie ma adminshopów, tylko targi, które mogłyby kosztować od 100 do 100 franków (tam sprzedawaliby gracze klasycznym sposobem, tabliczkami, tym co wydobyli zza granic miasta. Gracz zarabiałby poprzez sprzedawanie rzeczy na targu oraz przez wykonywanie misji, poprzez NPC. Człowiek nie ma zwolnionych umiejętności, wykopuje wszystko jak zwykły gracz. Gracz po wejściu do miasta wybiera sobie działkę, ma do dyspozycji 500 franków. Klikając na tabliczkę kupuje działkę, a z nią robi, co chce (no może bez budowania obraźliwych rzeczy). Rangi: 0-2000 franków: Mieszczanin, 2000-10000 franków: Rycerz, 1000-d245777abca64ece2d5d7ca0d19fddb6.png franków: Szlachcic.
-Krasnolud: Podziemne Miasto o takich samych wymiarach co Osada Ludzi. Wykute w naturalnym kamieniu pod ziemią, wiele korytarzy, aczkolwiek pokój z działkami byłby sześcianem z filarami podtrzymującymi "dach". Typy, rozmiary i ceny działek takie jak w Osadzie Ludzi. Działki ogrodzone kamieniem. Także byłoby dostępne pomieszczenie wraz informacjami i ogłoszeniami jak i ogłoszeniami graczy. Ogłoszenia graczy są takie same jak u ludzi (ogólne). W Mieście różne korytarze, tajne przechowalnie bloków złota i diamentów (zablokowane żelaznymi kratami bez przycisku itd.), miejsce do spania dla górników itd. Cuboid w całym mieście oprócz działek krasnoludów. Krasnolud potrafi szybciej kopać kamień i rudy, natomiast wolniej rąbią drewno. Jak w przypadku Osady, dostępny byłby targ, gdzie ludzie sprzedawaliby swoje rzeczy wydobyte poza miastem, questy itd. Rangi: 0-2000 franków: Krasnoludek, 2000-10000: Górnik, 10000-d245777abca64ece2d5d7ca0d19fddb6.png: Władca Kopalni.
-Elf: Lesista osada wśród gigantycznych drzew, przeciętne wymiary. Działki przeciętne, tak jak wyżej, jednak w nich i obok rosną drzewa, duże i małe. Ogrodzenie osady byłoby zbudowane z dużych drzew (1 bardzo blisko 2). Wszędzie drzewa, gdzieniegdzie drewniane (z pni) domki, jakieś budynki, ogrody. Jeden duży, zaokrąglony budynek, w którym znajdowałyby się ogłoszenia i różne dodatki. Oczywiście zarabianie na targu i wykonując questy. Dostępny targ w kształcie dużego drzewa. Umiejętności Elfa polegałyby na zwiększonej szybkości, widzenia jasno w nocy, szybkiego ścinania drzew, jednak elfy BARDZO WOLNO kopałyby rzeczy kamieniopodobne, a także obrażenia zadawane przez nie mieczem byłyby bardzo niskie. Rangi: 0-2000: Elf Zwyczajny, 2000-10000: Łucznik, 10000-d245777abca64ece2d5d7ca0d19fddb6.png: Członek Lasu.
Czarodziej: A tutaj byłoby inaczej. Siedziba czarodziejów to byłaby wielka wieża, która pełni także rolę miejsca na ogłoszenia i targu. Nie mieliby oni działek ani podobnych rzeczy. Wieża wyglądałaby typowo czarodziejsko: Jakieś enchanty, obrazy mikstury itd. Czarodziej miałby sam wędrować po świecie, będąc przyjaznym dla ludzi, krasnoludów i elfów, natomiast źle nastawiony dla Orków. Wypełnia questy i sprzedaje rzeczy na targu. Jako jedyny może enchantować rzeczy i tworzyć mikstury. Brak umiejętności, oprócz swojej "różdżki"(blaze rod), która zadaje dużo obrażeń, a przeciwnik się pali. Czarodziej nie ma rang.
Ork: Ponura przestrzeń ogrodzona niedbale wybudowanymi murami z obsydianu. Jakieś wieże, dziury, jaskinie, ognie, błe! Miejsce na ogłoszenia to dosyć duża podziurawiona wieża z obsydianu. Zaraz obok byłby zbudowany z kamienia targ. Działki przeciętne, tak jak u powyższych rang. Działki ogrodzone netherrackiem. Także questy (zazwyczaj to niszczenie terenu i zabijanie mieszkańców innych osad). Umiejętności: Jest 3x silniejszy niż inne ludy używając miecza, ma większy poziom armoru, trochę szybciej kopie kamień. Jest wrogiem Każdego innego ludu niż orkowie. Rangi: 0-2000: Jaskiniowiec, 2000-10000: Wojownik, 10000-d245777abca64ece2d5d7ca0d19fddb6.png: Dowódca.
Inne informacje:
Każda rasa prócz Orków ma sojusz, to znaczy, że nie można ich bić. Za każdą zabitą osobę, z którą toczy się wojnę, dostawałoby się franki, czyli pieniądze. Można będzie też toczyć samemu z kimś wojny, powiedzmy, że tak: gracz wpisuje /wojna nick, osoba ta też musi wpisać /wojna nick osoby która 1 to wpisała, a dzięki temu będą mieli między sobą włączone PvP, jednak za zabicie tej osoby nie dostanie się franków. Za wygranie wojny przez sojusz/orków (zabicie każdej osoby, która jest wrogiem i która bierze udział w wojnie) całe "państwo" dostaje franki. Admin co jakiś czas rozpoczyna wojny. Każda osada miałaby swojego moderatora. Każda grupa ma swój spawn, czyli osadę.
Na czym polegałaby gra?:
Gra polegałaby na wykonywaniu questów i toczenie wojen. Ważne byłyby sojusze i odkrywanie nowych miejsc.

Jak zarabiałby serwer?

Na kupnie rang i pieniędzy.

 

VIP:

MAGNAT, cena ok 6 zł na 2 tygodnie, 12 złotych na miesiąc. Dostępne dla każdych ras.

+ 6000$

+Diamentowy kit co dwa dni i żelazny co jeden dzień, kit z mieczem zagłady co cztery (Ostrość VII, zaklęty III, grabież IV, oczywiście stworzony komendami)

+Działka Magnata

+5 diamentów, 5 szmaragdów, 15 sztuk złota i 20 żelaza.

+Jeżeli poprosi admina, może ustawić sobie cuboida o wielkości 30x30 na dzikim terenie. Tylko 1. Należy do niego także, kiedy skończy mu się Magnat.

+ Żelazny miecz - "Pogromca", ostrość V, zaklęty II - dostaje go jednorazowo przy kupnie Magnata.

Rangi:

Władca Świata (Head Admin), właściciel serwera, dostępne wszystkie komendy + konsola.

Król (Admin), ranga niższa od Władcy Świata, dostęp do większości komend.

Stróż (Moderator), każdy moderator jest przydzielony do jednej rasy, pilnuje wybraną rasę, opiekuje się nią, może zbanować każdego gracza, nie tylko ze swojej rasy. Ma gamemode.

Opiekun (KidMod), kandyduje do bycia moderatorem. Banuje, daje kicki, daje mute. Nie ma określonej rasy, nie ma gamemode'a.

Jeżeli gracz nie wybierze rangi (co musi zrobić) jest po prostu graczem ([Gracz]). Jeżeli już wybierze rangę, będzie wyglądał np. tak: [Elf][Elf zwyczajny]Rangerus:

Jeżeli gracz kupi VIPa, będzie to wyglądało tak: [Elf][Magnat]Rangerus:

Co znaczy, że nie widać mu rangi, która zależna jest od pieniędzy.

 

Wydaje mi się, że dałoby się stworzyć też taki serwer dla premium. Osady byłyby 5x mniejsze, a slotów byłoby np. 40, więc widocznie by się na tym zaoszczędziło - i czasu, i pieniędzy.

Wiem, że trochę bez sensu jest pisać o czymś, co najprawdopodobniej nigdy nie powstanie, ale ja tak już mam. Byłoby to trudne do wykonania, ale wykonalne. Trzebabyłoby stworzyć masę pluginów i włożyć wiele pracy w budowanie. Taki serwer musiałby mieć bogatego właściciela (sponsora?) na czas tworzenia. Oczywiście widać, że serwer byłby ok. 200 slotowy. Piszę to z czystej fantazji i natchnienia, próbuję się tak wyładować i podzielić się z Wami moim pomysłem.
Jeżeli coś byłoby nie jasne, to pokaż co to to poprawię/dopiszę.
Pozdrawiam, Ver.
 


  • Ter0 lubi to

"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Rafax011

Rafax011

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 836 postów

Napisano 11 July 2013 - 07:34

Pomysł ten bardzo mi się podoba,mam nadzieję że takowy powstanie,a co do opisu serwera,też dobry ale znalazłem błąd w opisie miasta Orków -zdanie ,, Zaraz obok byłby targ zbudowany z kamienia targ'' . Chyba powinno tu być jedno słowo ,,targ'' :)



#3 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 11 July 2013 - 08:37

Skojarzył mi się Gothic :D Ludzie - stary obóz, krasnoludy - nowy obóz, czarodzieje - przyjazne postacie na mapie np. Cavalorn, elfy - obóz na bagnach, orkowie - orkowie. :) Fajny pomysł krótko mówiąc :D

#4 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 11 July 2013 - 12:17

Wiem, jak będę mieć dostęp do komputera to to poprawię :) Dzięki za pozytywne komentarze :D. Oczywiście można by było zrobić mniejszą wersję mapy i 50 slot premium.

"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#5 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 11 July 2013 - 19:19

Dla mnie super, coś takiego powinno powstać, ale kto byłby chętny i umiałby się za to zabrać? Trzeba by kogoś znaleźć.

Najlepiej niech jeszcze dodadzą dla graczy różne modele, nie tylko stevy, to jest możliwe z more player models itp, ale nie wiem czy to jest też na serwer. Na jaką wersję by to było? 1.5.2 czy od razu 1.6.2?


jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#6 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 11 July 2013 - 19:26

Nie wiem. Jakby ktoś chciałby się za to zabrać teraz, to byłaby już wersja 1.9.2 ._.


"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#7 Zelowy

Zelowy

    "V"

  • Użytkownik+
  • 746 postów

Napisano 11 July 2013 - 19:28

Uważam że korzyści z Magnata są przegięte.


/D/


#8 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 11 July 2013 - 19:31

Co proponujesz odjąć?


"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#9 Zelowy

Zelowy

    "V"

  • Użytkownik+
  • 746 postów

Napisano 11 July 2013 - 20:35

Możliwość enchantowania zabiera najważniejszą zaletę magów.

Darmowe diamentowe i enchantowane przedmioty też są przesadzone

 

Uważam, że wystarczałoby:

+ 6000$

+Działka Magnata

+5 diamentów, 5 szmaragdów, 15 sztuk złota i 20 żelaza.

+Wyłącza negatywne "umiejętności" - jeśli chodzi o to, że nie działają na niego osłabienia - wywalić

+Jeżeli poprosi admina, może ustawić sobie cuboida o wielkości 30x30 na dzikim terenie. Tylko 1. Należy do niego także, kiedy skończy mu się


/D/


#10 Gość_TheCytrus_*

Gość_TheCytrus_*
  • Gość

Napisano 12 July 2013 - 16:45

Może serwer nie jest inny niż wszystkie tego typu, ale jeśli by miało się udać  pewnie grałbym na nim :)



#11 PoweredDragon

PoweredDragon

    All in one Bitches

  • Użytkownik+
  • 1206 postów
  • PoweredDragon

Napisano 12 July 2013 - 23:41

Podobny serwer jest już w trakcie tworzenia od dawien dawna... :o


Dołączona grafika

#12 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 13 July 2013 - 10:30

UP@ Każdy taki serwer jest tworzony parę miesięcy, aż wszyscy o nim zapominają - włącznie z twórcami...

@Zelowy już poprawiam; jednak ten miecz to mam już pomysł co z nim zrobić, bo jednak serwer musiałby zarabiać duużo, co wiąże się z VIPami i ich zaletami.


"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#13 Gość_bobekrobal_*

Gość_bobekrobal_*
  • Gość

Napisano 13 July 2013 - 23:49

No tak, ale idzie sobie taki Magnat na wojne z normalnymi graczami bez VIP, kosi, a potem mało kto gra na serwerze bo szans nie ma ._.

#14 PoweredDragon

PoweredDragon

    All in one Bitches

  • Użytkownik+
  • 1206 postów
  • PoweredDragon

Napisano 13 July 2013 - 23:57

UP@ Każdy taki serwer jest tworzony parę miesięcy, aż wszyscy o nim zapominają - włącznie z twórcami...


Dołączona grafika

#15 koc122

koc122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 14 July 2013 - 04:53

@up 

no ale co z tego? nie rozumiem Ciebie człowieku xD kiedy robisz swoje serwery masz jakies pomysly projekty szukasz ekipy itd itd to jestes otwarty na wszystko jak leci... no oprocz moich hejtów... ale kiedy ktos inny zaklada serwer chce sie z tym pobawic to czemu mowisz ze to nie ma sensu zakładanie tego gdyż podobny już jest... to tak samo jakby producenci kondomów powiedzieli: "nie ma sensu przecież gumki robi już durex... więc to sie na 100% nie będzie opłacać"... nie odpisałeś mi ile masz lat... wydaje mi się, że tak z 13-14


Dołączona grafika

#16 VonStad

VonStad

    Nowy

  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 14 July 2013 - 06:30

Mi osobiście przypadły do gustu nazwy rang. Plus!

xVnZxMP.png


#17 SzymeQx

SzymeQx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SzymeQx

Napisano 14 July 2013 - 07:23

Świetny pomysł ;) Jak tylko taki serwer będzie , z  chęcią zagram



#18 Slivs

Slivs

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Olaf

Napisano 14 July 2013 - 08:46

Graliście na innames? To było coś. Niestety, generował mało przychodów, i został zamknięty, bo nie mieli go jak utrzymać. Można chyba jeszcze pobrać mapę. A, i to był podobny serwer, tylko że były dwie rasy, trzeba było najpierw zapłacić 5zł sms'em i pobrać specjalny launcher. WSZYSTKO mieli autorskie. Przynajmniej z tego, co pamiętam. Co niedzielę była krucjata, trzeba było zdobywać części jednej flagi a później załadować (chyba, nie pamiętam) na statek jednej rasy. Później ta rasa, co wygrała, świętowała chyba 2 dni.


Sygnatura usunięta //Cadence

 

Ence pence i Cadence!

 

Gdzie jest wi-fi tam i Fifi!

 

"Ojej, typowy minecrafterek 'secik diax i kuźwa max'" - Olaf W. (ja)

 

 

:D


#19 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 20 July 2013 - 17:50

@Ref


"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#20 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 23 July 2013 - 15:30

@Ref


"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.