Skocz do zawartości


Zdjęcie

[SMP] Poradnik techniki szpiegowania i kierowania frakcją


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marezisz

Marezisz

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Marezisz

Napisano 23 June 2013 - 14:32

*
Popularny

Kochani, jak wiecie, we większości frakcji panuje chaos, ale niektórzy potrafią sobie z tym poradzić. Tak więc podam wam jak powinniście prowadzić gildię. Ale to nie lada wyzwanie, nie każdy do tego się nada.

Dziesięć przykazań lidera:
1. Trzeba rządzić twardą ręką.
2.
 Pod żadnym pozorem nie robić 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.
3. Pilnować żeby członkowie gildii się nie nudzili, gdyż jak zaczną się nudzić to będą kombinować lub odejdą.
4. Stworzyć Unie.
5. Stworzyć listę obowiązków.
6. W gildii musi być jeden szpieg i elektryk.
7. Prawie wszędzie zakładać ownery.
8. Stworzyć radę.
9. Nigdy, ale to nigdy nie zakładać baz pod ziemią lub na płaskim podłożu.
10. Musisz mieć stalowe nerwy.

- Unia -

- Obowiązki -

- Ownery -

- Brak pokoi -

- Rada -

- Czemu nie zakładać siedzib na płaskim podłożu lub pod ziemia? -

- Zabezpieczenia przed wkradnięciem do siedziby -

- Taktyki ataku -

- Czym że jest lider nie znający komend? -


- Oczywiście drobni gracze też mają jakieś komendy -

- Villager -  nasz przyjaciel -


- Filmy z mechanizmami przydatnymi w siedzibie -


- Pułapki na graczy w siedzibie -

- Szpieg -


- Mechanizmy dla szpiegów -


- Marezisz odpowiada -


- Przykładowy regulamin frakcji i trochę o "pokoju informacji" -


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poradnik pisany tylko i wyłącznie z mojej głowy.
Chcieliście by coś dodać, macie jakiś pomysł na ulepszenie poradnika? Proszę podawać w komentarzach. Nagradzam plusami.
Chcecie podzielić się poradnikiem na innym 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

? Proszę bardzo, ale ma być moje zezwolenie i nick.
Piszcie co Wam się podobało.


Pomogło? Jeżeli tak to:

- Zrób ss z siedzibą Waszej frakcji i czatem w którym min. 4 osoby piszą "Nasza gildia jest najlepsza!"
Najlepszy ss zostanie wklejony do poradnika tym samym reprezentując Waszą frakcję.

Prace można przesyłać na pw i do tematu (oczywiście wraz z komentarzem, nie chce mieć nieprzyjemności)


Jeżeli jeszcze tu jesteście to proszę, wejdźcie na tę stronę i kliknijcie w pajacyka

3f58b11dc666860eb26abe11139b9567_w_0_h_0

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 mcmiki

mcmiki

    Burst Link!

  • Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 23 June 2013 - 15:10

Swietny poradnik. Gram na takich serwerach od dawna jednak wielu rzczey nie wiedzialem, a sa zawarte tutaj. Mam tylko 1 pytanie. Chodzi mi o ludzi. Bo ja mam zawsze problem taki, ze nie ufam osobom ktorych nie znam i czy przyjmowac takie osob ?

#3 Marezisz

Marezisz

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Marezisz

Napisano 23 June 2013 - 16:05

Swietny poradnik. Gram na takich serwerach od dawna jednak wielu rzczey nie wiedzialem, a sa zawarte tutaj. Mam tylko 1 pytanie. Chodzi mi o ludzi. Bo ja mam zawsze problem taki, ze nie ufam osobom ktorych nie znam i czy przyjmowac takie osob ?

Ja mam taki sposób.

1. Przed założeniem frakcji pytam administratora serwera czy mógł by dawać karę za złamanie przysięgi.

2. Ustalam z administratorem karę.

3. Przed dojściem do frakcji każe danej osobie pisać regułkę "Ja ... przysięgam wiernie służyć frakcji ... Za złamanie przysięgi oddam się ... 

 

Wtedy osoby które przyjąłem mam w garści. Nic nie mogą mi zrobić bo dostaną karę. Nigdy mi się nie zdarzyło aby administrator nie zgodził się na tą rzecz.



#4 RirayPL

RirayPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Riray

Napisano 23 June 2013 - 19:12

W nocy, gdy nikogo z wrogiej frakcji nie ma, okradasz wszystkie wartościowe rzeczy, i zalewasz ich siedzibę lawą.

 

Yhym, ale jak to zrobić jak gildia ma cuba?

 

Przed dojściem do frakcji każe danej osobie pisać regułkę "Ja ... przysięgam wiernie służyć frakcji ... Za złamanie przysięgi oddam się ...

 

OMG, co to ma być... to nie jest jakieś opowiadanie o wstępowaniu rycerza do zakonu tylko gra przez neta, gdzie taką formułką to się podcierać można...



#5 Biały

Biały

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • WhiteOrleander

Napisano 23 June 2013 - 19:30

Przed dojściem do frakcji każe danej osobie pisać regułkę "Ja ... przysięgam wiernie służyć frakcji ... Za złamanie przysięgi oddam się ...

 

OMG, co to ma być... to nie jest jakieś opowiadanie o wstępowaniu rycerza do zakonu tylko gra przez neta, gdzie taką formułką to się podcierać można...

Z jednej strony, NIESTETY masz rację. Nie można nikomu w tego typu grach zaufać, ludzie bywają perfidni.

Z drugiej strony, wyrwałeś to z kontekstu. Autor poradnika wyraźnie napisał linijkę wcześniej o umowie z administratorem nt. złamania takiej przysięgi.

Wystarczy zrobić screena, albo nie wiem... coś, co będzie wiarygodne dla admina, i w razie złamania tej przysięgi, administrator(jeśli jest rzetelny) przywoła delikwenta do porządku. 


  • Marezisz lubi to

#6 Marezisz

Marezisz

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Marezisz

Napisano 23 June 2013 - 19:33

W nocy, gdy nikogo z wrogiej frakcji nie ma, okradasz wszystkie wartościowe rzeczy, i zalewasz ich siedzibę lawą.

 

Yhym, ale jak to zrobić jak gildia ma cuba?

 

Przed dojściem do frakcji każe danej osobie pisać regułkę "Ja ... przysięgam wiernie służyć frakcji ... Za złamanie przysięgi oddam się ...

 

OMG, co to ma być... to nie jest jakieś opowiadanie o wstępowaniu rycerza do zakonu tylko gra przez neta, gdzie taką formułką to się podcierać można...

Serio tak myślisz? Ta formułka funkcjonuje u mnie już przez dwa miesiące i nikt nie narzeka.

Dzięki niej zostało już ukarane ok.5 osób.

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem, "Yhym, ale jak to zrobić jak gildia ma cuba?" To jest poradnik dla szpiega, a szpieg co robi? TAAAK, SZPIEGUJE. A gdzie szpieguje? W CUDZEJ FRAKCJI! A jak? JEST U NICH!...



#7 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 23 June 2013 - 20:22

GENIALNY PORADNIK = mimo że wszystko co tutaj widnieje jest mi znane w 100%, to i tak wielkie dzięki za przypomnienie. Grałem ponad 1.5 roku na jednym serwerze, i z pośród 150 graczy byliśmy najpotężniejszą frakcją ,raptem w 15 osób. Polecam ten tutorial wszystkim którzy zaczynają : )


bu


#8 BuLL

BuLL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 23 June 2013 - 20:49

Bardzo dobry tut. Ode mnie masz lajka .


Jakie życie taki MINECRAFT.

24032112c6f684a7f85055958894da84.jpg  DAJ DIAMENTA :D 


#9 Rafax011

Rafax011

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 836 postów

Napisano 23 June 2013 - 21:05

Bardzo dobry poradnik.Znam to wszystko,ale może się przydać dla nowych.



#10 RirayPL

RirayPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Riray

Napisano 23 June 2013 - 21:08

Serio tak myślisz? Ta formułka funkcjonuje u mnie już przez dwa miesiące i nikt nie narzeka.

Dzięki niej zostało już ukarane ok.5 osób.

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem, "Yhym, ale jak to zrobić jak gildia ma cuba?" To jest poradnik dla szpiega, a szpieg co robi? TAAAK, SZPIEGUJE. A gdzie szpieguje? W CUDZEJ FRAKCJI! A jak? JEST U NICH!...

 

No to trzeba było tak od razu xd sorki za nieporozumienie



#11 Pawel

Pawel

    Grafik

  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 24 June 2013 - 14:48

Poradnik ciekawy, jednak moim zdaniem gildia może funkcjonować bez tej całej zabawy w Role Play mam tu na myśli podział na zawody, te przysięgi itp.

Przyznam że sam raz prowadziłem taką gildię(tym sposobem), wspominam ten czas bardzo dobrze, nikt się nie nudził, każdy miał swoje zajęcie.

Jednak zazwyczaj ograniczam się do samych ownerów i regulaminu oraz rang które pomagają w organizacji gildii odnośnie claimów.


Pomog?em? Daj plusa :)
Znajdziesz mnie pod nickiem PeWu , PeWu17 niegdy? jeszcze Skether171...


#12 Gother

Gother

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 130 postów
  • ToSTeReKKK

Napisano 24 June 2013 - 19:30

Poradnik jest Spoko + !

@UP Testowałem normalny sposób i ten

1. Chaos

2. Jak Aniołki XD

@EDIT gorzej jest z TS3/Skype gdy ktoś jest młodszy to odrazu po nim jadą (Nie wszyscy tak robią)


3993fad02c74d030226c5fdad3728150.jpgJeśli pomogłem - Daj diaxa :>                                        

mca.png

 

mca.png

 

mca.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#13 Marezisz

Marezisz

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Marezisz

Napisano 24 June 2013 - 20:45

Dziękuję za komentarze :)

Bardziej doceniacie pracę od ludzi na większych forach, tam zazwyczaj piszą "fajny TuT" i tym podobne.

 

Poszukuje osób które by zrobiły wideo o tematyce frakcyjnej, tzn. np. "Walka dwojga frakcji", tylko nie taka że lecicie wprost na siebie, z taktyką.



#14 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 24 June 2013 - 20:58

 @up;

zrobiłbym Ci to, bylem miał tylko szybszy internet. Ale jeśliś cierpliwy - poczekaj : )

 /ps: na jakim serwerze grasz? Bo ja z identycznym systemem jak Twój grałem na alternativmc.pl


bu


#15 Marezisz

Marezisz

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Marezisz

Napisano 24 June 2013 - 21:16

Od trzech tygodni nie mam stałego internetu więc nie gram na żadnym.

Ale bez obaw, w tym tygodniu powinienem mieć już normalny internet i zacznę nareszcie grać.

Jak na razie szukam serwera z mcmmo, gildiami i umiejętnościami.

Slotów musi być powyżej 40 a poniżej 120.



#16 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 24 June 2013 - 21:22

Fajny TuT, świetnie opisany, może i wiele z tego już wiedziałem, ale zawsze się czegoś nowego człowiek dowie:D Masz Like+;]



#17 tobiasz98

tobiasz98

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 24 June 2013 - 22:20

Poradnik Jak najbardziej na + Bardzo dobry nic dodać nic ująć.

ale to jest Sposób pierwszy.
 

2 jest taki jak ja zrobiłem z kumplem.
zrobiłem tak zwaną masówkę.
Dodaliśmy do gildi jakieś 20 osób (przeważnie dzieci w wieku 8-11 lat
i powiedzieliśmy im że są składki (np. stack żelaza 6 diaxów) dziennie.
po tygodniu mieliśmy takie eq że 4 rozwalaliśmy po 15 osób, chociaż prawda nie wwalaliśmy się na pałę do czyjejś gildii tylko wszystko robiliśmy taktycznie.

Szpiedzy ach ci szpiedzy. jak ja ich kocham.
nie jedną gildie załatwialiśmy od środka i sie nie kapneli kto:D
Niestety  w mojej gildii też się znaleźli szpiedzy i zdrajcy. ale cóż to tylko gra. chociaż przez nią za długo siedze przed kompem.

moje życie w skrócie :
0-11 lat - Pełen Radości dzieciak latający cały dzień na podwórku
11-13 - no life który cały dzień siedzi w mc i rozwala 10  gildi dziennie.
13-15 próbuje ograniczyć kompa ale widać 23:17 i od 14 siedze :D niby robiłem sobie przerwy to na trening od 16 do 19 ale potem znowu na kompa.
Niestety ciężko jest się oderwać od kompa gdy cały czas ktoś na ts albo na skype pisze "Ej dawaj gramy W Lola" "Dawaj lvl sam sie nie wbije"
"Yo właśnie znalazłem jakąś gildie łatwo ich podbić dawaj na serwa" i takie wiadomości 10 razy dziennie....




//Edit


przypomniało mi się, że kiedyś wysyłaliśmy 3 zwiadowców w 3 różne strony świata od naszej bazy, gdy ktoś znalazł jakąś gildie (w takiej której jest więcej niż 2 osoby i gildia jest rozbudowana) zawsze znaleźliśmy jakiś sposób żeby wejść do środka. i Tepaliśmy wszystkich do środka, może jedna czy 2 osoby zostawały na tyłach zamku żeby sprawdzić czy nie nadchodzi pomoc.
W środku czekaliśmy aż się rozdzielą i załatwialiśmy ich pojedynczo.

Na jednym serwerze gdzie Tpa i inne jakiekolwiek tepanie było dla vipów mieliśmy zasadę - 1 Vip = 2 członków.
czyli każdy Vip miał obowiązek Tepania 2 wcześniej umówionych członków do zaznaczonego miejsca .


  • Marezisz lubi to

#18 sebafudi

sebafudi

    Kierownik nielegalnej plantacji czerwonego proszku

  • Użytkownik+
  • 145 postów
  • sebafudi

Napisano 25 June 2013 - 15:07

Ciekawe, ciekawe :)
Ale chyba nie napisałeś, że jeżeli należysz do jakiejś gildii to raczej lepiej nie być szpiegiem, ponieważ wtedy mogą wykryć od jakiej gildii jesteś :P
Jako szpieg, warto też mieć miksturki niewidzialności :)

Jak jest to napisane, to napiszcie, zedytuje :)

 

Przydało by się jakaś wpiska, o tym jak dołączyć się do jakiejś frakcji, ale nie dać się wykryć przez innych (mam nadzieje, że mnie zrozumiecie :P)



#19 Heliocid

Heliocid

    Herbaciany indywidualista

  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 26 June 2013 - 10:23

Na prawdę mnóstwo porad, które przydadzą każdemu, kto planuje założyć frakcję. Dobry poradnik.



#20 Byamarro

Byamarro

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 183 postów
  • Byamarro

Napisano 04 July 2013 - 22:16

Trzeba mieć armię murzynów którym się nie nudzi robienie w kółko tego samego.


  • Qplu111 i XiViPl lubią to

minecraft_propaganda.jpg